Pomysły na opony ze zdjęciami

Rękodzieło z opon samochodowych własnymi rękami, jak zrobić

Czy uważasz, że ze starych opon można zrobić tylko klomby i ogrodzenia? Zapraszamy do nauczenia się czegoś nowego. Nie każdy wie, jak zrobić rzemiosło z opon samochodowych własnymi rękami, dlatego oferujemy wiele świeżych pomysłów i instrukcji krok po kroku. Daj drugie życie starym, niepotrzebnym przedmiotom i wykorzystaj je do dekoracji wnętrz lub projektowania krajobrazu.

Nauka robienia rzemiosła z opon

Zanim zaczniesz robić rzemiosło z opon, zdecyduj, jakiemu celowi będą służyć. Współcześni rzemieślnicy wymyślili wiele pomysłów na produkty z opon, dzięki czemu można wykonać nie tylko elementy dekoracyjne, ale także wysokiej jakości meble.

Współcześni rzemieślnicy wymyślili wiele pomysłów na produkty z opon, dzięki czemu można wykonać nie tylko elementy dekoracyjne, ale także wysokiej jakości meble.

Jeśli połączysz ze sobą dwie opony i zamontujesz mocne szkło na górze, otrzymasz kreatywny stolik kawowy..

Jeśli połączysz ze sobą dwie opony i zamontujesz mocne szkło na górze, otrzymasz kreatywny stolik kawowy.

Meble z opon mogą wyglądać kreatywnie i stylowo. Zwróć uwagę na to, jak wykonany jest zestaw z fotela i stolika kawowego. Ten zestaw przypadnie do gustu miłośnikom oryginalnych pomysłów we wnętrzu..

Meble z opon mogą wyglądać kreatywnie i stylowo. Zwróć uwagę na to, jak wykonany jest zestaw z fotela i stolika kawowego.

Czy w Twojej okolicy często pada deszcz? Dlaczego nie zrobić wygodnego parasola z opony samochodowej? Minimalna zajmowana przestrzeń i maksymalna indywidualność we wnętrzu przedpokoju wiejskiego domu lub domku letniskowego.

Czy w Twojej okolicy często pada deszcz? Dlaczego nie zrobić wygodnego parasola z opony samochodowej?

Nie musisz kupować krzeseł, aby stworzyć przytulny i kompletny kącik wypoczynkowy. Weź opony samochodowe i stwórz własne krzesła z oparciem i miękkim siedziskiem. Goście będą zachwyceni tak niecodziennym pomysłem..

Nie musisz kupować krzeseł, aby stworzyć przytulny i kompletny kącik wypoczynkowy. Zabierz swoje opony samochodowe

Jeśli twoja dacza ma niewygodne zejście do wody, zrób solidne kroki z opon samochodowych własnymi rękami. Nawet w deszczową pogodę wygodnie będzie wspinać się i schodzić po takich schodach..

Jeśli twoja dacza ma niewygodne zejście do wody, zrób solidne kroki z opon samochodowych własnymi rękami

Po zapoznaniu się z kreatywnymi pomysłami, jak zrobić rękodzieło z opon, nadszedł czas, aby rozpocząć naukę. Jeśli jesteś początkującym, zacznij od prostych produktów oponiarskich, a w przyszłości możesz powtórzyć bardziej złożone rzemiosło..

Warsztaty krok po kroku: Jak zrobić łabędzia z opon

Piękne łabędzie z opon samochodowych stały się najpopularniejszym rodzajem dekoracji placów zabaw czy letniego domku. Proste i oryginalne figurki odmienią każdy plac zabaw i zachwycą dzieci i dorosłych.

Piękne łabędzie z opon samochodowych stały się najpopularniejszym rodzajem dekoracji placów zabaw czy letniego domku. Proste i oryginalne figurki odmienią każdy plac zabaw i zachwycą dzieci i dorosłych.

Rozpocznij swoje rzemiosło łabędzi od przygotowania opony. W zależności od rozmiaru opony potrzebne będą określone narzędzia. Jeśli opona jest bez stalowego kordu, do jej przecięcia wystarczy ostry nóż i woda. Opona z metalowym kordem wymaga wycięcia szlifierką, co jest trudne nawet dla doświadczonego rzemieślnika.

Rozpocznij swoje rzemiosło łabędzi od przygotowania opony. W zależności od rozmiaru opony potrzebne będą określone narzędzia. Jeśli opona jest bez stalowego kordu, do jej przecięcia wystarczy ostry nóż i woda.

Przed rozpoczęciem pracy należy wykreślić oponę, aby dokładnie wiedzieć, gdzie wykonać nacięcia. Rozpocznij cięcie od wewnętrznych pierścieni opony. Im mniej tniesz, tym szersze będą skrzydła gotowego statku łabędzi. Nie spiesz się, aby wyrzucić wszystko, co odciąłeś, do dekoracji produktu potrzebne będą kawałki opon. Obcinaj oponę stopniowo wzdłuż kredowanego konturu, upewniając się, że połączenie skrzydła z ogonem nie jest całkowicie przecięte.

Przed rozpoczęciem pracy należy wykreślić oponę, aby dokładnie wiedzieć, gdzie wykonać nacięcia. Rozpocznij cięcie od wewnętrznych pierścieni opony. Im mniej tniesz, tym szersze będą skrzydła gotowego statku łabędzi.

Jeśli wszystko zostanie zrobione poprawnie, pozostaje tylko odkręcić oponę i uformować pięknego łabędzia. Aby Twoja figura była stabilna, przymocuj do niej gruby drut. Z małego kawałka drewna spróbuj zrobić głowę i przyklej ją do opony. Następnie użyj białej i czerwonej farby, aby nadać łabędziemu naturalny wygląd. Możesz zainstalować łabędzia na niebieskich pierścieniach, imitujących jezioro.

Przeczytaj także: DIY autobus otomana

Jak zrobić rękodzieło z opon samochodowych własnymi rękami, teraz wiesz. Pozostaje pokazać swoją wyobraźnię i wymyślić, co dokładnie chcesz zrobić. Używaj starych i niepotrzebnych przedmiotów do dobrego użytku i spędzaj ciekawie wolny czas.