Rękodzieło na Dzień Matki własnymi rękami, zdjęcie

Rękodzieło jako prezent dla mamy na Dzień Matki

W niedalekiej przyszłości spodziewane są wspaniałe rodzinne wakacje w naszym kraju – Dzień Matki! Dla wszystkich, którzy chcą dać sobie znakomitą okazję podziękować ukochanym mamom, za wszystkie nieprzespane noce, zmartwienia, zmartwienia, które czasem udaje nam się im dostarczyć! Nic na świecie nie wystarczy, by wyrazić naszą wdzięczność matkom!

Jest jednak coś, co może przekazać naszą miłość i wdzięczność! Co to jest? To jakiś mały SURPIZ wykonany własnymi rękami, zawierający całą naszą miłość do mamy, wykonany z miłością i wieloma pozytywnymi myślami!

Tak, taki prezent może być dla każdego zupełnie bezużyteczny, ALE NIE DLA MATKI!

Tak, taki prezent może być dla każdego zupełnie bezużyteczny, ALE NIE DLA MATKI! Kiedy dzieci dorosną i opuszczą rodzicielskie gniazdo, matka może jedynie, pomiędzy rzadkimi telefonami, przejść przez wszystkie „prezenty” i „niespodzianki”, które dałeś jej przez całe dzieciństwo i młodość! Takie „niespodzianki” zawierają najcenniejsze rzeczy: pamięć, miłość, jasny smutek! Święta zbliżają się, a Ty nadal nie wiesz, co podarować mamie? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce! Zwracamy uwagę na bezpretensjonalne słodkie rzemiosło, które jest proste, oryginalne i nie wymaga dużo czasu i pieniędzy..

DIY prezenty dla mamy na Dzień Matki

Zanim przejdziemy do szczegółowych instrukcji tworzenia rzemiosła na prezenty, przyjrzyjmy się najpierw proponowanym opcjom:

Zanim przejdziemy do szczegółowych instrukcji tworzenia rzemiosła na prezenty, przyjrzyjmy się najpierw proponowanym opcjom:

Tulipany z tkaniny

Do wykonania tych wspaniałych tulipanów z tkaniny potrzebujemy:

 • Klapki z jasnej tkaniny na kwiaty;
 • Zielone kawałki materiału na łodygi i liście;
 • Drut nadający łodygom sztywność i pożądany kształt;
 • wypełniacz Sintipon;
 • Nożyce;
 • Igła z nitką;
 • Wzór.

Instrukcje krok po kroku dotyczące robienia miękkich tulipanów:

1. Na kartce papieru narysuj wzór dla swoich przyszłych tulipanów. Powinno to wyglądać mniej więcej tak:

Strzałki na wykroju wskazują kierunek wspólnej nici tkaniny.

Strzałki na wykroju wskazują kierunek wspólnej nici tkaniny..

2. Wybierz klaptiki o pożądanym kolorze, złóż je parami prawą stroną do wewnątrz, przymocuj wzory do tkaniny i ostrożnie wytnij detale. Nie zapomnij zostawić 0,5-1 cm na naddatek na szew!

3. Zszyj pączek tulipana w kółko, przez mały otwór w pobliżu podstawy kwiatu, odwróć detal. Dokładnie wypełnij „kwiat” syntetycznym wypełniaczem winterizera i starannie zszyj otwór.

4. Zszyj „nogę” tulipana, wyrzuć ją i wypełnij luźno synthponem. Gdy noga osiągnie swoją objętość, włóż drut do nogi, lekko zaokrąglając jej końce (aby ostre krawędzie drutu nie rozdzierały tkaniny i nie wypełzały z nogi).

Zszyj pączek tulipana w kółko, przez mały otwór w pobliżu podstawy kwiatu, wyłącz detal.

5. Zszyj liście, wyrzuć je i dobrze wyprostuj, wyprasuj żelazkiem. Nadaj im kształt. Jeśli chcesz, możesz je uszczelnić włókniną (z włókniny wyciąć fragment arkusza, przykleić go żelazkiem na lewą stronę jednej z niewłaściwej strony arkusza, a następnie rozpocząć zszycie wszystkich części).

