Pomysły na prezenty dla uczniów i nauczycieli 1 września

prezent dla nauczyciela 1 września

Pierwszy września to najbardziej ekscytujący etap w życiu każdego dziecka. w tym pięknym dniu, oprócz samych pierwszoklasistów, ich ojcowie i matki obchodzą Dzień Wiedzy. Wszyscy bez wyjątku życzą sobie, aby ten dzień był wypełniony na długie lata i pozostawił w duszy tylko najpiękniejsze i najjaśniejsze wspomnienia. Bardzo często rodzice zadają sobie to samo pytanie – co możesz dać swojemu dziecku i pierwszemu nauczycielowi na dzień wiedzy. W tym artykule postaramy się z wyprzedzeniem omówić wszystkie najważniejsze punkty, aby ta kwestia nie mogła martwić rodziców przed tym ważnym wydarzeniem..

Pomysły na prezenty z okazji Dnia Wiedzy

Kwiaty.

Aby odebrać prezent na 1 września dla nauczyciela, musisz się dobrze zastanowić. Ale pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, są kwiaty. Oczywiście ten prezent jest bardzo powszechny, a ponadto nudny. Nasze babcie, mamy i ojcowie kupili kwiaty 30 i 31 sierpnia. Możemy również zawczasu zakupić duży i piękny bukiet kwiatów, aby dziecko z kolei mogło podarować go swojemu pierwszemu nauczycielowi. Ale czy ten dar jest wart twoich wysiłków? Może dostaniesz jakiś specjalny bukiet. W dzisiejszych czasach bardzo modne stało się kolekcjonowanie bukietów z symbolami, na przykład z literami w linie z kwiatów. Warto zauważyć, że te bukiety kwiatów będą wyglądać bardzo oryginalnie i pięknie nie tylko w rękach pierwszoklasistów, ale także w rękach absolwentów. To jedna z opcji na ewentualny prezent.Pomysły na prezenty dla uczniów i nauczycieli 1 września

Dawanie kwiatów to tradycyjny czas 1 września. Ponieważ większość rodziców nie chce zmieniać ustalonych tradycji i do 1 września niepostrzeżenie zdobędzie przynajmniej mały i skromny bukiet kwiatów. Oczywiście taka uwaga każdego z uczniów będzie bliska pierwszemu nauczycielowi. Ale najprawdopodobniej nie będzie w stanie docenić wszystkich wysiłków, które włożyłeś. Ponieważ 25-30 bukietów kwiatów nie mieści się w jednym wazonie i po prostu zwiędnie po jednym dniu. Jeśli chcesz zaskoczyć nauczyciela luksusowym i oryginalnym bukietem kwiatów, ten niuans należy wcześniej omówić podczas spotkania rodziców. Lepszym rozwiązaniem może być zakup niewielkiej ilości kwiatów doniczkowych. Tym samym te prezenty ozdobią parapety w klasie..

Prezenty na 1 września dla pierwszej równiarki

Nie jest też łatwo wybrać prezenty dla pierwszoklasistów 1 września. Istnieje wiele różnych wskazówek i zaleceń od dziadków i babć, ponieważ dziecko, które właśnie wkroczyło w próg szkolny, może otrzymać wszystko, czego dusza zapragnie, od papeterii po oryginalne i niezapomniane prezenty. Spróbujmy teraz szczegółowo zrozumieć ten problem i dowiedzieć się, jakie prezenty dla pierwszoklasistów w dniu wiedzy najlepiej prezentują się.

Jak możesz zadowolić pierwszoklasistę:

 1. Jeśli nie chodzi o prezent zbiorowy, najpierw musisz wymyślić wersję indywidualną. Jeśli chodzi o wybór prezentów dla całej klasy, do tego zagadnienia jeszcze wrócimy. Na przykład Twoje dziecko jest szaleńczo zakochane w grze w piłkę nożną. W takim przypadku może otrzymać strój sportowy lub nową piłkę nożną. Uwierz mi, każdy chłopak będzie zadowolony z takiego prezentu..
 2. Jeśli nie miałeś jeszcze czasu na zakup szkolnego plecaka, całkiem możliwe jest przekazanie go na dzień wiedzy. Trzeba przyjść na targ szkolny lub do specjalistycznego sklepu i wspólnie z dzieckiem dobrać odpowiednią torbę.
 3. Jeśli Twój syn lub córka uwielbia malować, to warto podarować mu zestaw wysokiej jakości pędzli i farb, sztalugi lub szkicownik..
 4. Jeśli Twojemu dziecku coś bardzo zależy, powinieneś dać mu coś oryginalnego: może będzie to jakaś intelektualna gra lub oryginalny zestaw do kreatywności. Być może będzie to zestaw do animacji piasku lub zestaw z plasteliny. Dziewczyny pokochają zestaw do robótek ręcznych. Mogą nauczyć się robić na drutach lub szyć miękkie zabawki. Jeśli twoje dziecko interesuje się taką nauką jak astronomia, możesz dać mu zestaw młodego astronoma. Ale przyszłemu chemikowi lub fizykowi można przedstawić różne zestawy do przeprowadzania eksperymentów..
 5. W przypadku, gdy przed wejściem do szkoły dziecko nie miało własnego prywatnego pokoju, należy poważnie omówić ten problem i wyposażyć go w osobne miejsce na zajęcia. Oczywiście najlepiej, aby dziecko miało swój własny pokój, podzielony na różne strefy: pracę, zabawę i rekreację. Konieczna jest wymiana starych mebli na nowe, nowocześniejsze oraz uporządkowanie miejsca pracy dziecka. Musi być wygodny i wygodny. Meble w sklepie możesz wybrać z dzieckiem. W przypadku, gdy tego nie planowałeś, możesz zaprosić dziecko do wykonania dekoracji swojego pokoju na własne życzenie: kupić lampę stołową, nowe zasłony, mapę ścienną lub piękne obrazy. To bardzo ważne dla dziecka w jego wieku..
 6. W wigilię 1 września, w ostatni letni dzień, możesz sprawić dziecku wspaniały prezent i kupić bilety na występ jego idola, na wypadek, gdyby Twój syn lub córka pasjonowały się muzyką. Możesz także kupić bilety do cyrku, kina lub teatru. Może warto odwiedzić park rozrywki. To też byłby dobry pomysł. Zwłaszcza po pierwszym dniu wiedzy. Podaruj swojemu dziecku prawdziwe wakacje.
 7. Udział w różnych kursach mistrzowskich. Jeśli twoja córka lubi twórczą pracę, ale nie ma wystarczającej wiedzy zbiorowej, zaprezentuj jej udział w klasie mistrzowskiej. Możesz podjąć dowolny temat: robienie mydła, robienie kompozycji kwiatowych, malowanie pierników, robienie czekoladek, szycie miękkich zabawek itp. Wszystkie te zajęcia mogą być bardzo urzekające dla Twojego dziecka, a on na pewno doceni ten prezent..
 8. W tym artykule wymieniamy prezenty na 1 września, które będą wręczane dzieciom przez troskliwych rodziców. Świetnym pomysłem byłby prezent z wizerunkiem jakiejś postaci z kreskówek lub idola z bardzo popularnej kreskówki. Te prezenty są zazwyczaj kochane przez wszystkie dzieci. Być może będą to zeszyty lub długopisy, teczki do pracy lub zeszyty, podstawki lub inne artykuły papiernicze, a także koszulki, książki, torby, kubki.
 9. Wyjazd do jakiegoś kraju może okazać się poważniejszym prezentem. Ten prezent może sprawić przyjemność Twojemu dziecku, jeśli uwielbia uczyć się języków obcych. W większości przypadków w wielu przedszkolach funkcjonują grupy do nauki języków obcych. W przypadku, gdy dziecko odniosło sukces w tej sprawie, to ten prezent będzie jak najbardziej mile widziany. Pomoże dziecku określić jego pragnienia..

Wymieniliśmy tylko niewielką część tego, co możesz dać swojemu dziecku. Możesz uzupełnić te pomysły własnymi pomysłami. Najważniejsze w takim biznesie jest dawanie dziecku dobrych emocji..

prezenty dla pierwszoklasistów 1 września od nauczyciela

Prezent dla nauczyciela 1 września

Wymieniliśmy kilka prezentów dla pierwszoklasistów 1 września powyżej, ale co można podarować nauczycielowi w dniu wiedzy? Jest mnóstwo różnych prezentów. Ale każdy chce się wyróżnić z tłumu i dać coś oryginalnego. Proponujemy wymianę tradycyjnego bukietu kwiatów na wykwintny i wyjątkowy prezent. Możesz zrobić kompozycję owocową własnymi rękami. Bukiet owoców wygląda bardzo elegancko, oryginalnie i przyda się. Cena tego bukietu jest taka sama jak bukietu kwiatów. Ale jeśli chodzi o korzyści – jest ich znacznie więcej! Dzięki temu prezentowi z pewnością możesz zaskoczyć nauczyciela..prezenty na 1 września dla dzieci

Co jeszcze jeż może zaprezentować nauczycielowi:

 1. Jeśli dobrze znasz hobby nauczyciela, powinieneś odwiedzić księgarnię i tam kupić drukowane wydanie jego ulubionego autora. Większość pedagogów jest przekonana, że ​​najlepszym prezentem jest książka. Ponieważ po wielu latach pracy w szkole każdy nauczyciel ceni książki w szczególny sposób i traktuje je z podziwem.
 2. Prezent z humorem docenią aktywni młodzi nauczyciele. Najprawdopodobniej danym komiksowym prezentem dla nauczyciela na Dzień Wiedzy może być koszulka z napisem: Najlepszy nauczyciel!, czy coś w tym stylu. To byłoby świetne rozwiązanie. I nie będziesz musiał myśleć o tym, że Twój nauczyciel przyjmie prezent z uśmiechem na twarzy, a następnie go użyje. A co z wędrówkami na łonie natury i sportami szkolnymi? To taki prezent, który się przyda. Na ten temat jest wiele prezentów towarzyszących: torebki, zeszyty, długopisy, kubki, parasole, czapki..
 3. Jasny i piękny budzik może być wspaniałym prezentem od całej klasy dla pierwszego nauczyciela i każdego ucznia. Nauczycielowi można zaprezentować budzik z głośnym wywołaniem lub rozbudowany zestaw różnych funkcji. Może będzie to piękny, jasny zegar z mnóstwem zabawnych melodii. Ten prezent będzie świetny dla każdego ucznia. Ponieważ dzieci również muszą wcześnie wstać i zacząć przygotowywać się do szkoły. A to dość trudne, zwłaszcza po długich letnich wakacjach. Aby wczesne pobudka nie było dla dziecka zbyt trudne, możesz wcześniej dać mu budzik, co najmniej tydzień lub dwa przed 1 września. Jest to konieczne, aby dziecko nauczyło się w tym czasie korzystać z budzika i mogło samodzielnie go uruchomić i ustawić odpowiednią godzinę. Tak więc za 2 tygodnie będzie mógł nauczyć się wstawać wcześnie rano i lepiej przystosować się do nowego roku szkolnego..

Niezwykły prezent dla nauczyciela 1 września

Czy pamiętasz, co dałeś w prezencie swojemu nauczycielowi? Najprawdopodobniej były to pudełka z kawą lub herbatą, proste wazony na kwiaty lub miski na cukierki, ramki na zdjęcia, serwetniki itp. Może ktoś z was dał duży tort lub pudełko czekoladek. Nawiasem mówiąc, było bardzo zabawnie i fajnie zostać z całą klasą po szkole i świętować początek roku szkolnego. Tak, oczywiście, te czasy już dawno minęły. Teraz jest inaczej. Każda klasa stara się zaskoczyć swojego nauczyciela czymś oryginalnym..

prezenty na 1 września dla dzieci

Oryginalny prezent dla nauczycieli do 1 września:

 1. Ciasto z imionami wszystkich uczniów. Może nawet z ich zdjęciami. Te prace twórcze są zwykle wykonywane na zamówienie. Wszystkie subtelności i niuanse oraz oczywiście czas produkcji są omawiane z wyprzedzeniem. Ten prezent oczywiście nie potrwa długo. Ale mimo to będzie mógł zostać zapamiętany przez całą klasę i na pewno zaskoczy nauczyciela. Alternatywnie na miejsce tortu można podać malowane pierniczki.
 2. Kompozycje kwiatów i słodyczy. Takie bukiety może wykonać cały zespół, a do każdego kwiatka można dołączyć małą notatkę z imieniem i nazwiskiem ucznia..
 3. Warto powiedzieć, że prezent dla nauczyciela 1 września jest łatwy do zrobienia własnymi rękami. A jeśli zdecydujesz się to zrobić, będzie świetnie. I wybraliśmy dla Ciebie kilka świetnych pomysłów. Na przykład kolejny prezent z pewnością doceni nauczyciel płci męskiej. Może być wykonany z wyprzedzeniem i przedstawiony na podstawie wiedzy. A to jest zegarek. Powinny być oparte na klasycznym okrągłym zegarze i zamiast zwykłych cyfr przyklejać różne artykuły biurowe: spinacz, gumkę, kawałki ołówków, temperówkę, guziki itp. Tłem będzie zwykła kartka zeszytu – w klatce, w ukośnej linii.
 4. Parasol ze zdjęciem wszystkich uczniów w klasie. Bardzo oryginalny i nietuzinkowy prezent. Aby to zrobić, wystarczy napisać na płótnie parasola imiona i nazwiska uczniów..
 5. Kalendarz na nadchodzący rok z imionami i nazwiskami uczniów.
 6. Muzyczny album fotograficzny. Tylko dla miejsca muzyki, każdorazowo otwierając nową stronę albumu, nauczyciel może wysłuchać życzeń swoich uczniów. Ale ten prezent jest jeszcze bardziej odpowiedni dla absolwentów..
 7. Spersonalizowany notatnik, notatnik, kubek, długopis lub łyżka. Aby to zrobić, musisz zrobić piękny napis na dowolnym z wybranych przedmiotów. Dziś nie będzie to dla Ciebie dużym problemem. Najważniejszą rzeczą w tym biznesie jest zastanowienie się nad tym, co chcesz napisać, aby zaskoczyć i zachwycić nauczyciela..

