Rękodzieło z metalowych zdjęć prac własnymi rękami

Rękodzieło z metalowych zdjęć prac własnymi rękami

Pierwsze przedmioty – metalowe rzemiosło zostały wykonane w starożytności przez wykwalifikowanych rzemieślników. Stopniowo kucie artystyczne przekształciło się w prawdziwe dzieło sztuki i od XI wieku stało się integralną częścią struktur architektonicznych Europy. Dziś wyroby metalowe mają wysoki koszt, ale jednocześnie mogą podkreślać ekskluzywność zewnętrznej lub wewnętrznej części mieszkania lub wiejskiego domu. Oferujemy kilka kursów mistrzowskich, które pomogą Ci wykonać metalowe rzemiosło własnymi rękami..

Metalowa sowa

DIY metalowa sowa

Materiały:

 • papier;
 • ołówek;
 • arkusze tektury;
 • nożyce;
 • blacha o grubości 1,5 mm;
 • Bułgarski;
 • dłuto;
 • młotek;
 • spawarka;
 • rozpuszczalnik chemiczny do rdzy;
 • 2 podkładki i 2 śruby do nich;
 • pręt 6-8 mm.

Zacznijmy robić metalowe rękodzieło – sowy

1) Narysuj sowę ołówkiem na kartce papieru.

2) Sowę dzielimy wizualnie na oddzielne elementy i przenosimy je do naturalnej wielkości sowy na kartki tektury. Wycinanie wzorów nożyczkami.

3) Teraz na blachę nakładamy kartonowe szablony, przenosimy je i starannie wycinamy każdy detal sowy szlifierką.

Zacznijmy robić metalowe rękodzieło - sowy

4) W części, która jest oczami sowy, wykonujemy otwory na śruby. Wykonujemy je dłutem i młotkiem..

5) Teraz robimy pióra na wszystkich szczegółach sowy. Aby to zrobić, bierzemy dłuto i robimy nacięcia..

6) Stopki można łatwo zrobić z pręta. Odcinamy kawałki potrzebne na łapy z pręta i zespawamy je ze sobą, aby uzyskać stopę. W ten sam sposób robimy drugie.

7) Zrób dziób z kawałka blachy.

W otwory na oczy wkładamy śruby z podkładkami i przyspawamy je z tyłu części.

8) Włóż śruby z podkładkami do otworów wykonanych na oczy i przyspawaj je z tyłu części.

9) Teraz możesz połączyć części w jedną całość. Aby to zrobić, ostrożnie zespawaj je ze sobą w pożądanej kolejności z tyłu sowy. Następnie przyspawamy dziób i łapy do gotowej sowy.

10) Teraz za pomocą rozpuszczalnika chemicznego oczyszczamy sowę z rdzy. Postępujemy zgodnie ze wskazówkami instrukcji na rozpuszczalniku. Jeśli nie masz odpowiedniego rozpuszczalnika, przygotuj roztwór sody oczyszczonej i wody w domu. Powinien być wystarczająco gęsty, aby łatwo rozprowadzał się po powierzchni. Oczyść sowę starą szczoteczką do zębów, a następnie wszystko dobrze spłucz. Wszystkie prace z rozpuszczalnikiem zaleca się wykonywać w rękawiczkach..

Metalowa sowa jest gotowa.

11) Po zakończeniu procesu czyszczenia pokryj całą sowę specjalnym lakierem. Można go kupić w specjalnym sklepie..

Rzemieślnicza sowa wykonana z metalu gotowy. Stanie się kreatywnym prezentem wykonanym z miłością i umiejętnościami, i na zawsze zachowa wspomnienia mistrza..

DIY metalowy szczur rzemieślniczy

DIY metalowy szczur rzemieślniczy

Metalowe figurki wyglądają oryginalnie na klombie lub w ogrodzie w letnim domku, więc za pomocą naszych instrukcji krok po kroku możesz łatwo zrobić szczura lub inne zwierzę z metalu.

Materiał:

 • Bułgarski;
 • wiertarka wiertłem do metalu;
 • nożyczki do metalu;
 • spawanie elektryczne;
 • koło do zdejmowania izolacji na szlifierce;
 • pręty o średnicy 4,6,10,12 i 14 mm;
 • blacha o grubości 2 mm;
 • drut;
 • kulka metalowa z łożyska 3 sztuki.