6. Zbieramy naszego tulipana – ostrożnie zakładamy i przyszywamy główkę kwiatka do łodygi.

Uszyj całą masę tych miękkich tulipanów

Owijamy liść wokół łodygi i szyjemy na nim. Uszyj całą masę takich miękkich tulipanów – wytrzymają długo, wytrzymają więcej niż jedno pranie i zachwycą Twoją mamę na długo, długo!

DIY plastikowy wazon na butelki dla mamy

Ale twoja mama będzie jeszcze bardziej zachwycona tak wspaniałym wazonem na słodycze lub owoce! Nie tylko zrobiłeś go własnymi rękami, ale jest również bardzo praktyczny – będzie świetnie prezentował się na każdym stole, a nawet zachwyci każdego członka rodziny wszelkiego rodzaju „słodyczami”! Swoją drogą, kiedy go dasz – nie zapomnij napełnić go czymś smacznym – że tak powiem, Niespodzianka nr 2.

DIY plastikowy wazon na butelki dla mamy

Aby zrobić to „arcydzieło” własnymi rękami, przygotuj:

 • plastikowa butelka na wodę 19 l;
 • 6 litrowa plastikowa butelka;
 • Papier toaletowy;
 • klej PVA;
 • Pędzel do kleju;
 • Prosty ołówek;
 • Nożyce;
 • Szpagat;
 • Dwie farby w sprayu w kolorze złotym i czarnym.

Ale twoja mama będzie jeszcze bardziej zachwycona tak wspaniałym wazonem na słodycze lub owoce!

Mistrzowska klasa robienia wazonu z plastikowych butelek

1. W dwóch plastikowych butelkach ostrożnie odetnij górną część wraz z szyjką ostrym nożem lub nożyczkami. Wierzchołek 19-litrowej butelki posłuży w przyszłości jako miska naszego wazonu, a górna część mniejszej butelki posłuży jako nóżka i podstawka naszego wazonu. Zobacz jak powinny wyglądać nasze części:

Mistrzowska klasa robienia wazonu z plastikowych butelek

2. Kolejnym etapem, gdy szczegóły są jeszcze rozdzielone, jest dekoracja przyszłej wazy. Aby to zrobić, musisz wykorzystać umiejętności techniki papier-mache:

 • Powlekamy szeroką część miski i stoimy klejem PVA;
 • Delikatnie nałożyć (zwinąć) papier toaletowy, pozostawić do wyschnięcia pierwszej warstwy;
 • Powtarzamy tę procedurę ponownie 4-5 razy, aż ściany części zostaną wyrównane i nabiorą nieco monumentalności..
 • Dokładnie suszymy nasze detale.
 • Przy pomocy papieru toaletowego tworzymy również misterne sztukaterie (według Państwa gustu – bukiety, kwiaty, ozdoby, misterne wzory). W tym celu zwilżamy dłonie wodą i z kawałków papieru toaletowego wykonujemy kulki, wici, które pomogą naszemu wazonowi nabrać wyjątkowości i ekskluzywności. Przyklej powstałą wici, kulki klejem PVA do wazonu, po nałożeniu skomplikowanego wzoru za pomocą prostego ołówka. Dokładnie wysusz wszystko.

Na gotowe dobrze wysuszone połówki wazonu nałóż czarny odcień farbą w sprayu

3. Na gotowe dobrze wysuszone połówki wazonu nałóż czarny odcień farbą w sprayu. Po wyschnięciu czarnej farby nałóż kolejną złotą warstwę za pomocą złotej farby w sprayu. Jeśli gdzieniegdzie znajdziesz luki w złotej farbie, użyj pędzla i ukryj wszystkie błędy.

