Ramki do zdjęć DIY decoupage

Nie wiesz, co dać swoim przyjaciołom lub znajomym? Prezent dla majsterkowiczów to dobry znak uwagi. Nawet bez specjalnych umiejętności zwykłe przedmioty można zamienić w oryginalny dodatek do wnętrza lub niezapomnianą pamiątkę. Musisz tylko uzbroić się w cierpliwość i opanować sztukę i rzemiosło.. ramka na zdjęcia – integralna część każdego pomieszczenia, ponieważ każda osoba docenia przyjemne chwile w swoim życiu. W tym artykule dowiesz się, jak za pomocą prostej techniki decoupage zmienić zwykłą drewnianą ramę w kreatywny element dekoracyjny.. Dekupaż To sztuka naklejania papierowych elementów na przedmioty. Po opanowaniu podstawowych umiejętności w przyszłości będziesz mógł nie tylko tworzyć rzemiosło własnymi rękami, ale także przywracać zabytkowe przedmioty.

Materiały na ramkę do decoupage:

– rama wykonana z drewna;

– kawałek taśmy szmerglowej;

– serwetka do decoupage;

– klej PVA;

– gleba na drewno;

– lakier akrylowy;

– Szczotka;

– nożyce;

– koraliki lub cyrkonie.

Etapy pracy przy dekorowaniu ramki na zdjęcia:

1. Przeszlifuj powierzchnię ramy papierem ściernym. Należy to zrobić, aby wykluczyć pojawienie się nieprawidłowości na gotowym produkcie..

2. Aby ukryć nierówności, dodatkowo pokryj ramę podkładem i poczekaj, aż całkowicie wyschnie..

Etapy pracy przy dekorowaniu ramki na zdjęcia:

3. Znajdź odpowiednią serwetkę z wzorem lub wzorem. Przyklej klej PVA całkowicie na ramie. A na warstwie klejącej, ostrożnie, aby nie było fałd, przymocuj serwetkę. Pamiętaj, aby nałożyć klej na serwetkę. W ten sposób wklejamy całą powierzchnię statku..

4. Po całkowitym wyschnięciu kleju powierzchnia stanie się przezroczysta i można na nią nałożyć jedną lub dwie warstwy lakieru akrylowego..

Na przygotowaną ramkę nałóż serwetkę

5. Teraz możesz ozdobić rzemiosło koralikami, koralikami lub cyrkoniami. Dekorowanie zależy od Twoich życzeń i osobistych preferencji..

Dekupaż ramki na zdjęcia jest gotowy, pozostaje czekać na wyschnięcie i wstawić zdjęcie!

Ramka do zdjęć w technice decoupage jest gotowa i teraz możesz cieszyć się owocami swojej pracy! Postaraj się, aby produkt był starannie wykonany, aby rama stała się ozdobą domu bliskich lub przyjaciół. Jeśli masz zdjęcie osoby, której zamierzasz podarować to rzemiosło, wydrukuj je i włóż do gotowej ramki.

Obejrzyj film na temat: Ramki do zdjęć decoupage DIY

Weź pod uwagę specyfikę wnętrza i wybierz odpowiednią gamę kolorystyczną serwetek i farb. Jeśli nie wiesz, jak rysować i nie masz specjalnych prezentów, decoupage z serwetkami będzie doskonałą opcją na stworzenie pięknego prezentu własnymi rękami..