Obrazy i aplikacje „zrób to sam” w technice quillingu

Rzemiosło papiernicze przetrwało tysiąclecia historii. Różne narody używały ich do ozdabiania swoich domów, świąt, fryzur i wielu innych. Popularność zyskała również quilling, która stała się ekscytującą aktywnością dla dzieci i dorosłych. Ażurowe rysunki wolumetryczne wyglądają bardzo pięknie w postaci obrazów, pocztówek, ozdób do mebli i artykułów gospodarstwa domowego. Poniżej przyjrzymy się, jak to zrobić przestrzeń aplikacji w technice quilling Zrób to sam.

Materiały:

– kilka arkuszy albumów (w zależności od wielkości produktu końcowego);

– gwasz (możesz użyć najzwyklejszego pokoju dziecinnego na 12 kolorów);

– miękka szczoteczka;

– PVA;

– igła i szczypce;

– quilling papieru.

Rękodzieło na pulpit. Quilling

Nudny komputer stacjonarny to najgorsza rzecz, o jakiej może pomyśleć twórca. Zawsze chcesz ozdobić swoje otaczające życie. W tym przypadku quilling to świetny pomysł. Ponieważ jest to obszerna technika robótek papierowych, należy wziąć pod uwagę, że gotowe dzieło jest ostatecznie przymocowane do powierzchni, na której nic nie spoczywa, aby się nie zmiażdżyć.

zrób to sam quilling obrazów na pulpit

Przede wszystkim musimy zmierzyć obszar, który chcemy ozdobić obrazem. Aby łatwo poruszać się po rozmiarze, możesz przykleić kartkę ze starych gazet według wymiarów.

Przeczytaj także: Pocztówki Quilling

W następnym kroku potrzebujemy zwykłego białego papieru A4. Konieczne jest oznaczenie go przez złożenie, a następnie pocięcie na paski 2-3 milimetrów. Możesz również użyć gotowego papieru do quillingu. Jeśli wcześniej robiłeś rzemiosło w tym stylu, zwiń standardowe zamknięte figurki. Potrzebujemy dokładnie zamkniętych, ze względu na gęstość ostatecznego projektu. Jeśli nigdy się z tym nie spotkałeś, przyjrzyjmy się bliżej..

quilling papieru. Jeśli wcześniej robiłeś rzemiosło w tym stylu, zwiń standardowe zamknięte figurki. Potrzebujemy dokładnie zamkniętych, ze względu na gęstość ostatecznego projektu. Jeśli nigdy się z tym nie spotkałeś, przyjrzyjmy się bliżej.Quilling formy

Będziesz potrzebował dużej igły cygańskiej, z której musisz odgryźć samą górę szczypcami, aby zrobić otwarty pierścień z ucha. Za pomocą tego prostego urządzenia, wkładając początek paska papieru do oczka, należy mocno skręcić taśmę. Następnie musisz przytrzymać tę taśmę przez kilka sekund, jakby naprawiając, a następnie zwolnić tak, aby skręcony "rozrzucić".

Będziesz potrzebował dużej igły cygańskiej, z której musisz odgryźć samą górę szczypcami, aby zrobić otwarty pierścień z ucha. Za pomocą tego prostego urządzenia, wkładając początek paska papieru do oczka, należy mocno skręcić taśmę.

Artykuł pomoże Ci opanować technikę quillingu: Rękodzieło z quillingu dla początkujących

Następnie musisz przymocować drugi koniec paska do głównej części za pomocą kleju PVA. Ponadto z takich okrągłych części konieczne jest wykonanie różnych zamkniętych form do quillingu. Możesz to łatwo zrobić na podstawie zdjęć, których w Internecie jest bardzo dużo..

różne zamknięte formy do quillingu. Możesz to łatwo zrobić na podstawie zdjęć, których w Internecie jest bardzo dużo.

Następnie bierzemy gazetę i wylewamy powstałe części w losowej kolejności. Rozprowadzamy pożądany wzór. Mogą to być kwiaty, abstrakcja, wzory geometryczne, cokolwiek, po prostu zmontowane tak, aby każdy szczegół był mocno połączony z innym. Właściwie umieścimy wtedy ten wzór na boku, na "krawędź".

Po ukształtowaniu obrazu układamy dolny gęsty rząd, a następnie przyklejamy na nim wszystkie powstałe części w ustalonej kolejności. Do tego używamy kleju PVA i miękkiej szczotki. Dobrze nasmaruj, aby później wzór się nie kruszył.

Po ukształtowaniu obrazu układamy dolny gęsty rząd, a następnie przyklejamy na nim wszystkie powstałe części w ustalonej kolejności. Do tego używamy kleju PVA i miękkiego pędzelka. Dobrze nasmaruj, aby później wzór się nie kruszył.

Za pomocą techniki quilling możesz tworzyć figurki astronautów, księżyca i gwiazd. Dobrze, jeśli użyłeś kolorowego papieru do quillingu, a jeśli nie, po prostu pomaluj obraz gwaszem..

Za pomocą techniki quilling możesz tworzyć figurki astronautów, księżyca i gwiazd. Dobrze, jeśli użyłeś kolorowego papieru do quillingu, a jeśli nie, po prostu pomaluj obraz gwaszem.

Po odczekaniu, aż wszystko wyschnie, kładziemy naszą pracę na tej samej gazecie i wyjmujemy farby. Ponieważ tworzymy przestrzeń, dobieramy odpowiednie kolory. Rozcieńczamy gwasz, aż będzie wystarczająco płynny, aby kapał. I nakładamy wzór na papier w kropelkach, wykonując płynne przejścia. Nie żałuj farby, biel nie powinna być widoczna. Nalewanie za dużo też nie jest tego warte, poplamisz wszystko dookoła, a wszystko, co sam papier zmięknie. Po całkowitym pokryciu rysunku wolumetrycznego gwaszem stanie się on znacznie twardszy i silniejszy..

Kiedy wszystko wyschnie, musisz posypać efekt brokatowym lakierem do włosów. Taka jest aplikacja i będzie przymocowana do ściany nad pulpitem. Można go oczywiście przykleić tym samym PVA. Jeśli uważasz, że taki wzór może Ci przeszkadzać, przyklej kilka niepozornych kawałków papieru (w rogach i kilka pośrodku) do pracy od wewnątrz na zewnątrz w kilku miejscach i przyklej produkt na taśmie dwustronnej.

Quilling obrazy i aplikacje stanie się nie tylko piękną ozdobą wnętrza, ale także doskonałym prezentem dla bliskich. Możesz narysować dowolny rysunek i wypełnić go quillingowymi kształtami. Życzę twórczego sukcesu!