Rękodzieło z papierowych toreb do domu zrób to sam

W ostatnich latach ludzie coraz częściej myślą o ekologii, dlatego torby papierowe stopniowo wypierają w sklepach torby plastikowe. Nowoczesna technologia zmieniła produkty papierowe w stylowe produkty, a teraz torby mogą reklamować określone marki lub marki. Wiele papierowych toreb ma dziś dość interesujący wygląd, więc absolutnie nie chcesz wyrzucać ich do kosza. W tym artykule dowiesz się, jak zrobić Klosz DIY z opakowań papierowych.

Materiały:

– eko-opakowania z papieru;

– klej;

– Nici dziewiarskie;

– pistolet na klej;

–  nabój;

– drut;

– gałąź z drzewa o ciekawym kształcie.

Mistrzowska klasa rzemieślnicza z papierowych toreb

Wykonanie takiego abażuru będzie łatwe dla tych, którzy przynajmniej raz złożyli origami. Nawet jeśli nie masz doświadczenia w składaniu papieru, nadal możesz zrobić piękną lampę do sypialni lub salonu. Istnieją podstawowe zasady składania papieru w technice origami. Aby uzyskać „poślizg”, linia zakrętu powinna być skierowana w Twoją stronę, a aby uzyskać „dolinę”, linia zakrętu powinna być skierowana od Ciebie.

zasady składania papieruZasady składania papieru rzemieślniczego

W przypadku lampy „zrób to sam” z papierowym kloszem musisz wybrać żarówki z niewielkim przenikaniem ciepła. Unikaj używania żarówek, ponieważ papier może się zapalić. Najlepiej nadają się światła LED. Świecą na poziomie żarówek o mocy 40 W i jednocześnie zużywają tylko 7-8 W energii..

Wytnij spód torby papierowej i odetnij uchwyty. Powinieneś otrzymać dużą wstęgę papieru, a jej wymiary zależą od wymiarów paczki. Podziel powstały prostokąt na 16 równych segmentów, a następnie złóż go wzdłuż linii zagięcia za pomocą akordeonu.

złóż papierowy akordeon

Każdy element akordeonu należy złożyć po przekątnej, a wszystkie zagięcia powinny znajdować się na tym samym poziomie. Aby to zrobić, możesz oznaczyć długopisem. Zrób takie zagięcia po obu stronach. Złóż każdą krawędź wentylatora na drugą stronę.

Weź kolejną paczkę. Odetnij od niego również uchwyty i spód i przeciąć na pół. Podziel połowę na 8 równych kawałków, a następnie przekartkuj. W taki sam sposób, jak w pierwszej torbie, złóż po przekątnej po obu stronach..

W rezultacie masz dwa półfabrykaty, które należy skleić klejem. Weź igłę i nić i zszyj górne rogi przedmiotu. Jeśli je połączysz, otrzymasz kopułę..

i zszyj górne rogi przedmiotu za pomocą niciRękodzieło z papierowych toreb do domu zrób to sam

Zacznij dekorować drut, na którym będzie wisiał wkład. Możesz użyć zwykłych nici dziewiarskich, aby spiralnie wokół drutu. Sznurek jest idealny zamiast nitki. Jednocześnie smaruj każdy obrót gorącym klejem, aby kompozycja wyglądała schludnie i atrakcyjnie..

Gdy kabel jest gotowy, pozostaje przebić go przez papierowy klosz. Lampa będzie wyglądać oryginalnie, jeśli powiesisz ją na ozdobnej gałęzi. Taka kompozycja będzie pięknie wyglądać we wnętrzu wiejskiego domu lub w mieszkaniu. Elementy wnętrza wykonane z eko-materiałów dodadzą Twojemu wnętrzu nuty naturalnej harmonii i naturalności.

przepchnij go przez papierowy kloszLampa papierowa do majsterkowania

Przeczytaj również: Latarka bankowa zrób to sam

Lampa wykonana z papierowych torebek zrób to sam jest dość proste. Jednocześnie nie musisz kupować drogiego klosza, a Twoje oświetlenie w domu będzie nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także ekonomiczne dzięki lampom LED. Rękodzieło papierowe wykonuje się po prostu, dzięki czemu mogą je wykonywać zarówno dorośli, jak i dzieci. Teraz torby papierowe staną się nie tylko zwykłym opakowaniem na żywność, ale także materiałem wyjściowym do rękodzieła. Możesz spróbować nadać kloszowi inny kształt. Najważniejsze jest, aby dokładnie przemyśleć schemat i udekorować w oryginalny sposób..