Ręcznie robione mydło, przepisy ze zdjęciami

Jak zrobić mydło w domu z zawijasami. MK

Domowe wytwarzanie mydła to zabawna czynność, która spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Za każdym razem możesz otrzymać nowe mydło, zupełnie inne od poprzedniego.. Mydło DIY w domu może być bardzo oryginalny, jeśli użyjesz techniki wirowania. Ponieważ żaden płatek śniegu nie jest taki sam, mydła z zawijasami nie można powtórzyć dwa razy. Wzór przypomina fale lub loki, marmurowe smugi. Wiele osób lubi właśnie ten rodzaj mydła, bo nawet zwykłe prostokątne mydło okazuje się bardzo piękne.

Mydło wirowe, klasa mistrzowska

Rysunek można przedstawić z przezroczystą podstawą, można użyć kolorowej lub kilku kolorowych. Jakość plam zależy nie tylko od ręki mistrza, ale także od materiałów. Wszystkie składniki muszą być trwale zabarwione, a warstwy nie mogą być ze sobą mieszane. W przeciwnym razie struktura obrazu zostanie naruszona i nie będzie piękna..

Dziś zrobimy pyszne mydło przypominające Morze Śródziemne. Pozyskiwanie przeźroczystych i białych baz. Olejki eteryczne do mydła można kupić w aptece, potrzebne będą olejki sosnowe i pomarańczowe.

Obejrzyj wideo: Wiruje w mydle od podstaw

1. Forma na mydło. Po raz pierwszy lepiej wybrać prostokątny lub kwadratowy, ponieważ wygodniej będzie w nim rysować. Następnie możesz przyjąć oryginalną formę i zrobić mydło w określonym temacie..

2. Gotowe bazy mydlane. Weźmiemy nieprzezroczyste, wtedy wiry okażą się bardziej nasycone..

3. Barwniki. Niebieski, możesz wziąć zielone lub zmieszać je i uzyskać granat. Dodaj pomarańcz do przezroczystej bazy. Barwniki muszą nie migrować, w przeciwnym razie nie uzyskamy obrazu.

4. Olejki kosmetyczne. Morela i oliwka.

Kroki do robienia ręcznie robionego mydła w domu

Przepis na mydłoPrzepis na domowe mydło ręcznie robione

Możesz otrzymać mieszankę mydła chemicznie lub ze zwykłego mydła. W pierwszym przypadku będziesz musiał przygotować roztwór alkaliczny.

Możesz uzyskać mieszankę mydła chemicznie lub ze zwykłego mydła. W pierwszym przypadku będziesz musiał przygotować roztwór alkaliczny.Przygotowanie roztworu alkalicznego i mieszanie go z olejem

A potem roztwór tytanu.

A potem roztwór tytanu.Rozpuść dwutlenek tytanu w wodzie i wlej do wody z mydłem

Roztwory te miesza się i otrzymuje się mieszaninę mydlaną..

Jeśli używasz gotowego mydła, rozcieńcz je wodą i mikrofalówką bazę mydlaną. Mieszankę mydła dzieli się następnie na cztery części..

Następnie dodaj barwnik: jedna część jest różowa, druga niebieska, trzecia pomarańczowa, a czwarta biała. W związku z tym wybierz odpowiednie olejki eteryczne dla efektu aromatu.

Następnie dodaj barwnik: jedna część jest zielona, ​​druga niebieska, trzecia pomarańczowa, a czwarta biała. W związku z tym pierwsze dwa doprawiamy sosną, a trzecią pomarańczą.Dodaj olejek eteryczny. Podziel i dodaj barwniki

Jeśli od razu połączysz wszystkie trzy masy na gorąco, po prostu się wymieszają. Dlatego warto pozwolić im trochę zamrozić, a jak tylko film zacznie się formować, wysyłamy go do formularza.

Rozprowadzamy go cienkimi warstwami. Następnie bierzemy igłę lub twardy szpikulec i opuszczamy go na dno formy i zaczynamy ostrożnie rysować mydło od dołu do góry..

Rozprowadzamy go cienkimi warstwami. Następnie bierzemy igłę lub twardy szpikulec i opuszczamy go na dno formy i zaczynamy ostrożnie rysować mydło od dołu do góry.Stopniowo wlewaj do formy roztwory o różnych kolorach.

Alternatywnie możesz najpierw wykonać równoległe paski, a następnie wzdłuż. Ale rób je nie prostopadle, ale lekko ukośnie. Lub od razu ułóż ciasto warstwami w formie. Z czasem pojawią się nowe pomysły, a rysunki będą bardziej eleganckie.

Alternatywnie możesz najpierw wykonać równoległe paski, a następnie wzdłuż. Ale rób je nie prostopadle, ale lekko ukośnie. Lub od razu ułóż ciasto warstwami w formie. Z czasem pojawią się nowe pomysły, a rysunki będą bardziej eleganckie.Mydło w kształcie okrągłym

Ręcznie robione mydło jest łatwe do zrobienia w domu własnymi rękami, a jednocześnie będzie o wiele piękniejsze niż zakupione. Możesz nie tylko sam używać tego rzemiosła, ale także podarować go bliskim. Dostaniesz praktyczny i oryginalny prezent wykonany z duszą.