prezent zrób to sam dla nauczycieli 8 marca

W święta zwyczajowo daje się wszystkim prezenty. I tę tradycję powinny wziąć pod uwagę dzieci uczęszczające do zwykłego przedszkola. 8 marca to święto dla wszystkich kobiet. W naszym kraju bardzo go kochają. W tym dniu chłopaki powinni pogratulować nie tylko swoim: mamom, babciom i siostrom. Okazuje się, że w to święto na uwagę swoich wychowanków czekają również wychowawcy. W tym artykule opowiemy Ci, jak możesz zrobić prezenty dla nauczycieli 8 marca własnymi rękami. Specjalnie dla Was zebraliśmy w tej publikacji oryginalne pomysły na prezenty, które z pewnością przypadną do gustu wychowawcom i dzieciom, które z chęcią zrobią piękny prezent.

Co za prezent dla nauczyciela

Zanim zaczniemy mówić o prezentach dla edukatorów, warto powiedzieć, że tworząc prezent, dziecko będzie potrzebowało pomocy rodzica. Dlatego ten moment należy wziąć pod uwagę..

Róża z plasteliny.

Wszystkie dzieci bez wyjątku lubią rzeźbić różne rzemiosło z plasteliny. Dlatego będą chcieli zrobić oryginalną różę dla nauczyciela z plasteliny. Aby zrobić różę, powinieneś przygotować:

 • Zielona księga i plastelina;
 • Nożyczki i klej;
 • Deska do modelowania i tuba do koktajli;
 • Folia opakowaniowa i zszywacz.

Postęp:

 1. Przede wszystkim warto przykleić tubkę koktajlową zielonym papierem. Aby to zrobić, wytnij pasek zielonego papieru, którego szerokość wyniesie 1,5 cm. Koniec tego paska jest pokryty klejem, następnie papier jest owinięty wokół tuby, a jego drugi koniec jest również pokryty klejem.
 2. Następnie z kartki zielonego papieru warto wyciąć liście, które będą miały niewielki rozmiar. Użyj zszywacza, aby przymocować te liście do łodygi.
 3. Teraz weź plastelinę na różę. Kolor plasteliny może być dowolny.
 4. Zrób ciastka z plasteliny, które mają średnicę 3 cm, radzimy przykleić więcej ciast. Wtedy twoja róża będzie bujna.
 5. Weź pierwsze ciasto i zwiń je w tubę.
 6. Wokół rurki, która się okazała, przyklejamy kolejny tort.
 7. Ponadto ciastka są mocowane zgodnie z tą samą zasadą. Warto zapinać ciastka, aż róża stanie się bujna.
 8. Powstały kwiat powinien być przymocowany do łodygi. Możesz też zrobić papier do pakowania i podarować ten prezent nauczycielowi.

Prezenty DIY dla nauczycieli 8 marca

Kreatywna pocztówka.

Jeśli nie wiesz, jaki prezent dać nauczycielowi 8 marca, powinieneś zwrócić uwagę na następujący pomysł. Aby go stworzyć, potrzebujesz:

Prezenty DIY dla nauczycieli 8 marca

 • Arkusz białego papieru i kolorowego kartonu;
 • Wstążki, koraliki,
 • Klej w sztyfcie, nożyczki.

Postęp:

 1. Tak więc powinieneś złożyć ozdobną serwetkę na pół. Wierzch serwetki powinien sięgać do dołu. Nie powinien jednak tego nakładać..
 2. Teraz ponownie złóż serwetkę na pół. W rezultacie otrzymasz spódnicę..
 3. Połóż serwetkę na kawałku białego papieru. Teraz powinieneś wyciąć serduszko z serwetki.
 4. Boki są odcięte od serca. Rezultatem jest gorset do sukienki..
 5. Ten element należy przykleić do spódnicy..
 6. Miejsce klejenia spódnicy i gorsetu zdobi tasiemka.
 7. Teraz weź kawałek tektury i złóż go na pół. Białe paski są naklejone z przodu tektury. Szerokość tych pasków powinna wynosić 0,5 cm.
 8. Następnie do prześcieradła przykleja się sukienkę i gratulacje..

Prezenty DIY dla nauczycieli 8 marcaPrezenty DIY dla nauczycieli 8 marcaPrezenty DIY dla nauczycieli 8 marcaPrezenty DIY dla nauczycieli 8 marcaPrezenty DIY dla nauczycieli 8 marcaPrezenty DIY dla nauczycieli 8 marcaPrezenty DIY dla nauczycieli 8 marca

Cukierkowy ołówek.