prezenty na 1 września dla dzieci

Prezenty DIY na 1 września

Prezentacje mogą być wszelkiego rodzaju. Ale najbardziej zapadają w pamięć te, które zostały wykonane przez nas samych. To w taki dar zainwestowana jest dusza. Każdy nauczyciel doskonale rozumie, że takie prezenty są wyjątkowe, ponieważ dziecko robiąc prezent, dołoży wszelkich starań i zrobi to dla nauczyciela.

Zastanówmy się teraz nad ciekawymi prezentami:

 1. Wykonanie zbiorowej gazetki ściennej lub dużego plakatu, który został narysowany przez uczniów jako cała klasa. Świetnym pomysłem jest pozostawienie odcisków dłoni każdego ucznia na gazecie ściennej. Tę opcję można sprawdzić ponownie po kilku latach i spróbować porównać, czy palmy urosły.
 2. Ciekawy kolaż zdjęć lub kalendarz może być dobrym prezentem..
 3. 1 września możesz opowiedzieć wiersz lub zaśpiewać całej klasie piosenkę, którą napisali sami uczniowie.
 4. Wszelkiego rodzaju wyroby rzemieślnicze: biżuteria, pocztówki, ciasta, wypieki, bukiety słodyczy, ręcznie robione lalki, obrazy (koraliki, haft krzyżykowy, akwarela, decoupage), pudełka, koce, czekolada itp..

Prezenty dla pierwszoklasistów 1 września od nauczyciela

Niemniej jednak nie ma ani jednego dziecka, które nie chciałoby otrzymywać prezentów. Tak, nigdy nie jest ich za dużo, nawet jeśli nauczyciel może dać każdemu ze swoich uczniów zeszyt lub długopis. Nawet jeśli. dziecko z dumą pokaże swoim przyjaciołom i rodzinie swój mały prezent i opowie o tym, kto go kopnął. Zestawy ołówków, długopisów, różnych artykułów papierniczych, farb i plasteliny, kolorowego papieru, zeszytów, albumów z linijkami i gumek – wszystko to są prezentami dla pierwszoklasistów 1 września od nauczyciela. A nawet poniżej warto podać kilka innych pomysłów..

Świetnym prezentem może być również kolorowanka, puzzle, encyklopedia..

Nie jest zwyczajem prezentowanie studentom czegoś bardzo drogiego. Na tej podstawie wystarczy zwykły zestaw papeterii. I można też wręczyć pierwszoklasistom medale z napisem – Jestem pierwszoklasistą!

prezent dla nauczyciela 1 września

Nie na 1 września

Porozmawiajmy teraz o prezentacjach nauczycieli. Nie należy prezentować bardzo drogich prezentów. Ma to na celu uniknięcie poczucia obowiązku nauczyciela..

Zwracamy uwagę na listę niechcianych prezentów na 1 września:

 • Kosmetyki i perfumy.
 • Pieniądze.
 • Biżuteria.
 • Tablety i telefony.
 • Ikony.
 • Cięcie i dźganie przedmiotów.
 • Dania.
 • Zwierzęta.
 • Alkohol.
 • Bielizna, skarpetki, pończochy itp..

prezent dla nauczyciela 1 września

Co zrobić w sytuacji, gdy nauczyciel nie chce przyjąć prezentu?

Możesz po prostu wyrazić swoją osobistą wdzięczność i uznanie dla nauczyciela, jeśli udekorujesz klasę w oryginalny i piękny sposób jasnymi balonami lub przyniesiesz niewielką ilość kwiatów w doniczkach..

Jeśli mówimy o dzieciach, należy pamiętać, że tylko Ty sam możesz sprawić, by dziecko było prawdziwym świętem. Niech 1 września będzie niezwykły dla twojego dziecka. Po lekcjach w Dniu Wiedzy możesz odwiedzić z dzieckiem cyrk, park dla dzieci lub teatr lalek. Pozwól mu spędzić ten dzień na zastanawianiu się do woli, jeździć na huśtawce, jeść słodycze i upiec dla niego w domu ciasto lub tort. Maj 1 września będzie wspaniały nie tylko dla pierwszoklasistów, ale każdego roku.