Tiulowe kwiaty

Tiulowe kwiaty

Od wieków kwiaty ozdabiano w domu i prezentowano przy uroczystych okazjach. We współczesnym społeczeństwie trwałość i praktyczność prezentów jest ostatnio coraz bardziej doceniana, dlatego wiele osób przestało dawać świeże kwiaty. Mimo to każda mama z przyjemnością otrzymuje od męża i dziecka piękny bukiet. W tym artykule postanowiliśmy pokazać, jak możesz zrobić kwiaty z tiulu, który będzie wspaniałym prezentem dla twojej mamy własnymi rękami. Kwiat może być wykorzystany jako pamiątka, ubranie lub ozdoba do włosów, a także do stworzenia pięknego bukietu..

 Materiały do ​​wykonania tiulowych kwiatów:

-tiul;

-cienki papier:

-nożyce;

-wątki;

-koraliki, koraliki, cyrkonie.

Obejrzyj wideo: DIY tiulowe kwiaty

Zobacz także: Jak samemu zrobić bukiet z gliny polimerowej

Przejdźmy do wykonania pracy własnymi rękami:

1) Z tiulu należy wyciąć 2 identyczne prostokąty. W przypadku dużego kwiatu możesz przyjąć jako podstawę rozmiar 40 × 25 cm, a dla kilku małych – 2-3 razy mniej. Wytnij te same 4 prostokąty z papieru.

Tiulowe kwiaty - prezent zrób to sam dla mamy

2) Aby produkt był jaśniejszy, użyj wielokolorowych kawałków tiulu i papieru.

3) Składamy części tak, aby tiul był na górze, a papier na dole.

4) Teraz musisz złożyć akordeon w odstępach co 2 cm. Warstwy papieru pomogą wyrównać akordeon i docisnąć tiul.

Powstały akordeon składamy na pół, zawiązujemy środek nitką

5) Złóż powstały akordeon na pół, zawiąż środek nitką. Teraz nadaj przyszłemu kwiatowi jego pierwotny kształt, przecinając krawędzie nożyczkami. Lub po prostu ścinaj rogi na każdym zakręcie.

6) Pozostaje dokładnie wyprostować wszystkie warstwy tiulu, a następnie warstwy papieru, nadając ostatnim kształt płatków.

7) Jest inny sposób na zrobienie tiulowego kwiatka. Przyda się do tego resztki tkaniny lub wytnij wąskie paski z całego kawałka tiulu. Nawijamy każdy kawałek na rękę i ostrożnie go usuwamy. W środku zawiązujemy go nitką lub wstążką. Odetnij końce nożyczkami i puchem. Okazało się, że tiulowa kokardka. Aby zrobić kwiat, potrzebujesz 2 takich półfabrykatów. Muszą być szyte na krzyż. Rdzeń dekorujemy koralikami lub koralikami.

tiulowe kwiaty zrób to sam

Tiul bardzo dobrze utrzymuje swój kształt, dzięki czemu wygodnie się z nim pracuje. Lepiej przyszyj detale, ponieważ klej nie przylega dobrze. Jeśli chcesz zrobić kwiatową aplikację, użyj tiulu i filcu. Okazując wyobraźnię i korzystając z najpopularniejszych materiałów, możesz zrobić piękny bukiet dla mamy. Ręcznie robiony prezent od dziecka jest o wiele cenniejszy niż drogie pamiątki i biżuteria.

 Obejrzyj wideo: DIY tiulowe róże

Sprawdź także naszą sekcję strony z prezentami