Zwyczajowo nauczyciele i wychowawcy dają słodycze. Ale zapraszamy do wręczenia niezwykłego i słodkiego prezentu. Aby zrobić taki ołówek, przygotuj:

Prezenty DIY dla nauczycieli 8 marca

 • długie cukierki,
 • rękaw na klej i ręcznik papierowy,
 • satynowa wstążka w kolorze cukierkowym.

Postęp:

 1. Przede wszystkim robimy puste miejsce na „łupek”. Wykonany jest z tektury. Połącz go z podstawą ołówka długim rękawem. Praca wykorzystuje taśmę klejącą lub klej.
 2. Ostry koniec smyczy należy owinąć czarną taśmą. Taśma mocowana jest do smyczy za pomocą taśmy lub kleju. Wtedy warto nawinąć na smycz beżową taśmę..
 3. Wytnij górę na ołówek z tektury. Aby zapewnić bezpieczne dopasowanie, wykonaj nacięcia w górnej części. Zrób otwór na środku tego blatu, aby włożyć taśmę. Jedna wstążka będzie pętelką, a druga powinna być zawiązana w piękną kokardkę.
 4. Aby przymocować do batonika, przyklej dwustronną taśmę na obwodzie produktu.
 5. Teraz nadszedł czas, aby dołączyć cukierki. Są mocno ze sobą połączone. Jednocześnie zaleca się schowanie kucyków w pracy..

co zrobić prezent dla nauczyciela 8 marcaco zrobić prezent dla nauczyciela 8 marcaco zrobić prezent dla nauczyciela 8 marcaco zrobić prezent dla nauczyciela 8 marcaco zrobić prezent dla nauczyciela 8 marcaco zrobić prezent dla nauczyciela 8 marcaco zrobić prezent dla nauczyciela 8 marca

Niezapomniany prezent.

Aby zadowolić nauczyciela, musi otrzymać niezapomniany prezent. Taki prezent zawsze będzie przypominał o ulubionych uczniach grupy. Aby stworzyć prezentację należy przygotować:

 • zdjęcia uczniów grupy,
 • piękny garnek,
 • patyczki i materiał dekoracyjny.
 • Z białej kartki papieru wytnij kółka, które należy pomalować flamastrem lub ołówkiem.
 • Dołącz zdjęcia do tych kręgów.
 • Kubki fotograficzne przymocowane do patyczków koktajlowych.
 • Następnie patyczki należy umocować w doniczce. Użyj pianki lub gazety jako wypełniacza do garnka..
 • Projekt wart udekorowania. Użyj wstążek lub innego materiału.

prezent zrób to sam dla nauczycieli 8 marca

Ramka na zdjęcia jako prezent.

Myśląc o prezentach dla nauczyciela nie należy zapominać o ramkach do zdjęć. Każda osoba z przyjemnością przyjmie ten przydatny prezent. Warto powiedzieć, że dziś istnieje kilka opcji tworzenia ramek do zdjęć. Ale powinieneś wybrać prostszą opcję wykonania ramki na zdjęcia. Zapraszamy do zwrócenia uwagi na ozdobienie ramki na zdjęcia guzikami.

Wystarczy przygotować szeroką gamę przycisków. Mogą różnić się kolorem i rozmiarem. Przyklej je do ramy przezroczystym klejem. W efekcie otrzymasz ciekawy produkt..prezent zrób to sam dla nauczycieli 8 marca

Zegarek.

Możesz twórczo pogratulować nauczycielowi. Na przykład możesz dać nauczycielowi zegarek wykonany przez ciebie. Aby stworzyć to rzemiosło, powinieneś przygotować:

 • Kolorowy karton i kolorowy papier,
 • Markery lub ołówki,
 • Nakrętka i śruba,
 • Nożyczki i przedmioty do dekoracji.

Postęp:

 1. Warto wykonać szablon zegara na tekturze. Wytnij to.
 2. Wytnij strzałki i cyfry z kolorowego papieru na szablon.
 3. Udekoruj szablon zegara według własnego uznania.
 4. Następnie użyj szydła, aby zrobić dziurę w środku zegara..
 5. Połącz strzałki ze śrubą i włóż je do tego otworu.

Poniżej podamy kilka opcji dla tego rzemiosła..

prezent zrób to sam dla nauczycieli 8 marca

co zrobić prezent dla nauczyciela 8 marca

prezent zrób to sam dla nauczycieli 8 marca

Wreszcie 

W tym poście przedstawiliśmy Ci różne pomysły na prezenty dla nauczycieli. Teraz wiesz, jaki prezent zrobić dla nauczycieli 8 marca własnymi rękami. Zastanów się nad tymi pomysłami i stwórz razem z dziećmi piękne i przyjemne prezenty dla przedszkolaków.