Jeśli gdzieniegdzie znajdziesz luki w złotej farbie, użyj pędzla i ukryj wszystkie błędy

4. Czas wreszcie połączyć miskę wazonu z nogą! Aby to zrobić, użyj specjalnego kleju do plastiku, owiń połączenie sznurkiem zamoczonym w kleju PVA, zawiąż ładną kokardkę i poczekaj, aż produkt całkowicie wyschnie.

Czas wreszcie połączyć miskę wazonu z nogą!

Teraz raczej pobiegnij do sklepu po słodycze, napełnij nimi świeżo zrobiony wazon, a raczej podaruj mamie ten wspaniały prezent! Uwierz mi, nieważne ile masz lat ty i twoja mama – TAKI prezent nie pozostanie bez jej uwagi! Wazon, a nawet wypełniony po brzegi słodyczami – serce matki na pewno zadrży i będzie zachwycone!

Rzemieślnicze kamienne kaktusy z dzieckiem

Rzadko, czyja matka może pozostać obojętna wobec tak ciernistego cudu jak kaktus! A kiedy ten cud też udaje się rozkwitnąć – to tyle, serce mojej mamy na zawsze uderza w miłość do tej ciernistej, ale bardzo pięknej rośliny!

Rzemieślnicze kamienne kaktusy z dzieckiem

Zwracamy uwagę na prezent-żart „KAKTY dla Mamy”. Na pewno doceni tę niespodziankę! I za inwencję i za zaradność, za doskonałą i absolutnie nie wymagającą szczególnej uwagi dekorację wnętrz.

Aby zrobić doniczkę z kamiennymi kaktusami, potrzebujesz:

 • Mała gliniana doniczka;
 • Piasek;
 • Gładkie kamyki (kamyki) o średniej i małej wielkości;
 • 2-3 odcienie zielonej farby akrylowej;
 • Korektor.

Technologia tworzenia doniczki z kamiennymi kaktusami:

Technologia tworzenia doniczki z kamiennymi kaktusami:

1. Najpierw połóż kamienie na stole i dobrze się im przyjrzyj. Wybierz te, które najbardziej przypominają prawdziwe kaktusy. Resztę odłóż osobno..

Wybierz te, które najbardziej przypominają prawdziwe kaktusy

2. Pomaluj wybrane kamienie akrylową zieloną farbą i poczekaj, aż całkowicie wyschną..

3. Za pomocą korektora nałóż “igły” na zielone kamienie.

Za pomocą korektora nałóż

4. Przyciemnij trochę tam, gdzie to konieczne, trochę – rozjaśnij swoje kamienie, używając różnych odcieni zielonych farb. Podsumowując – ożyw swoje kaktusy. Spraw, by były „prawdziwe”.

Dodaj małe kamienie na dno garnka. Następnie na ¾ wypełnij go piaskiem, zainstaluj nowo pojawiające się „kaktusy”

5. Wsyp małe kamienie na dno garnka. Następnie na ¾ wypełnij go piaskiem, zainstaluj nowo pojawiające się „kaktusy” w dowolnej kolejności, pozostałe miejsce w doniczce przykryj małymi kamykami.

Kaktusy są gotowe! Wcześnie rano stawiamy garnek z kaktusami dla mamy na nocnym stoliku u wezgłowia łóżka – niech poranek będzie dla niej przyjemny i świąteczny! A te cudowne młode kaktusy zapewnią niezapomniane wrażenia i radość przez długi czas..

Kaktusy są gotowe! Wcześnie rano stawiamy garnek kaktusów dla mamy na szafce nocnej u wezgłowia łóżka - niech poranek będzie dla niej przyjemny i świąteczny

DIY prezent słodkie misie

Mamy to duże dziewczyny, a które dziewczyny nie lubią słodyczy? Dlatego możesz i powinieneś dać swojej mamie coś słodkiego na wakacje swojej mamy! Do tego idealne są słodycze w kształcie serca! A żeby pięknie zaprezentować te słodycze, trzeba wymyślić dla nich niecodzienne opakowanie.!

Zwracamy uwagę na opakowania cukierków w postaci misiów, myszy, króliczków i innych zwierzątek:

Zwracamy uwagę na opakowania cukierków w postaci misiów, myszy, króliczków i innych zwierzątek:

Przygotuj się dobrze, zanim zaczniesz tworzyć te postacie z cukierkami..

