W oczekiwaniu na Międzynarodowy Dzień Kobiet 8 marca każda kobieta oczekuje dla siebie oryginalnych i pięknych gratulacji. Dlaczego więc nie zorganizować dla nich wakacji w ten wiosenny dzień i nie dać kupionych bezpretensjonalnych pamiątek ze sklepu, ale zrobić coś bardzo interesującego i wyjątkowego własnymi rękami. Świetnym pomysłem może być oryginalny bukiet na Dzień Kobiet, wykonany samodzielnie. I nie musisz się zbytnio martwić, że ten prezent będzie trywialny. Bo ku zaskoczeniu wszystkich to właśnie bukiety wykonane ręcznie mogą być niezwykłe i oryginalne. Masz pod ręką kilka materiałów, które idealnie nadają się do wykonania oryginalnego i pięknego bukietu – może to być przewiewny nylon, aksamitna tkanina, gruby papier falisty, a nawet zwykły papier kolorowy. Twoja wyobraźnia nie ma granic. Najważniejszą rzeczą w tym biznesie jest wielkie wewnętrzne pragnienie i stworzenie oryginalnego arcydzieła..

Najlepsze pomysły na kwiaty na 8 marca zrób to sam

Jeśli przeczytasz ten artykuł, dowiesz się, jak zrobić bukiet na 8 marca własnymi rękami. Z kwiatów można wykonać bardzo piękne i oryginalne bukiety, które będą wykonane najróżniejszymi metodami. W tym celu idealnie sprawdzą się najprostsze materiały, które prawdopodobnie masz na wyciągnięcie ręki. Pomocny jest papier, klej i nożyczki. Możesz również zastąpić zwykły kolorowy papier, na przykład papierem falistym. Oryginalne kwiaty pozyskiwane są z tkaniny. Ponadto z koralików i koralików można wykonać bardzo piękne kompozycje kwiatowe na Międzynarodowy Dzień Kobiet..

Róże

Róże to ulubione kwiaty większości kobiet. Są bardzo piękne i delikatne, ale jednocześnie mają kolce. Tak, warto zauważyć, że podarowanie bukietu kwiatów 8 marca stało się cudowną tradycją od dawna. Ale i jeśli weźmiesz trochę i pobijesz banalny bukiet kwiatów i wręczysz papierową różę zrobioną przez ciebie w prezencie. Aby zrobić taki bukiet, będziesz potrzebować:

 • Gruby papier (ewentualnie kolorowy lub z nadrukiem, który lubisz).
 • Próbka.
 • Ołówek.
 • Klej (możesz użyć opalarki).
 • Nożyce.
 • Błyszczący lakier do dekoracji.

Zrób to sam bukiety na 8 marca

Postęp: 

 1. Bardzo łatwo jest zrobić taką różę z papieru..
 2. Aby to zrobić, korzystając z szablonu, musisz zarysować zarys przyszłej róży i wyciąć puste miejsce.
 3. Następnie powinieneś zacząć przekręcać ciętą różę od samego środka. Musisz naprawić pączek klejem, aby nie rozpadał się w twoich rękach.
 4. Najbardziej zewnętrzna krawędź róży jest również lepiej skręcona, aby uzyskać wiarygodność. Możesz wykonać tę pracę za pomocą prostej wykałaczki..
 5. Powstały gaj powinien być ozdobiony błyszczącym lakierem. Zgodnie z twoim pragnieniem. Możesz zrobić łodygę. Ale świetnie będzie wyglądać na pięknie rozłożystych liściach..

Zrób to sam bukiety na 8 marcaZrób to sam bukiety na 8 marcaBukiet DIY na 8 marcaZrób to sam bukiety na 8 marca

Maki

Jeśli zdecydujesz się zrobić bukiet na 8 marca własnymi rękami, zwróć uwagę na następujący pomysł. Tektura falista to świetny materiał do robienia kwiatów na Dzień Kobiet. Dzięki temu, że materiał ten doskonale przybiera dowolny nadany mu kształt, płatki będą wyglądały bardziej naturalnie. Aby samemu zrobić bukiet maków, będziesz potrzebować:

 • ołówek.
 • nożyce.
 • tektura falista w kolorach zielonym, czerwonym i czarnym.
 • wątki.
 • cienki drut.
 • klej.
 • drewniany szpikulec.

