Rzemiosło DIY z nasion i zbóż

Rzemiosło ze zbóż, nasion i ziaren kawy. Klasa fotograficzna i mistrzowska

Zboża i ziarna kawy to najtańsze materiały do ​​rękodzieła, które ma prawie każdy dom. Wykonują bardzo kreatywne rękodzieła, które można wykorzystać do dekoracji wnętrza lub podarować bliskiej osobie. Praca ze zbóż pozwoli Ci w pełni ujawnić swoje zdolności twórcze, a także ciekawie spędzić z dziećmi.

Jeśli mówimy o ziarnach kawy, to nie tylko mają przyjemny aromat, ale są też wystarczająco praktyczne do pracy twórczej, ponieważ różnią się optymalnymi parametrami. Dodatkowo zapach wysokiej jakości ziaren stabilizuje układ nerwowy i pobudza dzieci do obserwacji, wytrwałości, kształtowania kreatywnego myślenia i oryginalnego podejścia do biznesu..

Jak zrobić obrazy z ziaren kawy

Obrazy ziaren kawy, wyłożone misternymi wzorami, idealnie wpasują się we wnętrze kuchni lub przedpokoju. Do ich wykonania potrzebne będą następujące materiały:

  • Ramka na zdjęcia w odpowiednim rozmiarze.
  • Klej polimerowy lub opalarka.
  • W zależności od pomysłu na przyszłe malowanie możesz kupić kolorowy papier, aerozol lub akwarele, a także dowolne inne akcesoria według własnego gustu..

Obrazy ziaren kawy, wyłożone misternymi wzorami, idealnie wpasują się we wnętrze kuchni lub przedpokoju. Do ich wykonania potrzebne będą następujące materiały:

Przed rozpoczęciem pracy należy zdjąć szybę z ramy i zdjąć folię ochronną z ramy, wyciągnąć tekturową podszewkę, w razie potrzeby można ją przykleić papierem, zwykłą szmatką lub farbą.

Następnie musisz przemyśleć szkic przyszłej pracy. Za pomocą ołówka zaznacz położenie rysunku. Możesz wstępnie ułożyć ziarna bez przyklejania ich do podstawy, co pozwoli ci lepiej przemyśleć projekt i, w razie potrzeby, zmodyfikować go. Uważnie przemyślając obraz, możesz uniknąć błędów i niedociągnięć. Zasadniczo ziarna można ustawić tak, jak chcesz, w dowolnym kierunku..

Jeśli chcesz zmienić odcień ziaren, możesz je podbarwić akwarelami lub farbami w sprayu. Nie zapomnij o różnych rodzajach kawy, które również różnią się kolorem..

Po ustaleniu koloru i pomysłu na wzór można przystąpić do klejenia słojów. Nie używaj zbyt dużej ilości kleju, ponieważ może on wystawać i tworzyć niepożądane plamy podczas użytkowania. Usuń nadmiar kleju w odpowiednim czasie, osuszając suchą szmatką.

Zamiast ramki na zdjęcia możesz wziąć zegar ścienny jako podstawę, a także wykorzystać go jako podstawę swojej kreatywności..

Następnie musisz przemyśleć szkic przyszłej pracy. Za pomocą ołówka zaznacz położenie rysunku.

Inny pomysł będzie dość oryginalny i przyjemny dla oka: przykleić ramkę do zdjęcia za pomocą ziaren. W takim przypadku możesz użyć domowej roboty tekturowej ramy, aby wykonać szerokie krawędzie..

Inny pomysł będzie dość oryginalny i przyjemny dla oka: przykleić ramkę do zdjęcia za pomocą ziaren. W takim przypadku możesz użyć domowej roboty tekturowej ramy, aby wykonać szerokie krawędzie.

Nie mniej istotny jest pomysł stworzenia rodzaju drzewa kawowego lub topiary. Można go wykonać, umieszczając patyk na stojaku, a kulkę wykonaną z lekkiego materiału, takiego jak papier, można zamocować na górze. Następnie powierzchnię kuli i stojaka przykleja się ziarnami kawy..

Rękodzieło ze zbóż dla dzieci w przedszkolu

Oryginalne panele wykonane z różnych małych zbóż lub nasion o różnych kolorach i kształtach będą wyglądać całkiem atrakcyjnie. Z ich pomocą możesz tworzyć niezwykłe wieloteksturowe kompozycje..

Oryginalne panele wykonane z różnych małych zbóż lub nasion o różnych kolorach i kształtach będą wyglądać całkiem atrakcyjnie. Z ich pomocą możesz tworzyć niezwykłe wieloteksturowe kompozycje.

