Bukiet serce z kwiatów truskawek. Mistrzowska klasa krok po kroku

Dziś w kwiaciarniach można znaleźć szeroką gamę bukietów. Czasami chcesz odejść od stereotypów i podarować bliskiej osobie oryginalną kompozycję kwiatową. Serce z kwiatów i truskawek to najlepszy sposób na wyznanie miłości. Jeśli zrobisz bukiet serca własnymi rękami, nie tylko opowiesz o swoich uczuciach, ale także zaskoczysz swoją bratnią duszę.

Materiały:

– gąbka w kwiaty

– nożyce

– róże

– Truskawka

– drut

– igły

– wykałaczki

– wstążka

– oddziały salal.

Oryginalne serce z kwiatów i truskawek

Dziś truskawki można znaleźć w sklepach wczesną wiosną lub nawet w lutym. Dojrzałe jagody staną się pyszną ucztą, a jednocześnie niezwykłą ozdobą bukietu. Zanim zaczniesz robić rzemiosło kwiatowe, musisz namoczyć gąbkę kwiatową w wodzie. W takim przypadku Twoje kwiaty nie zwiędną w ciągu 7 dni..

Wykonaj z papieru szablon w kształcie serca, a następnie przymocuj go do gąbki i wytnij wzdłuż konturu.

Kup róże w sklepie, ponieważ zachowają swój kształt dłużej niż kwiaty ogrodowe. Przytnij łodygę tak, aby pozostało około 3 cm słupków.Długość łodygi zależy również od grubości oazy. Jeśli robisz małą aranżację, możesz zostawić około 2 cm łodygi. Krój powinien być ukośny, ponieważ w tym przypadku róże lepiej wchłaniają wilgoć.

Kup róże w sklepie, ponieważ zachowają swój kształt dłużej niż kwiaty ogrodowe. Przytnij łodygę tak, aby pozostało około 3 cm słupków.Długość łodygi zależy również od grubości oazy. Jeśli robisz małą aranżację, możesz zostawić około 2 cm łodygi. Krój powinien być ukośny, ponieważ w tym przypadku róże lepiej wchłaniają wilgoć..

Przydatny artykuł: Serce ze zdjęć własnymi rękami

Wzdłuż konturu mocno przyklej róże do siebie w oazie. Weź gałązki salal i oddziel od nich liście. Po ułożeniu wszystkich róż krawędzie oazy należy ozdobić tymi liśćmi. Nałóż na siebie liście i przypnij je.

Wypełnij nie tylko brzegi gąbki kwiatowej, ale także obszar, którego nie pokryłeś różami. W tej technice możesz zrobić serce tylko z róż lub możesz wypełnić połowę truskawkami..

Wypełnij nie tylko brzegi gąbki kwiatowej, ale także obszar, którego nie pokryłeś różami. W tej technice możesz zrobić serce tylko z róż lub możesz następnie wypełnić połowę truskawkami.

Nie wyrzucaj łodyg róż, ponieważ są wygodne w użyciu jako element dekoracyjny. Aby to zrobić, odetnij patyki 3-4 cm nożyczkami lub sekatorami, połącz po trzy kawałki i zawiąż drutem.

Aby pałeczki wyglądały ładnie, użyj taśmy do zakrycia drutu. Odetnij trochę koniec drutu, a następnie wbij patyczki w oazę na wierzchu liści.

Aby pałeczki wyglądały ładnie, użyj taśmy do zakrycia drutu. Odetnij trochę koniec drutu, a następnie wbij patyczki w oazę na wierzchu liści.

Aby pałeczki wyglądały ładnie, użyj taśmy do zakrycia drutu. Odetnij trochę koniec drutu, a następnie wbij patyczki w oazę na wierzchu liści.

Pozostaje tylko wypełnić część serca truskawkami i serce jest gotowe. Truskawki zabezpieczyć wykałaczkami i mocno przykleić do gąbki kwiatowej nad liśćmi. Wskazane jest, aby część oazy przykryć liśćmi, aby można było później zjeść truskawki.

Pozostaje tylko wypełnić część serca truskawkami i serce jest gotowe. Zabezpiecz truskawki wykałaczkami i mocno wbij je w gąbkę kwiatową nad liśćmi. Wskazane jest, aby część oazy przykryć liśćmi, aby następnie truskawki można było zjeść.

Przeczytaj również: Rękodzieło DIY: Serwetka

serce z kwiatów i truskawekGotowy bukiet w kształcie serca róż

Serce z kwiatów To kreatywny prezent, który każdy może zrobić. W krótkim czasie będziesz mógł zrobić niezapomniany prezent..