Warsztat metalowy krok po kroku: rat

1) Weź dwa kawałki metalowej rury (ten szczur ma wysokość 50 centymetrów). Z jednego z nich wykonujemy głowę: wycinamy te same segmenty na całej średnicy i otrzymujemy puste miejsce, jak na zdjęciu. Następnie spawamy i za pomocą szlifierki z kółkiem czyszczącym czyścimy tę część. W podobny sposób wykonujemy tułów i również go czyścimy. Rozważ proporcje: głowa jest większa niż ciało. Spawamy głowę z korpusem.

Warsztat metalowy krok po kroku: rat

2) Przenieś szkice uszu i łap szczura na arkusz metalu o grubości 2 mm i wytnij go. Składamy półfabrykaty na łapy w lejek. Parzymy je i czyścimy szwy. Następnie każdą łapę przyspawamy do ciała za pomocą zgrzewania elektrycznego i ponownie czyścimy szwy. Przyspawamy uszy do głowy i nie zapominamy też o czyszczeniu szwów.

3) Teraz robimy łapy szczura z gałązek. W przypadku górnych nóg pręt 4 mm jest przyspawany do 10 mm, a dla dolnych nóg 6 mm jest przyspawany do 12 mm. Wkładamy w otwory lejków i spawamy.

Teraz robimy łapy szczura z gałązek.

4) Ogon jest wykonany z pręta o długości 14 milimetrów i przyspawany do korpusu.

5) Przejdźmy do twarzy szczura. Najpierw wykonaj dwie dziury w głowie na oczy. Powinny być mniejsze niż kulki łożyskowe. Teraz zatopmy te kulki w otworach i zespawajmy je starannie i cienko. Pozostałą kulkę spawamy elektrycznie w miejscu nosa. Wywierćmy otwory na wąsy z drutu i włóżmy go.

Dobrze czyścimy całego szczura szlifierką.

6) Dobrze czyścimy całego szczura szlifierką.

7) Następnie na całym szczurze wykonujemy spoiny wzdłużne blisko siebie. Stworzy to imitację wełny. Teraz ponownie czyścimy całe rzemiosło za pomocą szlifierki z pożądanym dyskiem. Jest to konieczne, aby usunąć z produktu zgorzelinę, żużel i nadać połysk..

8) Na koniec pracy nakładamy na szczura specjalny lakier wykonany z metalu, który może być bezbarwny lub z pewnym efektem. To zależy od Ciebie. Szczur na zdjęciu pokryty bezbarwnym lakierem z efektem satyny.

Teraz pozostaje zastanowić się, gdzie go umieścić lub komu zaprezentować tak wspaniały prezent wykonany przez siebie.

DIY metalowa róża

Róża – to wyjątkowy kwiat, którego piękno chciałabym jak najdłużej zachować. Róża wykonana z metalu zachwyci Cię przez wiele lat i ozdobi klasyczne wnętrze sypialni..

Materiały i narzędzia:

 • cis;
 • blacha 0,5 mm;
 • nożyczki do metalu;
 • drut stalowy 6 mm;
 • kamień szlifierski;
 • szczypce;
 • młotek;
 • Bułgarski;
 • farba metalowa;
 • spawarka.

Metalowa róża klasy mistrzowskiej

1) Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa podczas pracy, używaj rękawic i maski spawalniczej.

2) Wytnij płatki na pączek i kilka liści na różę z blachy specjalnymi nożyczkami. Płatki wycinamy w następującej kolejności: od najmniejszego do największego, zaczynając od 15 mm, a kończąc na 80 mm. Musisz wyciąć około trzydziestu płatków, wtedy pączek będzie gęsty i pełny.

DIY metalowa róża

3) Następnie wygładzamy krawędzie każdego płatka za pomocą osełki.

4) Z pozostałych skrawków blachy wytnij trójkąty – staną się kolcami róży. Ich rozmiar nie powinien być mniejszy niż 10 mm..

5) Wykonujemy półfabrykat trzpienia z drutu stalowego. Naszym zadaniem jest pozbycie się jej równego stanu. W tym celu możemy lekko zgiąć młotkiem i wygląda jak prawdziwa łodyga róży..

Z pozostałych skrawków blachy wyciąć trójkąty.

