Jak zrobić żonkile z tektury falistej. Klasa mistrzowska ze zdjęciem

Tulipany i żonkile to jedne z pierwszych kwiatów, które cieszą oko wczesną wiosną. Chcesz bukiet żonkili, który nigdy nie zwiędnie? Następnie spróbuj zrobić kwiaty własnymi rękami z tektury falistej, co jest bardzo wygodne do robótek ręcznych. Zapraszamy do zapoznania się z realizacją żonkile z tektury falistej za piękny bukiet. Nawet dzieci w szkole lub przedszkolu mogą wykonywać proste prace rzemieślnicze..

Klasa mistrzowska: żonkile z tektury falistej

Żonkil wykonany z papieru składa się z czterech części: liści, łodygi, korony i płatków.

Potrzebne będą następujące materiały:

  • papier falisty
  • markery
  • nożyce
  • klej
  • zielone rurki koktajlowe

Najpierw zróbmy liście żonkila, które nazywane są liśćmi okwiatu w kształcie płatka. Z kawałka papieru falistego musisz wyciąć dwa prostokąty (3,5 * 7 cm i 3 * 9 cm).

Następnie weź pasek o długości 7 cm i zacznij go nawijać wokół pisaka tak, aby wystawał nieznacznie 1 cm. Następnie musisz usunąć powstały przedmiot i przekręcić go na dole. Następnie załóż papierową nasadkę z powrotem na pisak, aby uniknąć odwijania..

Najpierw zróbmy liście żonkila, które nazywane są liśćmi okwiatu w kształcie płatka. Z kawałka papieru falistego musisz wyciąć dwa prostokąty (3,5 * 7 cm i 3 * 9 cm). Następnie weź pasek o długości 7 cm i zacznij go nawijać wokół pisaka tak, aby wystawał nieznacznie 1 cm. Następnie musisz usunąć powstały przedmiot i przekręcić go na dole. Następnie załóż papierową nasadkę z powrotem na pisak, aby uniknąć odwijania.

Teraz możesz rozpocząć obróbkę następnego prostokąta o długości 9 cm, musisz go najpierw złożyć na pół, potem jedną trzecią i ponownie jedną trzecią. Powstały prostokąt należy przyciąć, aby uzyskać kształt płatka. W rezultacie, gdy rozkładasz przedmiot, powinieneś mieć kształt przypominający koronę..

Teraz możesz rozpocząć obróbkę następnego prostokąta o długości 9 cm, musisz go najpierw złożyć na pół, potem jedną trzecią i ponownie jedną trzecią. Powstały prostokąt należy przyciąć, aby uzyskać kształt płatka. W rezultacie, gdy rozkładasz przedmiot, powinieneś mieć kształt przypominający koronę.

Przeczytaj także: DIY satynowe kwiaty

Ponownie weź flamaster, na którym była noszona poprzednia część i przymocuj kędzierzawy półfabrykat w kształcie korony tak, aby gładka strona lekko wystawała. Obróć krawędź w ten sam sposób, a następnie przystąp do prostowania płatków.

Ponownie weź flamaster, na którym była noszona poprzednia część i przymocuj kędzierzawy półfabrykat w kształcie korony, aby gładka strona lekko wystawała. Obróć krawędź w ten sam sposób, a następnie przystąp do prostowania płatków.

Aby zrobić grzywkę, będziesz musiał zrobić małe nacięcia w rdzeniu kwiatu, gdy wyjmiesz go z pisaka. Przekręć każde nacięcie na zewnątrz, aby zasymulować rdzeń prawdziwego żonkila.

Aby zrobić grzywkę, będziesz musiał zrobić małe nacięcia w rdzeniu kwiatu, gdy wyjmiesz go z pisaka. Przekręć każde nacięcie na zewnątrz, aby zasymulować rdzeń prawdziwego żonkila.

Następnie możesz wziąć zieloną słomkę i przykleić do niej pączek powstałego żonkila. Zalecamy wycięcie liści z zielonego papieru lub po prostu wycięcie ich z pozostałych rurek..

Następnie możesz wziąć zieloną słomkę i przykleić do niej pączek powstałego żonkila. Zalecamy wycięcie liści z zielonego papieru lub po prostu wycięcie ich z pozostałych rurek.Żonkile ze słodyczami

Wypróbuj tulipany z tektury falistej, które można łączyć z żonkilami, tworząc piękne bukiety. Papierowe kwiaty to świetna okazja do zrobienia prezentu na długo w pamięci.