Lalki domowej roboty rajstopy

DIY rajstopy dla lalek instrukcje krok po kroku

Chcesz niepowtarzalną kolekcję lalek dla swojego dziecka, a może masz pomysł na domowy teatrzyk lalek? Lalki z rajstop DIY to świetny pomysł na każdy kreatywny projekt. W każdym mieszkaniu łatwo jest znaleźć kilka niepotrzebnych rajstop, a syntetyczny winterizer można kupić w sklepie z tkaninami lub zdjąć ze starych kurtek. Gotowa lalka okazuje się bardzo plastyczna i realistyczna. Oferujemy kilka kursów mistrzowskich do robienia lalek własnymi rękami w pończochach.

Skarpetki lalek, pomysły ze zdjęciami

Materiały:

– nożyce;

– drut;

– klej;

– rajstopy;

– igła;

– Robienie na drutach;

– zwykłe wątki;

– skrawki tkanki.

Jeśli dopiero zaczynasz robić lalki, sugerujemy zacząć od najprostszej rzeczy – lalki niemowlęcej wykonanej z rajstop. Ta zabawka ma dość prosty kształt, dzięki czemu idealnie nadaje się do opanowania pracy z nylonem..

1. Weź nylonową skarpetę, wypełnij ją wypełniaczem i zawiąż węzeł.

2. Zaznacz obszar szyi i szyj ściegiem fastrygowym. Następnie zaciśnij szyję i jeszcze kilka razy owiń nitką..

DIY rajstopy lalki

3. Zszyj kółka wokół nóg szwami i zbierz je razem..

4. Zszyj małe kółko na głowie i ściągnij – to będzie nos.

5. Teraz w obszarze szwu samych rajstop wepchnij igłę do brzucha pompki i złap nylonowe nitki, aby zrobić wgłębienie w pępku. Oddziel również pośladki bez zrywania nici.

6. Na głowie możesz zrobić uszy, w tym celu pociągnij nitkę w dwóch miejscach. Wyhaftuj oczy i brwi nitkami

Uszy można zrobić na głowie, do tego pociągnij nitkę w dwóch miejscach

7. Od kącika ust do oka pociągnij policzki i od razu zszyj koralik-oko.

8. W okolicy korony wbij igłę czerwoną nicią i zrób usta, aby dziecko się uśmiechnęło. Zrób supeł na czubku głowy, aby później schować go włosami..

Zrób włosy z kolorowego nylonu

9. Odetnij nadmiar z węzła na głowie i wykonaj uchwyty dla lalki z tego kawałka nylonu. Przyszyj uchwyty do tułowia.

10. Zrób włosy z kolorowego nylonu.

11. Ubrania mogą być wykonane ze skrawków materiału lub kolorowych skarpet.

lalki z klasy mistrzowskiej rajstop nylonowychLalki z klasy mistrzowskiej rajstop nylonowych

Lalka jest gotowa! W ten sam sposób można stworzyć kilku chłopców i dziewczynki. Po przećwiczeniu techniki pończoch na takich dzieciach zacznij tworzyć bardziej złożone lalki.

Lalki wykonane z rajstop i plastikowej butelki

1. Odetnij spód butelki i zawiń go wyściółką poliestrową. Następnie naciągnij na butelkę kawałek nylonowych rajstop, których długość jest równa długości butelki.

Odetnij spód butelki i zawiń go wyściółką poliestrową. Następnie naciągnij na butelkę kawałek nylonowych rajstop, których długość jest równa długości butelki

2. Teraz zacznij kształtować twarz. Aby to zrobić, wytocz kulkę z wyściełanego poliestru, włóż ją do butelki pokrytej nylonem i uformuj nos z igłą i nitką. Następnie możesz dodać kolejną wyściółkę poliestrową, aby ukształtować policzki, czoło i podbródek. Przyklej oczy, wyhaftuj usta i nadaj lalce odpowiedni wyraz. Aby linia dekoltu się wyróżniała, przeciągnij ją nitkami.

