Pudełko DIY z pocztówek, schemat produkcyjny

Jak zrobić pudełko pocztówek własnymi rękami. Zdjęcie MK

W listopadzie jest jedno cudowne święto – Dzień Matki! Każde dziecko przygotowuje się do tego cudownego święta, bo prezent dla mamy trzeba zrobić własnymi rękami, z serca!

Istnieje wiele różnych rzeczy, które dziecko może zrobić własnymi rękami z pozornie prostych rzeczy – pocztówek, kolorowego papieru, tkaniny.

Robimy prezent dla mamy, pudełko ze starych pocztówek

Robimy prezent dla mamy, pudełko ze starych pocztówek

Rozważmy taką opcję prezentu, jak pudełko wykonane z pocztówek i tkaniny własnymi rękami.

Pudełko DIY z pocztówek, schemat produkcyjny

Będzie to bardzo piękny i niezbędny prezent! Mama będzie mogła przechowywać w takim pudełku akcesoria krawieckie, biżuterię, nici i wszelkiego rodzaju drobiazgi. Co więcej, jest to bardzo piękna rzecz – pudełko z pocztówek! Nada szczególnego smaku całemu pomieszczeniu, w którym się znajdzie. W tym celu możesz wybrać pocztówki, które są odpowiednie w stylu, aby pudełko harmonijnie pasowało i stało się integralną częścią wnętrza..

Pudełko na pocztówki DIY. Zdjęcie MK

Pudełko na pocztówki DIY. Zdjęcie MK

Rozważ kilka proponowanych pudełek, aby zdecydować i wybrać to, które Ci się podoba. A po podjęciu decyzji będzie można łatwo rozpocząć robienie prezentu dla mamy z pocztówek.

Rozważ kilka proponowanych skrzynek, aby zdecydować i wybrać ten, który Ci się podoba

Teraz przyjrzyjmy się bliżej wszystkim etapom tworzenia tak pięknych trumien..

Teraz przyjrzyjmy się bliżej wszystkim etapom tworzenia tak pięknych trumien.

Pudełko na karty DIY krok po kroku

Teraz przyjrzymy się szczegółowym instrukcjom dla tych dwóch pudełek. Mają prawie ten sam wzór, tylko jedno pudełko ma kwadratową podstawę, a drugie ma prostokątną podstawę.!

Przedstawiamy Państwu kompletny schemat pudełka:

Przedstawiamy Państwu kompletny schemat pudełka:

Przedstawiamy Państwu kompletny schemat pudełka:A tak powinien wyglądać wzór wieka trumny:

A tak powinien wyglądać wzór wieka trumny:

Dno naszego pudełka:

Dno naszego pudełka:

Rysunek stojaka z nogami przyszłego pudełka:

Rysunek stojaka z nogami przyszłego pudełka:

Po wycięciu wszystkich detali z pocztówek, każdy detal pocztówki możemy bezpiecznie obszyć ściegiem biczowym..

Po wycięciu wszystkich detali z pocztówek, każdy detal pocztówki możemy bezpiecznie obszyć ściegiem biczowym.

Kiedy wszystkie szczegóły są schowane, łączymy je ze sobą ściśle według powyższego schematu. Gdy elementy pudełka, wieczka i palety z nóżkami są gotowe, śmiało spinamy je ze sobą tajnym szwem.

Przydatne wideo: klasa mistrzowska "Pudełko pocztówek"

To cała praca! Oczywiście będziesz musiał poświęcić dużo czasu, ale wynik jest tego wart.

Pudełko na sofę DIY z pocztówek

Dla porównania zobacz instrukcje krok po kroku dla innego pudełka wykonanego ze zwykłych pocztówek. Teraz nasze pudełko będzie miało kształt sofy!

Teraz nasze pudełko będzie miało kształt sofy!

Układ tego pudełka jest prosty:

Układ tego pudełka jest prosty:

Tak więc materiałami źródłowymi dla naszej sofy mogą być zarówno kolorowe pocztówki, jak i wielokolorowy karton, gruby jasny papier – ale nigdy nie znasz materiałów – rozejrzyj się wzrokiem mistrza, od razu uderzy Cię odpowiednia opcja!

Tak więc materiały źródłowe naszej sofy mogą być jak kolorowe pocztówki,

Lepiej wybrać nić do szycia pocztówek na całym obwodzie, która kontrastuje z wykrojami. Jako zapięcie może służyć piękny guzik lub koralik..

Rozpoczynamy produkcję:

1. Wycinamy zgodnie z powyższym schematem trzy części każdej części pudełka. Dwa z nich pochodzą z pocztówki i jeden będzie wstawiany z zewnątrz, a drugi od wewnątrz. Pomiędzy nimi należy włożyć trzeci kawałek kartonu, aby zapewnić sztywność pudełka.

2. Po wycięciu wszystkich części złóż je na trzy (twarz, tekturowa wkładka, część wewnętrzna), przymocuj spinaczami do papieru, aby się nie rozsypały i wykonaj otwory ostrym szydłem na całym obwodzie części, dzięki czemu łatwiej nam będzie schować blanki za pomocą nitek.

3. Włóż do igły grubą nić o pożądanym kolorze, nić dla siły należy wziąć dwukrotnie. Każdy element pudełka (składającego się z 3 części) szyjemy po obwodzie szwem „nad krawędzią”.

4. Obserwując schemat pocztówki łączymy wszystkie przycięte części ze sobą – po prostu składamy naszą pocztówkę z części zamiennych.

5. W razie potrzeby połączenia można wkleić taśmą!

6. Przyszyj guzik, który będzie pełnił rolę kłódki!

To cała ciężka praca! Pudełko dla mamy jest gotowe i możesz spokojnie spodziewać się nadchodzących wakacji! A żeby mama trochę osłodziła duszę – napełnij pudełko słodyczami!

A żeby mama trochę osłodziła duszę - napełnij swoje pudełko słodyczami!

Wszyscy będą zadowoleni, wszyscy są w dobrym humorze! A ty jesteś mistrzem w tworzeniu fajnego świątecznego nastroju! Twoja mama będzie z ciebie podwójnie dumna!