Technika klejenia zbóż na papierze różni się od prezentowanej wcześniej wersji z ziarnami kawy. Na przykład rośliny strączkowe można sklejać pojedynczo. Małe płatki zbożowe można wylać na powierzchnię posmarowaną klejem przez szablon.

Przeczytaj także: Panel z lekcji mistrzów kawy

Dlatego tworząc szkic, należy wybierać zamknięte kształty i elementy, starannie pokryć każdy sektor klejem i pokryć ciągłą warstwą jednego rodzaju płatków zbożowych. Używając gąbki, możesz mocniej docisnąć materiał do papieru, aby uzyskać bezpieczniejsze zamocowanie

Dlatego tworząc szkic, należy wybierać zamknięte kształty i elementy, starannie pokryć każdy sektor klejem i pokryć ciągłą warstwą jednego rodzaju płatków zbożowych.

Dlatego tworząc szkic, należy wybierać zamknięte kształty i elementy, starannie pokryć każdy sektor klejem i pokryć ciągłą warstwą jednego rodzaju płatków zbożowych.

Za pomocą gąbki można mocniej docisnąć materiał do papieru, dla bardziej niezawodnego mocowania, a po całkowitym wyschnięciu nadmiar zbóż można po prostu odłupać z powierzchni. Zgodnie z tą zasadą cała baza jest zakryta.

Za pomocą gąbki można mocniej docisnąć materiał do papieru, dla bardziej niezawodnego mocowania, a po całkowitym wyschnięciu nadmiar zbóż można po prostu odłupać z powierzchni. Ta zasada obejmuje całą bazę.

Alfabet ze zbóż dla dzieci

Wprowadzając dziecko w litery, a także ucząc się czytać, najlepiej zastosować technikę liternictwa wolumetrycznego. Pomoże mu to szybciej zapamiętywać litery i będzie mógł cieszyć się rodzajem gry..

Materiały:

  • Arkusz tektury w neutralnym odcieniu;
  • Ołówki;
  • klej PVA;
  • Nożyce;
  • Kasze: fasola, groch, kasza jaglana itp. według uznania.

Na tekturowej podstawie rysuje się różne litery alfabetu, następnie nakłada się klej i układa ziarna zgodnie ze szkicem. Możliwości wykonania jest wiele, wszystko zależy od materiałów i wyobraźni rodziców.

Na tekturowej podstawie rysuje się różne litery alfabetu, następnie nakłada się klej i układa ziarna zgodnie ze szkicem. Możliwości wykonania jest wiele, wszystko zależy od materiałów i wyobraźni rodziców.

Butelkę dekorujemy płatkami zbożowymi lub nasionami

Do takiej techniki biorą szklaną butelkę, a same nasiona lub zboża wylewa się w kilku warstwach w kilku warstwach, uzyskując oryginalne wzory i harmonijne kombinacje..

Do takiej techniki biorą szklaną butelkę, a same nasiona lub zboża wylewa się kilkoma warstwami w kilku warstwach, dzięki czemu uzyskuje się oryginalne wzory i harmonijne kombinacje.

Takie rzemiosło stanie się raczej niestandardową ozdobą Twojego domu. Projekt zależy od koloru zbóż, które podobnie jak kawę można przyciemniać.

Gry edukacyjne z wykorzystaniem kaszy manny

Gry zbożowe są szeroko stosowane do rozwijania umiejętności motorycznych u dzieci. Aby zwiększyć zainteresowanie grą, zad można ufarbować. Istotą metody jest to, że płatki zbożowe wylewa się na tacę lub inną płaską powierzchnię, dając dziecku możliwość wykonywania osobliwych wzorów palcami. Na początek możesz wybrać dość proste kształty, takie jak koło lub kwadrat, a następnie przejść do bardziej konkretnych obiektów. Ta technika rozwija również kreatywne myślenie dziecka..

Gry zbożowe są szeroko stosowane do rozwijania umiejętności motorycznych u dzieci. Aby zwiększyć zainteresowanie grą, zad można ufarbować.

Zboża, nasiona i ziarna kawy są szeroko stosowane w rękodziele. Jednocześnie można z nich wykonać dużą liczbę kreatywnych produktów, dekoracji wnętrz, a nawet ekscytujących gier dla dzieci. Własnymi rękami możesz zamienić zwykłe jedzenie i stare wyposażenie domu w piękne rękodzieło..