Zrób to sam bukiety na 8 marca

Postęp:

 1. Najpierw musisz wziąć czerwony papier falisty i złożyć go kilka razy. Następnie musisz narysować kształt przyszłego płatka i wyciąć go..Bukiet DIY na 8 marca
 2. Biorąc czarny papier falisty, musisz wyciąć z niego mały pasek. I zrób grzywkę po jednej z jego stron. Następnie owinąć koniec drutu powstałym paskiem i przymocować go nitkami. Następnie musisz podnieść grzywkę.Zrób to sam bukiety na 8 marca
 3. Za pomocą kleju, jeden płatek na raz, przyklej je kolejno do powstałego czarnego rdzenia. W ten sposób tworzysz przyszły pączek maku. Drut musi być owinięty zielonym paskiem falistym. A miejsce, w którym przyklejone są płatki maku, musi być ukryte pod zielonym papierem..

Tulipany

Kompozycje kwiatowe na 8 marca, wykonane z takiego materiału jak pianiran, będą wyglądać bardzo naturalnie. Ten materiał jest przeznaczony do robienia różnych kwiatów, ale to tulipany są bardziej oryginalne i piękne. Zasadniczo to tulipany wielu mężczyzn daje kobietom 8 marca. Oczywiście wszystkie stragany i sklepy z kwiatami są pełne świeżych kwiatów. Ale to tulipan możesz zrobić sam. O wiele przyjemniej będzie mamie, przyjaciółce, babci otrzymać ten prezent w prezencie. Aby zrobić tulipany z pianiranu, będziesz potrzebować:

 • drut.
 • Arkusze z pianki w dowolnym kolorze zgodnie z Twoim osobistym życzeniem.
 • kulki foliowe lub koraliki.
 • żelazo.
 • nożyce.
 • topliwy.
 • łyżka.

Zrób to sam bukiety na 8 marca

Postęp:

 1. Tulipan należy zacząć od wycięcia głównych części na przyszły pączek. Aby to zrobić, należy najpierw narysować i wyciąć szablon, a następnie użyć go do zrobienia pustych miejsc.Zrób to sam bukiety na 8 marca
 2. Za pomocą gorącego kleju kulki lub koraliki foliowe należy przykleić do samego końca drutu. W rezultacie będziesz mieć przygotowane ważne puste miejsca. Wystarczy samemu zebrać kwiaty.Zrób to sam bukiety na 8 marca
 3. Z zieleni pianirinowej konieczne jest wycięcie detali w postaci ulotek. Następnie podgrzej je i uformuj w łódkę. Przez rdzeń obrabianego przedmiotu należy przeprowadzić drut z koralikiem.bukiet zrób to sam na 8 marca

Do każdego kwiatka potrzebne będą dwa puste miejsca. Następnie płatki należy podnieść, tworząc w ten sposób pączek. Następnie musisz przykleić liść do łodygi. Z tych tulipanów 8 marca otrzymasz piękny i bujny bukiet!

Przebiśniegi

Jak widać, tworzenie bukietów na 8 marca nie jest trudne do wykonania własnymi rękami. W tym celu oferowane są ich zdjęcia, a także opis. Jeśli masz wielką ochotę zrobić coś własnego, w rzeczywistości niezwykłego, ale nie z papieru, możesz użyć do tego celu różnych materiałów, na przykład jednorazowych plastikowych łyżek. Bukiet przebiśniegów zrobiony z łyżek będzie wspaniałym prezentem dla mamy lub babci 8 marca. Aby zrobić tak niezwykły prezent, będziesz potrzebować:

 • żółta plastelina.
 • 15 spuchniętych łyżek lub więcej. Zależy to od liczby kwiatów w bukiecie. Do zrobienia jednego kwiatka potrzebujesz pięciu łyżek..
 • zielony papier kolorowy.
 • ozdobna wstążka.
 • słomki do picia.
 • nożyce.

bukiet zrób to sam na 8 marca

Postęp:

 1. Proces produkcyjny należy rozpocząć od odcięcia rączek od łyżek..
 2. Ponadto z plasteliny należy formować małe kulki o średnicy. Będą trzymać łyżki z płatkami. Musisz włożyć do nich rurki i pokroić łyżki..
 3. Następnie należy owinąć tuby paskiem wyciętym z zielonego papieru. Liście należy również wyciąć z zielonego papieru i przymocować do powstałej łodygi..
 4. Potem wystarczy zebrać bukiet gotowych tulipanów i zawiązać piękną wstążkę.

bukiet zrób to sam na 8 marca

Zawilce

A więc ręcznie robiony bukiet na 8 marca, wykonany samodzielnie Możesz zrobić sobie niezwykły piękny kwiat anemonu na 8 marca z takiego materiału jak organza. Jest to bardzo popularna tkanina do robienia kwiatów. Ponadto jest bardzo łatwy w obróbce. Bukiet ukwiałów z organzy jest delikatny i zwiewny. Aby samemu zrobić ten prezent, będziesz potrzebować następujących materiałów i narzędzi:

