DIY świece woskowe

DIY świece woskowe

Chcesz podarować bliskiej osobie ekskluzywny prezent? Spróbuj zrobić Świece DIY. Oryginalne produkty nie tylko sprawią miłą niespodziankę, ale także stworzą wieczorem romantyczną atmosferę..

 Sami wykonujemy świece z wosku lub parafiny.

Najłatwiej zrobić świecę z wosku parafinowego, ponieważ wosk jest dość kapryśnym materiałem. Wosk parafinowy do świec można kupić za pośrednictwem sklepów internetowych, hurtowych lub detalicznych..

Oprócz głównych surowców będziesz potrzebować:

  1. Knot (nić bawełniana).
  2. Waga knota (metalowa śruba lub śruba).
  3. Szkło do topienia i tworzenia kąpieli wodnej.
  4. Forma świecy.
  5. Olejki eteryczne.
  6. Barwnik.
  7. Artykuły dekoracyjne (suche zioła, kwiaty, wstążki, koraliki itp.).

Przeczytaj także: Świeca – jajko DIY

Etapy robienia świec w domu

Etapy robienia świec w domu

Parafinę należy pokroić na małe kawałki i roztopić w kąpieli wodnej. Przygotuj formę, gdy surowiec się topi. Możesz wziąć żelazną puszkę po piwie, puszki dla niemowląt lub inne pojemniki o gładkiej powierzchni. Aby świeca była łatwa do wyciągnięcia, pojemnik jest smarowany olejem roślinnym..

Knot jest impregnowany roztopioną parafiną i mocowany pośrodku. Przed wlaniem roztopionej parafiny formę należy podgrzać. Jako barwnik można używać kredek woskowych, kurkumy lub sztucznych barwników. Dodawane są do stopionej parafiny wraz z olejkami eterycznymi. Łącząc kolor, zapach i kształt, możesz zrobić pomarańczową, lawendową i dowolną inną świecę.

Świeca powinna się dobrze osadzić, jeśli nie wyciąga się dobrze z formy należy ją trochę podgrzać lub na chwilę wstawić do zamrażarki..

Gotowy produkt jest ozdobiony dowolnymi elementami dekoracyjnymi. Nie zapomnij fantazjować, udekoruj świecę, aby nie było wątpliwości, że na półkach sklepu nie ma podobnej.

Świece żużlowe - szybkie i opłacalne

 Świece żużlowe – szybkie i opłacalne

Jeśli potrzebujesz w krótkim czasie zrobić prezent dla majsterkowiczów, użyj gałązek świec lub nowych świec zakupionych w sklepie z narzędziami. Usuń knot i rozpuść surowce w kąpieli wodnej. Dodaj cień do powiek, aby uzyskać perłową świecę i olejek eteryczny, aby uzyskać przyjemny zapach.

Dalsze etapy pracy są takie same jak przy produkcji świecy z parafiny..

Obejrzyj także film o robieniu świecy z kikutów.

Starannie przemyślany wystrój zakryje wszelkie wady produktu i nada mu ekskluzywny wygląd. Ręcznie robione świece to cenny prezent dla rodziny i przyjaciół.