Zrób bukiet kwiatów z opakowań cukierków ze słodyczy

Zrób bukiet kwiatów z opakowań cukierków

Na każde wakacje na stole można znaleźć mnóstwo słodyczy … Czy zwróciłeś uwagę na to, jakie opakowania cukierków są teraz robione? To tylko widok na obolałe oczy! Czasem szkoda nawet zjeść cukierka i wyrzucić opakowanie po cukierku, które czasem wygląda jak dzieło sztuki. Dlatego w tym artykule dowiesz się, jak zrobić bukiet z tych opakowań cukierków własnymi rękami….

Robienie rzemieślniczego bukietu kwiatów z opakowań cukierków

Aby zrobić bukiet, potrzebujesz następujących materiałów:

– opakowania cukierków (w ilości 6 opakowań cukierków na kwiat);

– koraliki o średnicy 1 cm lub większej;

– drut florystyczny (można użyć dowolnego drutu, ale nie cienkiego);

– taśma klejąca;

– dziurkacz;

– nożyce;

– zielona ozdobna wstążka.

Zobacz też: DIY tiulowe kwiaty

Zacznijmy robić bukiet opakowań.

1. Rozłożymy nasze kawałki papieru ze słodyczy w 6 kawałkach. Następnie złóż każde opakowanie cukierków na pół..

2. Otwory dziurkaczem wykonujemy w następujący sposób: na czterech złożonych opakowaniach cukierków odmierzamy gdzieś pół centymetra od złożonej krawędzi i wybijamy otwór, a na pozostałych dwóch opakowaniach cukierków wybijamy otwór od krawędzi. Wykonujemy tę operację ze wszystkimi dostępnymi opakowaniami cukierków.

Zacznijmy robić bukiet opakowań.

3. Odmierz 30 cm drutu, załóż koralik i złóż drut na pół tak, aby koralik znalazł się pośrodku. Następnie naprawiamy koralik, skręcając drut. Szypułka i jajnik są gotowe.

Dziurkamy opakowania cukierków dziurkaczem i przeciągamy je na drucie

4. Teraz na powstałą łodygę kwiatową nakładamy płatki – opakowania cukierków: najpierw cztery owinięte owijki złożone na pół, a następnie dwie pozostałe, ale wcześniej rozłożone.

5. Aby naprawić nasze płatki, robimy liście. Aby to zrobić, odmierz 8 centymetrów taśmy samoprzylepnej, najlepiej zielonej, i odetnij dwa identyczne kawałki, połóż lepką stroną do góry. Odetnij 8 centymetrów drutu i umieść go wzdłuż jednego z kawałków taśmy klejącej pośrodku. Przykryj drugim kawałkiem tak, aby lepkie boki taśmy były równomiernie połączone. Wytnij liście na powstałym zielonym pasku po obu stronach.

robimy liście z zielonego papieru

6. Liście mocujemy na nóżce kwiatu pod płatkami – opakowania cukierków.

Każdą łodygę wykonanego kwiatka owijamy ozdobną taśmą. Na koniec zbieramy wszystkie nasze kwiaty w piękny bukiet.

7. Każdą łodygę wykonanego kwiatka owijamy ozdobną taśmą. Na koniec zbieramy wszystkie nasze kwiaty w piękny bukiet..

Obejrzyj film na ten temat: Rzemiosła z opakowań cukierków

Proces tworzenia bukietu opakowań cukierków jest dość prosty i zabawny. Dzieci docenią czas spędzony przez rodziców na tak pozytywnym rzemiośle. Mamy, babcie, ciotki, a nawet dziewczyny będą zachwycone ręcznie robionym prezentem. Nie bój się fantazjować i oczywiście nie wyrzucaj pięknych opakowań po cukierkach, bo teraz mają zastosowanie!