Lalki wykonane z rajstop i plastikowej butelki

3. Wyciągnij resztę dołu rajstop w górę i przez szyję. Przeciągnij rajstopy u góry. Zszyj włosy z nici.

4. Ręce wykonane są z drutu. Wytnij kawałki na palce, owiń je wyściółką poliestrową i stopniowo łącz. Musisz owinąć cały uchwyt od dłoni do ramienia, a następnie założyć na niego „skórę” z kapronoka. Podkreśl swoje palce nitkami.

Do takiej lalki nie trzeba szyć nóg, zwłaszcza jeśli planujesz nosić ją w długiej spódnicy.

Do takiej lalki nie trzeba szyć nóg, zwłaszcza jeśli planujesz nosić ją w długiej spódnicy. Strój dla babci możesz wymyślić samodzielnie z rajstop.

Ramka z plastikowej butelki świetnie nadaje się do zrobienia nie tylko lalki, ale także podkładki grzewczej do czajnika lub nasadki do cukiernicy. Możesz zrobić taką poduszkę grzewczą zgodnie z poprzednią klasą mistrzowską, najważniejsze jest prawidłowe obliczenie długości spódnicy.

Zrób to sam instrukcje dotyczące zdjęć krok po kroku

Dziś w produkcji zabawek często stosuje się produkcję seryjną, a wszystkie lalki są do siebie podobne. Dlatego ostatnio wzrosło zainteresowanie produktami ręcznie robionymi. Możliwe, że dzieci nie dbają o sklepowe zabawki, bo nie widzą ich wartości, więc rodzice mogą zrobić z rajstop własnoręcznie razem z dzieckiem jakąś zabawkę. Niech produkt nie będzie doskonały za pierwszym razem, ale nauczy dziecko doceniać pracę innych i pomóc ujawnić swoje zdolności do robótek ręcznych.

DIY szkielet lalka

Ramki baby dolls wykonane z rajstop nylonowych są szczytem wyrobów pończoszniczych. Te zabawki przyjemnie trzymają się w rękach, są dość plastikowe i wyglądają jak prawdziwe lalki.

zrób to sam lalka do pończoch

Dla ich podstawy wykonana jest druciana rama o długości 30 cm.Składa się z pętli 12 cm na głowę, owalnego korpusu 12 cm i nóg 16 cm.Uchwyty są osobno przymocowane taśmą elektryczną, a pętle są wykonane na końce nogawek buta.

klasa mistrzowska obsady lalekNajpierw musisz osobno wykonać głowę i ukształtować twarz lalki. Z kawałka rajstop robi się główkę, a następnie poszczególne części ściąga się nitkami. Oczy są haftowane lub klejone. Możesz użyć nici lub starej peruki jako włosów.

lalki z rajstop nylonowych zdjęcie krok po kroku

Do lalki o wielkości około 50 cm potrzebujesz 1,5 m drutu, z którego skręcana jest rama.

Wskazówki są wykonane z kawałków drutu owiniętych wyściółką poliestrową. Na wierzchu nakładany jest krój z rajstop. Na palcach i paznokciach haftujemy nićmi.

Lalki DIY rajstopy instrukcje krok po kroku dla początkujących

Dłonie są przykręcone do ramy i całkowicie owinięte poliestrową wyściółką o żądanej grubości. Następnie korpus pokryty jest wyściółką poliestrową, a głowa jest uszyta.

Pozostaje tylko uszyć piękną sukienkę dla lalki i ją ubrać.

spraw, aby lalka była peruką i uchwytamiPożądane jest zamaskowanie wszystkich szwów. Jeśli szyjesz zabawkę dziecięcą, stosunek tułowia do głowy wynosi 3:1 dla lalki baby, 6:1 dla ucznia, a dla osoby dorosłej 8:1.

Rama wykonana z drutu aluminiowego lub miedzianego

Rama wykonana jest z drutu aluminiowego lub miedzianego, z możliwością łączenia drutów o różnych grubościach. Lalki na ramie mogą siedzieć i stać, ponieważ drut sprawia, że ​​poszczególne części ciała są ruchome. Pamiętaj, że im mniejsza lalka, tym trudniej będzie jej uszyć ubrania..

Obejrzyj wideo: pończochy lalek

Możesz uszyć bohaterów dziecięcych bajek z rajstop nylonowych, które ozdobią wnętrze i staną się dobrym prezentem dla dzieci.