 • nożyce.
 • organzy.
 • Koraliki.
 • świeca.
 • pistolet na gorący klej.
 • opcjonalnie – wystrój.

zrób bukiet na 8 marca własnymi rękami

Postęp:

 1. Z kawałka organzy musisz wyciąć sześć kawałków i pięć kółek. Powinny przypominać kształtem płatki. Aby tkanina nie rozprzestrzeniała się, jej brzegi należy wypalić nad palącą się świecą..zrób bukiet na 8 marca własnymi rękami
 2. Okrągłe detale należy skleić ze sobą na środku za pomocą gorącego pistoletu. Płatki należy ułożyć w kształcie kwiatka i przykleić na środku okrągłego elementu.
 3. Rdzeń musi być uszczelniony koralikami. Powstałe kwiaty należy uzupełnić różnymi dekorowanymi elementami. Można je wykorzystać do dekoracji prezentacji lub wykonania z nich pełnowartościowego bukietu..zrób bukiet na 8 marca własnymi rękami

W takim przypadku pąki, których się nauczyłeś, można przymocować do łodygi wykonanej z papieru, tkaniny, rurek lub drewnianego szpikulca.

zrób bukiet na 8 marca własnymi rękami

Oryginalne bukiety na 8 marca zrób to sam

Co dziwne, ale bukiet na 8 marca, wykonany samodzielnie, możesz zrobić nie tylko z kwiatów, ale także z różnych pamiątek. Możesz sprawić, że bukiety będą jadalne, na przykład z warzyw, owoców lub jagód. Bukiety wypieków będą doskonałymi kompozycjami jadalnymi. Z przyjemnością otrzymamy taki bukiet w prezencie. Tak, nawet w takim wykonaniu! Ale dla tych, którzy kochają miękkie zabawki, możesz samodzielnie stworzyć piękną grupę pluszowych, miękkich zwierzątek..

Bukiet owoców, jagód lub warzyw

Teraz w tym poście porozmawiamy o tym, jak zrobić bukiet owoców własnymi rękami. Obecnie dużą popularnością cieszą się jadalne bukiety warzyw lub owoców i jagód. I to nie przypadek. Ta kompozycja z pewnością będzie oryginalnym i nieoczekiwanym prezentem dla 8 matr. Nigdy nie zniknie i może stać bardzo długo, ciesząc oczy.

Trzeba tylko wiedzieć, że bukiety z całych owoców będą mogły znacznie dłużej zachować swój pierwotny wygląd..

zrób bukiet na 8 marca własnymi rękami

Wybór warzyw, owoców i jagód jest bardzo szeroki. Możesz zrobić arcydzieła mono, na przykład z truskawek, owoców cytrusowych lub marchwi. Różne różne wyglądają świetnie. Owoce będą świetnie wyglądać zarówno z warzywami, jak i jagodami. Aby samemu zrobić bukiet owoców lub warzyw, będziesz potrzebować:

 • lina dekoracyjna.
 • drewniane szpikulce.
 • zawijanie.
 • różne materiały do ​​dekoracji.

Postęp:

 1. Wybrane warzywa lub owoce należy dokładnie umyć i wysuszyć.
 2. Każde warzywo, owoc należy nawlec na drewniane szpikulce.
 3. Wszystkie elementy należy zebrać w jeden bukiet..
 4. Następnie należy wszystko związać sznurkiem i owinąć papierem do pakowania.
 5. Możesz uzupełnić powstały bukiet dodatkowymi elementami dekoracyjnymi..

Bukiet wypchanych zabawek

Możesz także zrobić bukiet zabawek własnymi rękami. Kompozycje z zabawkami, w przeciwieństwie do bukietów z owoców i kwiatów, na długo pozostaną w pamięci. Można je zapisać w oryginalnej formie lub rozpakować. Sama procedura jest bardzo prosta i przyjemna..

Możesz nawet zrobić taki prezent na 8 marca z dziećmi. Bukiety z pluszowych zwierzątek możesz podarować mamie, babci, siostrze lub bratniej duszy już 8 marca.zrób bukiet na 8 marca własnymi rękami

Podczas tworzenia tej kompozycji należy preferować te same małe zabawki..

Jeśli chcesz zaprezentować wiązkę dużej pluszowej zabawki, najlepiej udekorować ją dodatkowymi kwiatkami, kolorowymi wstążkami lub kokardkami..

Wniosek

Bukiety robione 8 marca we własnym zakresie to właśnie pomysł, który należy odtworzyć przynajmniej raz w życiu. Taki prezent będzie najbardziej wyjątkowy i bardzo przyjemny dla Twojej rodziny, ponieważ będzie wykonany z duszą..