Rękodzieło DIY z improwizowanych środków w domu

Co można zrobić ze złomu własnymi rękami. Klasa mistrzowska

Z tego materiału można wykonać wiele oryginalnych rzemiosł. Jeśli masz w domu dużo plastikowych butelek, plastikowych torebek, skrawków materiału, niepotrzebnych długopisów lub starych przyborów, nie spiesz się z ich wyrzuceniem. Nowoczesne szwaczki oferują wiele ciekawych pomysłów, jak własnoręcznie wykonać piękne i użyteczne rękodzieło z różnych materiałów w domu. Zobacz zdjęcia z lekcji mistrzowskich krok po kroku i spędź ciekawy czas wolny.

Pamiątka DIY: Meduza w plastikowej butelce

Dziś rękodzieło jest szeroko stosowane do dekoracji wnętrz. Jeśli chcesz podarować ciekawy prezent, spróbuj zrobić meduzę z plastikowej torby..

Materiały:

– plastikowa butelka

– barwnik spożywczy

– plastikowa biała torba

– nożyce

– woda

Weź przezroczystą białą torbę i odetnij uchwyty. Można użyć prostej torby bez uchwytów. Następnie pokrój go tak, aby uzyskać dwa plastikowe arkusze tego samego rozmiaru. Będziesz pracować z jednym z nich. Aby to zrobić, musisz zawiązać nitkę w środkowej części tego arkusza – dostajesz ciało swojej meduzy.

Weź przezroczystą białą torbę i odetnij uchwyty. Można użyć prostej torby bez uchwytów. Następnie pokrój go tak, aby uzyskać dwa plastikowe arkusze tego samego rozmiaru. Będziesz pracować z jednym z nich. Aby to zrobić, musisz zawiązać nitkę w środkowej części tego arkusza - otrzymasz ciało swojej meduzy.

Przeczytaj także: Kosmetyczka wykonana z plastikowych butelek

Teraz na pozostałym worku wykonaj nacięcia na ciele, aby uformować macki pijawek. Powinieneś mieć około 10 macek, możesz odciąć nadmiar i spróbować wykonać kilka cięć na każdej macce..

Teraz na pozostałym worku wykonaj nacięcia na ciele, aby uformować macki pijawek. Powinieneś mieć około 10 macek, możesz odciąć nadmiar i spróbować wykonać kilka cięć na każdej macce.

Gdy meduza będzie gotowa, nalej jej trochę wody do głowy. Pamiętaj, aby zostawić trochę powietrza, aby wypłynęło na powierzchnię. Dobrze dokręć korpus meduzy nitką, aby woda nie wypływała.

Gdy meduza będzie gotowa, nalej jej trochę wody do głowy. Pamiętaj, aby zostawić trochę powietrza, aby wypłynęło na powierzchnię. Dobrze dokręć korpus meduzy nitką, aby woda nie wypłynęła.

Włóż meduzę do plastikowej butelki, a następnie napełnij pojemnik wodą. Aby symulować wodę morską, do butelki dodaje się trochę barwnika spożywczego. Otrzymasz bardzo oryginalne rzemiosło, które można wykorzystać do wnętrz tematycznych..

Uchwyt na tablet ze złomu

Prawie każda gospodyni domowa ma starą drewnianą deskę do krojenia, która straciła swój atrakcyjny wygląd lub jest lekko wyschnięta..

Prawie każda gospodyni domowa ma starą drewnianą deskę do krojenia, która straciła swój atrakcyjny wygląd lub jest lekko wyschnięta.Uchwyt na tablet ze złomu

Weź drewnianą listwę przypodłogową i przyklej ją do swojej deski za pomocą super kleju. Możesz wyciąć stojak z drewna, aby pasował do tabletu.

Weź drewnianą listwę przypodłogową i przyklej ją do swojej deski za pomocą super kleju. Możesz wyciąć stojak z drewna, aby pasował do tabletu.

Rozważ drewniany trójkątny uchwyt, aby zapobiec upadkowi deski. Pomaluj tablicę, a podstawka pod tablet jest gotowa.

aby deska nie spadła, rozważ zapięcie z drewnianego trójkąta. Pomaluj tablicę, a podstawka pod tablet jest gotowa.

DIY rzemiosło kulkowe

Stare piłki tenisowe można zamienić w oryginalne breloczki na listy lub klucze. Zrób wycięcie na środku kuli.

Stare piłki tenisowe można zamienić w oryginalne breloczki na listy lub klucze. Zrób wycięcie na środku kuli

W sklepie z narzędziami kup oczy do swojego rzemiosła i przyklej je do piłki. Dostaniesz zabawne rzemiosło, które ozdobi wnętrze przedpokoju lub kuchni.

W sklepie z narzędziami kup oczy do swojego rzemiosła i przyklej je do piłki. Dostaniesz zabawne rzemiosło, które ozdobi wnętrze przedpokoju lub kuchni

Rzemiosło ze złomu może pełnić różne funkcje. Łatwo jest zamienić stare rzeczy w nowe oryginalne przedmioty dekoracyjne lub rękodzieło, które zaskoczą nawet wymagających estetów..