Jak zrobić świąteczny świecznik ze słoika

Świeczniki świąteczne ze szklanych słoików

Płomień świecy może stworzyć miękką i magiczną atmosferę w pomieszczeniu. W takim świetle bardzo przyjemnie jest rozmawiać i spędzać czas w samotności. Nie każdy ma dziś w domu świece i piękne świeczniki. Ale nie powinieneś się denerwować. W końcu piękny świecznik na Nowy Rok zawsze można zrobić własnymi rękami. W takim przypadku możesz użyć najzwyklejszych materiałów w pracy. Z pewnością puszki po kawie kurzą się w Twojej domowej kuchni. Gospodynie nie wiedzą, dlaczego trzymają takie rzeczy. A szkoda je wyrzucić. Nie martw się, co zrobić z bankami. Dziś możesz zrobić z nich piękne noworoczne świeczniki, które staną się oryginalnym wystrojem domu w święta noworoczne. Dlatego w tym artykule porozmawiamy o tym, jak zrobić Nowy Rok świecznik ze słoika.

jak zrobić świecznik noworoczny + ze słoika

Jak zamienić prosty słoik w oryginalny świecznik

Aby zrobić świecznik ze zwykłego słoika, musisz wcześniej wykonać szablon. Szablon wycina się z papieru, a rysunek należy narysować na zewnętrznej stronie słoika. Aby upewnić się, że szablon idealnie pasuje do Twojego słoika, musisz zmierzyć koła. Szablon, który widzisz poniżej, musisz pobrać na swój komputer. Ale zanim go wydrukujesz, musisz zgadnąć z jego rozmiarem. Obraz musi być powiększony lub pomniejszony. Wycięty szablon należy połączyć ze sobą.

Warto powiedzieć, że szablon należy umieścić tylko na zewnętrznej stronie puszki. Nie warto go montować wewnątrz puszki. Aby zrobić świecznik, musisz przygotować:

 • Słoik.
 • Czarna farba. Idealny w tym przypadku byłby akryl, który służy do prac dekoracyjnych. Możesz również użyć specjalnej farby akrylowej na szkle..
 • Małe pędzle syntetyczne, rozmiar 2 i 4.
 • Szeroka płaska szczotka – flety. Włosy fletu nie powinny być miękkie, ale powinny być elastyczne..
 • Biała farba akrylowa w sprayu.
 • Alkohol izopropylowy w sprayu i sucha ściereczka.
 • Kawałek drutu. (Będziesz go potrzebować do wykonania uchwytu do zawieszenia świecznika).
 • Pudełko kartonowe.
 • Mała świeczka. W takim przypadku świeca nie powinna wystawać z puszki. Świece do herbaty są do tego idealne..

zrób to sam świąteczne świeczniki ze słoików zdjęcie

zrób to sam świąteczne świeczniki ze słoików zdjęcie

Instrukcje krok po kroku dotyczące tworzenia świecznika ze słoika

Bardzo łatwo jest zrobić świąteczne świeczniki z puszek własnymi rękami. Tutaj zaoferujemy Ci instrukcje krok po kroku i zdjęcia takich rzemiosł. Ale najpierw warto porozmawiać o stworzeniu takiego rzemiosła..

 1. Przede wszystkim należy umyć słoik zwykłą wodą i mydłem. Pamiętaj, aby usunąć z niego wszystkie etykiety..
 2. Puszki z zewnątrz należy przetrzeć alkoholem izopropylowym. Pamiętaj, że farba lepiej przylega do odtłuszczonej powierzchni..
 3. Teraz powinieneś przygotować szablon. Powinien być włożony do słoika. Musisz naprawić szablon w banku. Nie może jeździć wewnątrz puszki. W tym celu należy na przykład użyć struny gitarowej. Pozwoli ci to mocno docisnąć szablon do ścianek puszki. Możesz również przykleić szablon małymi kawałkami taśmy z boku puszki..
 4. W pracy musisz trzymać słoik ręką. A miejsce, w którym będziesz go trzymać ręką, trzeba owinąć serwetką.
 5. Rysunek należy obrysować czarną farbą. Użyj cienkiego pędzla. Jeśli cały rysunek zostanie przeniesiony na powierzchnię puszki, wówczas szablon można wyjąć z puszki. Teraz pomaluj wszystkie płaszczyzny znajdujące się wewnątrz rysunku..
 6. Należy powiedzieć, że pierwsza warstwa farby będzie nierówna. I kilka innych miejsc się pokaże. Pamiętaj jednak, że to będzie normalne. Pierwsza warstwa farby powinna wyschnąć. Po wyschnięciu nałóż kolejną warstwę. Po nałożeniu drugiej warstwy słoik powinien wyschnąć.
 7. Teraz warto zrobić haczyk na świecznik ze szklanego słoika. Środek kawałka drutu należy owinąć wokół szyjki puszki. Druciany pierścień powinien ściśle przylegać do szyjki puszki. Końce drutu powinny być zagięte. Powinny być ciasno skręcone. Ich wysokość będzie wynosić 15-20 cm od wierzchołka świecznika.
 8. Słoik należy umieścić w kartonowym pudełku. Potrzebujesz pudełka, aby spryskać puszkę sztucznym śniegiem. A podczas pracy należy go używać, aby nie poplamić wszystkiego wokół. Spryskaj górną jedną trzecią puszki śniegiem.
 9. Jeśli w pracy używana jest inna farba, niewielką jej ilość należy ułożyć na kawałku folii. Farbę z folii należy pobrać końcem fletu. Jednocześnie na pędzlu nie powinno być zbyt dużo farby. Teraz weź pędzel jedną ręką, stertą do góry. Drugą ręką odegnij stos od siebie i natychmiast puść. Upewnij się, że plamy farby równomiernie spadają na powierzchnię puszki.
 10. Gdy śnieg wyschnie, umieść świecę w słoiku. A jeśli bank ma przyzwoitą objętość, to od razu wkłada się do niego 2-3 świece.

Świeczniki świąteczne ze szklanych słoików

Wreszcie

Teraz wiesz, jak zrobić świąteczne świeczniki ze szklanych słoików. Zgadzam się, że ich wykonanie nie jest trudne. Ale to wymaga umiejętności i dostępności pewnej ilości materiału. Spójrz na wszystkie pomysły na zdjęcia takich latarek, które zostały wykonane przez inne rzemieślniczki.

jak zrobić świąteczny świecznik ze słoika

zrób to sam świąteczne świeczniki ze słoików zdjęcie

Świeczniki świąteczne ze szklanych słoików