Mydło DIY w domu. Przepisy dla początkujących

Jak zrobić mydło w domu. Przepisy. Wideo

Rękodzieło to okazja do wręczenia wyjątkowego prezentu. Jeśli cenisz oryginalność i praktyczność, pokochasz ręcznie robione mydło. Wykonanie go własnymi rękami jest absolutnie łatwe, najważniejsze jest wymyślenie ciekawego pomysłu i zakup wszystkich niezbędnych materiałów. W tym artykule dowiesz się, jak zrobić mydło w domu według prostego przepisu.

Mydło dla majsterkowiczów

Dziś producenci oferują gotowe bazy mydlane do produkcji ekskluzywnego mydła zrób to sam. Z wyglądu podstawa jest biała lub przezroczysta, płynna lub stała. Baza mydła w płynie służy do robienia szamponów, ale stała jest idealna do produkcji mydła.

Jeśli chcesz zrobić najpopularniejsze mydło, musisz przygotować:

  • baza mydlana;
  • dwutlenek tytanu;
  • waga;
  • formy;
  • olejki eteryczne;
  • barwnik.

Weź podstawę i podziel ją na cztery równe części. Aby go stopić, pokrój półprodukt na małe kawałki. Następnie podgrzej mydło w kuchence mikrofalowej. Zobacz, jak się topi.

Weź podstawę i podziel ją na cztery równe części. Aby go stopić, pokrój półprodukt na małe kawałki. Następnie podgrzej mydło w kuchence mikrofalowej. Zobacz, jak się topi.

Dodaj barwnik do każdej części, aby miały inny kolor. Wlej te mieszanki do różnych foremek..

Dodaj barwnik do każdej części, aby miały inny kolor. Wlej te mieszanki do różnych foremek.

Teraz musimy przygotować białą bazę, którą następnie wypełnimy niebieskie prostokąty mydła. W tym celu należy również stopić mydlany półprodukt, a następnie dodać do niego dwutlenek tytanu. Możesz od razu kupić nieprzezroczyste mydła i po prostu je stopić. Dodaj do tego olejki eteryczne naioli i awokado..

Przeczytaj także: Mydło ręcznie robione, przepisy ze zdjęciami

Wyjmij niebieskie kostki mydła, gdy stwardnieją, z foremek i pokrój w paski..

Gdy niebieskie kostki mydła stwardnieją, wyjmij z foremek i pokrój w paski.

Przygotuj osobną plastikową foremkę do użycia jako forma na mydło. Włóż do niego kolorowe mydło i napełnij białą mieszanką..

Przygotuj osobną plastikową foremkę do użycia jako forma na mydło. Włóż do niego kolorowe mydło i napełnij białą mieszanką.

Ponadto zainteresuje Cię artykuł: jak zrobić śluz

Aby mydło wyglądało pięknie, trzeba poczekać, aż białe mydło stwardnieje, pokrywając kilka pasków kolorowego. Następnie możesz dalej układać paski i wypełniać podstawą.

Obejrzyj wideo: Jak zrobić mydło od podstaw

Mydło można schłodzić w lodówce, a następnie wyjąć z formy. Pokrój na 100-150 g patyczki i zawiń w folię. Twoje mydło jest gotowe. Jak widać, ten przepis jest idealny dla początkujących i pomoże Ci opanować podstawy produkcji mydła..

Mydło można schłodzić w lodówce, a następnie wyjąć z formy. Pokrój na 100-150 g patyczki i zawiń w folię. Twoje mydło jest gotowe. Jak widać, ten przepis jest idealny dla początkujących i pomoże Ci opanować podstawy produkcji mydła.

Robienie mydła w domu to zabawny proces, ponieważ możesz samodzielnie dodać niezbędne olejki i osiągnąć pożądany efekt nie tylko w wyglądzie, ale także we właściwościach mydła. Po opanowaniu podstaw możesz nawet zrobić własną bazę mydlaną lub mydło kręcone własnymi rękami..