Na pewno będziesz potrzebować:

 • Cukierkowe serca;
 • Karton;
 • Prosty ołówek;
 • Nożyce;
 • Klej;
 • Różne postacie uroczych zwierzątek.

Najpierw połóż przed sobą arkusz tektury..

Przymocuj do niego figurki zwierząt, zakreśl je prostym ołówkiem i ostrożnie wytnij z tektury nożyczkami.

Przymocuj do niego figurki zwierząt, zakreśl je prostym ołówkiem i ostrożnie wytnij nożyczkami z tektury.

Przymocuj cukierek w kształcie serca do klatki piersiowej zwierzęcia i przyklej go klejem. Złóż nogi zwierzęcia na klatce piersiowej wokół cukierka, przyklej je klejem – otrzymasz uścisk z cukierkiem w środku.

Narysuj uroczą buzię zwierzęcia lub wytnij ją nożyczkami

Narysuj uroczą twarz zwierzęcia lub wytnij ją nożyczkami. Opakowanie gotowe – spiesz się, aby pogratulować mamie święta – Dnia Matki!

DIY ramka na zdjęcia z dysków jako prezent

Teraz każdy mieszkaniec naszego kraju zgromadził morze wszelkiego rodzaju niepotrzebnych dysków. Wyrzuć – szkoda, może się przyda! Znajomy obraz?

DIY ramka na zdjęcia z dysków jako prezent

Zwracamy uwagę na technologię wykonania ramki na zdjęcia z tych tęczowych dysków. Taka ramka sama w sobie wygląda świetnie, a jeśli wstawisz do niej ulubione zdjęcie mamy, uzyskasz efekt zaskoczenia i świętowania!

Przygotuj następujące materiały:

 • Płyty CD, DVD;
 • Klej;
 • Farby witrażowe w kolorze czarnym;
 • Gruba tektura;
 • Nożyce.

Czy zastanawiałeś się, jak duża będzie Twoja rama? Następnie weź nożyczki i wytnij z tektury niezbędny kształt do przyszłej ramki.

Taka ramka sama w sobie wygląda świetnie, ale jeśli wstawisz do niej ulubione zdjęcie mamy

Nożyczkami wycinamy dwa bezużyteczne krążki na kawałki o dowolnym nieregularnym kształcie (będzie bardziej malowniczo). Rezultatem jest tęczowa mozaika dysków.

Rezultatem jest tęczowa mozaika dysków

Tekturową ramkę dokładnie posmaruj klejem PVA i przyklej do niej mozaikę z płyt CD, DVD. Okazuje się bardzo ładnie:

Nie zapomnij o pozostawieniu niewielkiej odległości między kawałkami mozaiki – wtedy wypełnimy ją farbą:

Nie zapomnij o pozostawieniu niewielkiej odległości między kawałkami mozaiki – wtedy wypełnimy ją farbą:

Teraz z pomocą przychodzi nam czarna farba witrażowa z cienką końcówką. Z jego pomocą wypełniamy przestrzeń między mozaikami, tym samym zacieniając naszą ramę i nadając jej bardziej solidny i wykończony wygląd:

Teraz z pomocą przychodzi nam czarna farba witrażowa z cienką końcówką.

Podziwiaj końcowy efekt swoich starań i twórczych przedsięwzięć:

Wykonaj na prezent „spiralne kwiaty”

Takie kwiaty idealnie wpasują się w wystrój każdego wnętrza. Z łatwością mogą stać się częścią kartki z życzeniami lub częścią wakacyjnego pakietu. Bukiet spiralnych kwiatów stworzy wiosenny nastrój nawet w najzimniejsze zimowe mrozy!

Wykonaj na prezent „spiralne kwiaty”

Nie zapomnij przygotować następujących materiałów do robienia spiralnych kwiatów:

 • Ostre nożyczki;
 • Klej PVA do papieru;
 • Dwustronny kolorowy papier o różnych odcieniach;
 • Ołówek.

