Scrapbooking: albumy i pomysły na inspiracje

Pomysły na scrapbooking: album ze zdjęciami z lekcją mistrzowską krok po kroku

Jeśli kochasz zdjęcia nie tylko w formie elektronicznej, ale również drukowanej, spróbuj zrobić album w technice scrapbookingu własnymi rękami. Nowe pomysły profesjonalnych szwaczek zainspirują Cię i pobudzą kreatywność. Teraz możesz zrobić minialbumy do zdjęć na Instagramie i daj je swoim ukochanym przyjaciołom.

Mistrzowska klasa krok po kroku: album ze zdjęciami zrób to sam

Głównym celem wykonania albumu techniką scrapbookingu jest zachowanie zdjęć na długi czas. Dziś popularne są albumy ze zdjęciami dla noworodków, na wesela, dla chłopców i dziewcząt. Nie spiesz się, aby kupić je w sklepie, spróbuj zrobić to sam.

Głównym celem wykonania albumu techniką scrapbookingu jest zachowanie zdjęć na długi czas. Dziś popularne są albumy ze zdjęciami dla noworodków, na wesela, dla chłopców i dziewcząt.Album złomu klasy mistrzowskiej

Przed rozpoczęciem pracy należy przygotować wszystkie materiały.

Będziesz potrzebować:

  • Kolorowy papier, karton, stara tapeta lub karty
  • Linijka, taśma, ołówek, nożyczki
  • PVA lub klej w sztyfcie
  • Markery, gwasz lub farby
  • Kwadratowe zdjęcia z Instagrama
  • Wstążki, cekiny, naklejki do dekoracji

Najpierw wytnij identyczne kwadraty z kolorowego kartonu lub bardzo grubego papieru, których liczba zależy od liczby zdjęć w przyszłym albumie. Następnie możesz rozpocząć drukowanie zdjęć z Instagrama.

Najpierw wytnij identyczne kwadraty z kolorowego kartonu lub bardzo grubego papieru, których liczba zależy od liczby zdjęć w przyszłym albumie. Następnie możesz rozpocząć drukowanie zdjęć z Instagrama.

Przyklej wybrane zdjęcia do kwadratów za pomocą taśmy dwustronnej. Gdy zdjęcia w ramkach będą gotowe, ułóż je w stos i umieść w grubej książce. Naciśnij dobrze. Teraz ten stos trzeba lekko wypchnąć z ich książek, aby wystawał.

Przyklej wybrane zdjęcia do kwadratów za pomocą taśmy dwustronnej. Gdy zdjęcia w ramkach będą gotowe, ułóż je w stos i umieść w grubej książce. Naciśnij dobrze. Teraz ten stos trzeba lekko wypchnąć z ich książek

Na wystające końce konieczne jest nałożenie kleju PVA w kilku warstwach. Możesz spróbować skleić strony za pomocą taśmy dwustronnej. Przykryj stronę wiązania taśmą lub kawałkiem materiału.

Na wystające końce konieczne jest nałożenie kleju PVA w kilku warstwach. Możesz spróbować skleić strony za pomocą taśmy dwustronnej. Zamknij wiązanie taśmą lub kawałkiem materiału.Pomysł na album z wycinkami

Istnieje inna opcja tworzenia albumu z wycinkami. Spróbuj powtórzyć kroki z następnego warsztatu.

Istnieje inna opcja tworzenia albumu z wycinkami. Spróbuj powtórzyć kroki z następnego warsztatu.

  1. Przygotuj arkusz grubego papieru, który chcesz złożyć, aby po rozłożeniu uzyskać 12 identycznych kwadratów. Możesz to również zrobić za pomocą linijki i ołówka..Przygotuj arkusz grubego papieru, który chcesz złożyć, aby po rozłożeniu uzyskać 12 identycznych kwadratów.
  2. Teraz musisz wykonać cięcia jak na zdjęciu, pozostawiając kwadrat nieprzecięty z jednej i drugiej strony..Teraz musisz wykonać cięcia jak na zdjęciu, pozostawiając kwadratowy niecięty z jednej i drugiej strony.
  3. Trzy powstałe paski należy złożyć w jeden i przykleić w miejscach, których nie przeciąłeś.Potrzebne są trzy powstałe paski
  4. Złóż taśmę w harmonijkę i połącz kwadraty taśmą dwustronną. Masz rdzeń minialbumu.Złóż taśmę w harmonijkę i połącz kwadraty taśmą dwustronną. Masz teraz rdzeń minialbumu.

Następnie możesz zacząć przygotowywać okładkę do swojego minialbumu. Możesz zrobić to z grubego papieru lub tektury..

Następnie możesz zacząć przygotowywać okładkę do swojego minialbumu. Możesz zrobić to z grubego papieru lub tektury.

Udekoruj album według własnych upodobań, ponieważ może zawierać nie tylko zdjęcia, ale także naklejki czy małe pamiątki. Technika scrapbookingu jest bardzo ciekawa, więc pomysł na zrobienie albumu fotograficznego powinien Wam się spodobać.

Udekoruj album według własnych upodobań, ponieważ może zawierać nie tylko zdjęcia, ale także naklejki czy małe pamiątki.

Pomysły na album ze zdjęciami do inspiracji

album złomuPomysły na album do scrapbookinguTechnika scrapbookingu jest bardzo ciekawa, dlatego pomysł wykonania albumu fotograficznego powinien Wam się spodobać.Prosty pomysł na zdjęciealbum z wycinkami dla dziewczynyPomysł na dziewczynęnotatnik dla mamyAlbum ze złomami: pomysł ze zdjęciem dla mamynotatnik dla noworodkówKreatywny pomysł na album dla noworodkaalbum ze zdjęciami w notatnikuZdjęcie ciekawego pomysłu na albumpomysły na albumAlbum fotograficzny pomysł na notatnik

Pomysłów na wykonanie albumów z lekcjami mistrzowskimi krok po kroku przy użyciu techniki scrapbookingu jest wiele. Wybierz najbardziej odpowiedni i daj się zainspirować! Zrezygnuj z zakupionych prezentów, naucz się robić piękne pamiątki i pamiątki własnymi rękami.