Katolickie Boże Narodzenie 2020. Rękodzieło na Boże Narodzenie

Katolickie Boże Narodzenie w 2016 roku jaki termin i jakie rzemiosło robić

Najważniejszym świętem w kalendarzu katolickim jest Boże Narodzenie. Żadne święto, nawet Nowy Rok, nie może się równać z Bożym Narodzeniem, kiedy narodził się Jezus Chrystus. Historia katolickich świąt Bożego Narodzenia ma swoje korzenie w starożytnym świecie. Święto ma swoje własne tradycje i cechy, które każdy szanujący się katolik szanuje.

Najstarszym świętem wszystkich wierzących w Pana Boga jest Narodzenia Pańskiego

Katolickie Boże Narodzenie w 2020 roku w jakim terminie

Zgodnie z katolickimi tradycjami Boże Narodzenie obchodzone jest co roku 25 grudnia 2020 r. to piątek. To święto jest świętem państwowym w ponad 145 krajach świata..

historia święta

Najstarszym świętem wszystkich ludzi wierzących w Pana Boga jest Boże Narodzenie. Po raz pierwszy obchodzono je w IV wieku naszej ery. Tradycyjnie do świąt Bożego Narodzenia trzeba przygotować się z miesięcznym wyprzedzeniem. Dokładniej za 28 dni. Ten miesiąc nazywa się Adwent. Zauważ, że katolicy nie muszą pościć jak prawosławni. Wigilia to jedyny dzień postu, w którym katolicy powstrzymują się od wielu rodzajów jedzenia. Pamiętaj, aby uczęszczać do kościoła w Wigilię, nie jedz mięsa. Najbardziej gorliwymi wielbicielami tradycji są tu księża. Adwent spędzają w tym samym trybie, jednak większość wierzących katolików pości tylko w przeddzień Bożego Narodzenia..

Jak świętować katolickie Boże Narodzenie?

Przed świętem katolicy chodzą do kościoła. Tam są obecni na nabożeństwie. Wtedy większość wierzących wraca do domu, a niektórzy stoją całą noc, aby przyjąć komunię i wyspowiadać się. Pokuta i modlitwa – tak mija cała noc. W świąteczny poranek wszyscy spotykają się ponownie w kościele. Warto zauważyć, że w krajach ludności rosyjskojęzycznej katolickie msze poranne odprawiane są w języku obcym, a potem wszystko powtarza się po rosyjsku. Po zakończeniu nabożeństwa wszyscy wracają do domu. Tam w gronie rodzinnym ludzie świętują święta.

Atrybuty świąteczne

Ubranie świerka na Boże Narodzenie jest obowiązkowe. Poza tym ludzie wymieniają się prezentami. Dla dzieci ludzie na dziedzińcach tworzą małe kołyski, które symbolizują narodziny Chrystusa. Wokół umieszczona jest statuetka Matki Boskiej Trzech Króli.

Jakie rzemiosło możesz zrobić na Boże Narodzenie 2021:

Jakie rzemiosło możesz zrobić na Boże Narodzenie 2020:

  • Wybór ciekawych zdjęć na Boże Narodzenie z ciasta francuskiego

  • Majsterkowanie na Boże Narodzenie: Szopka

Tradycje

Święto zaczyna się od spalenia przez ludzi bożonarodzeniowego kłody. Ta tradycja przeszła do nas od czasów starożytnych. Wcześniej do domu wnoszono prawdziwą kłodę, podlewano winem, a następnie przykrywano ziarnami pszenicy. Oczywiście po tym dziennik został spalony. Teraz na wigilijnym stole ludzie układają ciastka w formie kłody, które po prostu zjadają później. Wymiana prezentów i życzeń na Boże Narodzenie to dobra tradycja, która trwa od zawsze. Podobna akcja dla Rosjanina była bardziej znana na nowy rok. Jednak na Zachodzie Nowy Rok obchodzony jest skromnie. Mamy więc Świętego Mikołaja i Świętego Mikołaja. Przyjeżdża do katolików na Boże Narodzenie, aby dać dzieciom mnóstwo prezentów..