6) Stwórz pączek. Pierwsze dwa najmniejsze płatki należy zacisnąć w cis i zgiąć na pół. Następnie zaczynamy formować osiem płatków łukiem względem środka pąka, ale pamiętaj, aby chwycić każdą część przez spawanie, a następnie ją wyczyścić.

7) Wszystkie kolejne płatki są również uformowane w łuk, ale odchylają się do tyłu płatka. Wykonujemy tę procedurę młotkiem. I tak samo jak poprzednie płatki ponownie spawamy i czyścimy.

Mistrzowska klasa DIY rzemiosła metalowego

8) Teraz przyspawamy ciernie do już zebranej łodygi. Następnie czyścimy je szlifierką.

9) Liście róży. Musisz uszczypnąć i rozluźnić prześcieradło w cisie, aby uzyskać żyłę. Następnie zagnij krawędzie szczypcami. A teraz przywiązujemy liście do łodygi przez spawanie i oczyszczamy szwy.

Przyspawamy pączek róży do jego łodygi, dokładnie czyścimy go na połączeniach

10) Przyspawamy pączek róży do jego łodygi, dokładnie czyścimy go na łączeniach i całą różę pokrywamy farbą na metalu.

Obejrzyj wideo: Róża z metalu

Piękny kwiat, który łączy w sobie delikatność piękna i sztywność metalu, jest gotowy. Oryginalny i tak żmudny prezent zachwyci kobiecy wygląd przez długie lata..

Rękodzieło metalowe: Panele – ryby

Rękodzieło metalowe: ryby panelowe

Płyta To kompozycja dekoracyjna, która służy pięknu i wygodzie w domu. Może to być kompozycja rzeźbiona lub ceramiczna, płaskorzeźba lub sztukaterie. W architekturze budynków często spotyka się panele z płytek o różnych kolorach lub wykorzystujące technikę murali. Oferujemy wykonanie rękodzieła z metalu: panel ścienny zrób to sam z metalowej ramy.

Materiały (edytuj)

 • gruby drut;
 • cienki drut;
 • koraliki, dużo koralików;
 • tuzin koralików;
 • papier;
 • prosty ołówek;
 • nożyczki, które mogą ciąć drut.

Postęp w tworzeniu rzemiosła rybnego z drutu metalowego

1) Pierwszą rzeczą do zrobienia jest narysowanie szkicu ryby, która zajmie centralne miejsce na panelu.

2) Zgodnie ze szkicem zaczynamy robić ramkę rybną z grubego drutu. Jednocześnie wykonujemy zaokrąglenia, jak na zdjęciu. W kroku 5 zrozumiesz, dlaczego tak jest.

3) Z tego samego drutu wykonujemy zworki, co zwiększy sztywność konstrukcji.

Postęp w tworzeniu rzemiosła rybnego z drutu metalowego

4) Do zamocowania ramy potrzebny jest cienki drut.

5) Teraz zaczynamy napełniać rybę koralikami i koralikami. Aby to zrobić, przyczepiamy cienki drut do krzywizn na ramie i zaczynamy nawlekać na niego koraliki. Więc zaplatamy wszystkie części ryby koralikami, jednocześnie mocując drut koralikami. Aby produkt wyglądał estetycznie, zrób to na grzbiecie ryby. Koraliki pomogą zaakcentować duże łuski ryby, a jeden koralik posłuży do wykonania oka. Kolor przyszłego rzemiosła zależy od wybranych koralików, więc fantazjuj, nie bój się.

Gotową rybę można powiesić na ścianie w przedszkolu lub przedpokoju. Stanie się nie tylko ozdobą wnętrza, ale także miłym prezentem dla miłośnika wędkarstwa. Zalecamy zrobienie kilku ryb, aby stworzyć na ścianie całą morską kompozycję..

Obejrzyj wideo: Metalowe rzemiosło

Rodzice mogą wykonywać metalowe rzemiosło z całą rodziną, ponieważ podczas pracy ze spawarką należy przestrzegać środków ostrożności. Jeśli nie masz specjalnych umiejętności w pracy z metalem, możesz wykonać rzemiosło z drutu lub puszki, która również będzie wyglądać ekskluzywnie. Na tym kończy się nasz artykuł na temat rzemiosła metalowego DIY, aby uzyskać więcej rzemiosł, zobacz sekcję witryny.