Lalki Foamiran: mistrzowska klasa zdjęć zrób to sam

Liczba lalek na nowoczesnym rynku zabawek stale rośnie. Ostatnio popularne były Barbie i lalki, a dziś dzieci lubią postaci z kreskówek, a także lalki, które potrafią mówić, płakać, chcą jeść itp. Ze względu na różnorodność nie tylko dzieci, ale i dorośli zaczęli kolekcjonować lalki, tworząc całe kolekcje. Lalki DIY są również dziś poszukiwane, ponieważ nie należą do masowej produkcji i mogą być naprawdę ekskluzywne.

W tym artykule dowiesz się, jak zrobić lalkę z pianiranu

W tym artykule wyjaśnimy, jak zrobić lalkę z pianiranu. Z wyglądu materiał ten przypomina kolorową porowatą gumę i jest dostarczany głównie z Chin, Turcji i Iranu. Grubość folii waha się od 0,5 do 5 mm, a powierzchnia jest jednobarwna i gładka, a także tłoczona różnymi wzorami i wzorami. Cienki pianiran służy do robienia kwiatów, a grubsze arkusze mogą być używane do robienia lalek.

Materiały do ​​robienia lalek z pianiranu:

Mistrzowska klasa, jak zrobić lalkę z pianiranu– pianiran w różnych kolorach;

– nożyce;

– poczuł;

– żelazo;

– klej;

– pistolet na klej;

– malatura;

– proszek;

– drewniany patyk;

– drut;

– piankowe półfabrykaty;

– znacznik.

 Mistrzowska klasa, jak zrobić lalkę z pianiranu

1. Wszystkie części lalki są wykonane osobno. Weź beżową piankę i piankową kulkę na głowę. Podgrzej pianiran żelazkiem i mocno owinąć kulkę. Zbierz nadmiar kawałków materiału i szwów w jednym miejscu, aby można je było przykryć włosami.

2. Wytnij kółko z żółtego lub innego koloru, aby zrobić włosy. Również podgrzej i zabezpiecz na głowie. Przyklej na gorąco poszczególne części, aby je śledzić..

3. Teraz musisz wyciąć długi pasek tego samego koloru, co w kroku 2. Wykonuj nacięcia, podgrzej materiał żelazkiem i nawiń na drewniany patyk.

4. Przyklej powstały lok z boku głowy, podziel go na dwie części i przerzuć jedną z nich przez czoło na drugą stronę. Przyklej trochę włosów klejem, aby przykleiły się do grzywki.

5. Delikatnie przytnij włosy, aby miały taką samą długość. Wytnij z Tomka kokardy lub kwiatki w innym kolorze i udekoruj główkę lalki.

6. Narysuj twarz lalki markerem i rumieńcem.

7. Zacznij tworzyć ciało lalki. Aby to zrobić, możesz użyć piankowego półfabrykatu lub owinąć odpowiednią czapkę klejem lub dezodorantem z pianiranem.

7. Ręce można wyciąć według wzoru z grubego pianiranu, aby się nie uginały.

8. Z filcu lub innego materiału uszyj sukienkę lub inny strój dla lalki. Najpierw znajdź odpowiedni wzór dla swoich ubrań, a następnie przenieś go na materiał i uszyj.

9. Aby zrobić nogi, użyj drutu i kształtu w kolorze cielistym. Wytnij kwadrat, podgrzej żelazkiem i owiń drut.

10. Lalki z dużymi butami wyglądają oryginalnie. Łatwo je zrobić. Musisz wziąć dwie piankowe kulki o średnicy 3 i 5 cm i odciąć 1/5 części z jednej strony i 1/3 każdej kulki z drugiej. Następnie spuść styropian, aby stworzyć płaski but..

11. Wytnij prostokąt na but, podgrzej materiał i rozciągnij piankowy blank. Aby gumowy zamsz dobrze przylegał do buta, dobrze go przyklej. Podeszwa może być wykonana w innym kolorze. Wystarczy prześledzić but, wyciąć kolbę i przykleić.

Wykonanie lalki z pianiranu jest absolutnie proste, a jednocześnie będzie naprawdę ekskluzywne.

Wykonanie lalki z pianiranu jest absolutnie proste, a jednocześnie będzie naprawdę ekskluzywne.

Kreatywna lalka to dobry prezent dla dziecka, a nawet osoby dorosłej, ponieważ możesz zrobić parę młodą lub lalkę-lekarza, inżyniera, pilota.

Obejrzyj przydatne wideo: lalki z pianiranu, lekcje mistrzowskie

Piękna lalka ozdobi każde wnętrze i przez długi czas będzie przypominała o dawcy.

Więcej kreatywnych rzemiosł i kursów mistrzowskich znajdziesz tutaj.