Książka kucharska jako oryginalny prezent dla miłośnika gotowania

Jak zrobić książkę kucharską na prezent własnymi rękami

Ten pomysł będzie w sam raz dla tych, którzy szukają oryginalnego i niepowtarzalnego prezentu dla specjalisty kulinarnego. Często szefami kuchni, którzy najczęściej chcą zrobić taki prezent, są mamy lub babcie, które swoje ulubione przepisy zbierają w starym zeszycie lub tacie. Własna książka kucharska będzie wymownym przejawem twoich uczuć do adresata..

Czego więc potrzebujesz, aby stworzyć książkę kucharską własnymi rękami:

Czego więc potrzebujesz, aby stworzyć książkę kucharską własnymi rękami:

  • Folder segregatora.
  • Włókienniczy. Będziesz potrzebować około dwukrotności obszaru wybranego folderu.
  • mulina.
  • Łyżka lub widelec do dekoracji.
  • Gruby papier lub karton.

Zacznijmy krok po kroku

Zacznijmy od wypoziomowania sztućców. W zależności od wybranej łyżki lub widelca należy owinąć go ręcznikiem i wyprostować młotkiem. Uderz delikatnie, ale wystarczająco mocno, aby wyrównać wszelkie krzywizny na powierzchni sztućców. Twoja łyżka lub widelec powinny być całkowicie płaskie. W przypadku widelca, dla dodatkowej ozdoby, można użyć szczypiec z okrągłymi końcówkami do owinięcia ząbków w spirale.

Twoja łyżka lub widelec powinny być całkowicie płaskie.

Teraz musisz zmierzyć i wyciąć materiał. Musisz wyciąć z tkaniny prostokąt o pożądanym rozmiarze, czyli zgodnie z rozmiarem folderu, z naddatkiem 2,5 centymetra. Zaznacz wszystkie rogi folderu w dowolny dogodny dla siebie sposób. Najważniejsze, że twoje notatki są niewidoczne. Skupiając się na adnotacjach, łatwiej będzie Ci zachować wymagane wcięcie.

Teraz musisz zmierzyć i przyciąć tkaninę. Należy wyciąć z tkaniny prostokąt o żądanym rozmiarze, czyli zgodnie z rozmiarem teczki

Kiedy tkanina zostanie zmierzona i przycięta, a narożniki naniesione, czas zdecydować o projekcie. Alternatywnie możemy zaoferować haft zrób to sam.

Alternatywnie możemy zaoferować haft wzorniczy

Szablon przenosi się na tkaninę za pomocą kalki lub starym przestarzałym sposobem ze szkłem i jasnym oświetleniem.

Szablon przenosi się na tkaninę za pomocą kalki lub starym przestarzałym sposobem ze szkłem i jasnym oświetleniem

W przykładzie użyto słowa, ale możesz wybrać cokolwiek, aplikację lub coś innego według własnego gustu..

W przykładzie użyto słowa, ale możesz wybrać cokolwiek, aplikację lub coś innego według własnego gustu.

Przeniesiony szablon należy wyhaftować na tkaninie. W procesie możesz używać nici o różnych kolorach. Kontrastowe lub płynne przejścia. Lub zrób kilka rzędów ozdobnych szwów..

Lub zrób kilka rzędów ozdobnych szwów.

Aby zwiększyć złożoność wystroju, możesz użyć maszyny do szycia i nałożyć zygzakowaty szew pionowo na tkaninę kilka szwów. Wcześniej wykonane oznaczenia ułatwią poruszanie się po ułożeniu linii. Dla pewności możesz nałożyć na materiał pewne wytyczne, aby szwy leżały płasko i nie drgały. Dzieje się tak, jeśli nie jesteś pewny swoich umiejętności i masz maszynę do pisania „dla ciebie”.

Dla pewności możesz nanieść na materiał pewne wytyczne, aby szwy leżały płasko i nie poruszały się.

Teraz czas na przymocowanie przygotowanych sztućców do tkaniny. Można to zrobić za pomocą kleju lub przyszyć, lub połączyć te metody, aby mieć pewność mocowania..

Po udekorowaniu okładki czas przypiąć ją do folderu.

Po udekorowaniu okładki nadszedł czas, aby przypiąć ją do folderu. Umieść folder na materiale, używając wcześniej zrobionych znaków. Tkaninę należy podwinąć i przykleić na dolnym i górnym grzbiecie. W rogach tkaniny należy wykonać wycięcia w kształcie litery łacińskiej V. Następnie tkaninę należy nałożyć na klej. Trzeba to zrobić bardzo ostrożnie, zadbać o napięcie. Tkanina nie powinna być nadmiernie rozciągnięta i nie symetryczna, ale nie powinna zwisać..

Tkanina nie powinna być nadmiernie naciągnięta ani symetryczna, ale nie powinna zwisać.

Wytnij dwa prostokąty z grubego papieru lub kartonu. Głównym wymaganiem dla nich jest to, aby były nieco mniejsze niż ścianki teczki i nie wchodziły w oprawę, w przeciwnym razie folder zostanie z trudem zamknięty, a co gorsza, sam karton odklei się lub rozerwie. Ale rozmiar tekturowych kwadratów powinien być większy niż owiniętej tkaniny.

Alternatywnie wewnętrzne kwadraty można również owinąć tkaniną i skleić

Po zmierzeniu i wycięciu dwóch identycznych prostokątów należy je przykleić do ścian teczki. Zwróć szczególną uwagę na klejenie rogów.

Po odmierzeniu i wycięciu dwóch identycznych prostokątów należy je przykleić do ścianek teczki

Alternatywnie, wewnętrzne kwadraty można również owinąć tkaniną i skleić. Ponadto tkanina ta może być również haftowana.

Możesz poczekać, aż całkowicie wyschnie i podarować swoje arcydzieło

Możesz poczekać, aż całkowicie wyschnie i podarować swoje arcydzieło.

Żaden fan kolekcjonowania przepisów nie pozostanie obojętny po otrzymaniu tak uroczego drobiazgu w prezencie.

Żaden fan kolekcjonowania przepisów nie pozostanie obojętny po otrzymaniu tak uroczego drobiazgu w prezencie..