Gdzie zacząć:

1. Zaczynamy od stworzenia szablonu dla przyszłego pąka kwiatowego:

 • Aby to zrobić, narysuj okrąg o postrzępionych krawędziach na jasnym dwustronnym arkuszu kolorowego papieru..
 • Rozwiń (narysuj prostym ołówkiem) spiralę ze środka koła.
 • Ostrożnie wytnij spiralę wzdłuż powstałego konturu.

Zaczynamy od wykonania szablonu dla przyszłego pąka kwiatowego

Bierzemy zewnętrzną krawędź powstałej spirali i zaczynamy ją mocno skręcać na całej jej długości.

2. Z kolorowego dwustronnego papieru w kolorze zielonym wycinamy liście naszego kwiatka i łodygę.

Liście naszego kwiatka i łodygę wycinamy z kolorowego dwustronnego papieru w kolorze zielonym.

3. Lekko rozłóż i rozłóż spiralny kwiat przed przyklejeniem go do łodygi. Przyklej również liście.

Rozłóż i rozłóż lekko spiralny kwiat przed przyklejeniem go do łodygi. Przyklej również liście

Zobacz, jaki piękny bukiet może narodzić się dzięki Twoim wysiłkom:

Zobacz, jaki piękny bukiet kwiatów może narodzić się dzięki Twoim wysiłkom

Ptaki z tkaniny – zrób to sam dla mamy

Kolorowa i wesoła rodzina ptaków, stworzona własnymi rękami, jest w stanie nadać mamie wiosenny nastrój, którego tak bardzo brakuje w zimowe wieczory!

Ptaki z tkaniny - zrób to sam dla mamy

Aby dać mamie taką ptasią rodzinę, która dokładnie powtarza obrazy wszystkich członków twojej rodziny, musisz przygotować:

 • Jasne i kolorowe kawałki filcu;
 • Igła z nitką;
 • Koraliki;
 • Wstążki;
 • Nożyce;
 • Klej;
 • Arkusz białego papieru;
 • Prosty ołówek;
 • Sintipon jako wypełniacz.

Najpierw utwórz wzór dla wszystkich szczegółów tych zabawnych ptaków.

Najpierw utwórz wzór dla wszystkich szczegółów tych zabawnych ptaków. Weź białą prześcieradło i ołówek i śnij. Wytnij powstałe wzory. Możesz skorzystać z naszych próbek:

Weź filcowe klaptiki, złóż je na pół i przymocuj do nich gotowe papierowe wzory.

Weź filcowe klaptiki, złóż je na pół i przymocuj do nich gotowe papierowe wzory. Zakreśl papierowe wzory i wytnij nożyczkami ściśle wzdłuż konturu postaci.

Czas chwycić za igłę! Zszyj części ciała ptaka, wypełnij ciało synthponem. Zszyj pozostałą dziurę. Przyszyj dziób ptaka. Wystarczy przykleić skrzydła klejem. Zszyj koraliki zamiast oczu dla ptaka.

Zrób kilka z tych ptaków o różnych rozmiarach, aby stworzyć mamę, tatę, syna i córkę!

Zrób kilka z tych ptaków o różnych rozmiarach, aby stworzyć mamę, tatę, syna i córkę! Wesoła rodzina!

Jeśli chcesz, możesz zawiesić ptaki pod sufitem za pomocą wielokolorowych wstążek lub ustawić je w doniczce na patykach – tworząc takie ptasie gniazdo!

Jeśli chcesz, możesz powiesić ptaki z sufitu za pomocą kolorowych wstążek lub ustawić je w doniczce na patykach

Wypełnij wszystkie prezenty dla mamy z miłością, podziwem. Niech to uczucie przejdzie na nią, gdy tylko zobaczy pracę twoich rąk! Opiekuj się mamą i częściej rozpieszczaj ją własnymi rękodziełami! Daj jej ciepło i miłość, opiekuj się i nie zapomnij o pomocy!