Tkanie z tub gazetowych dla początkujących krok po kroku

Jak utkać stojak z papierowych tub. Klasa mistrzowska ze zdjęciem

Tkanie z tub gazetowych to nowy rodzaj robótek ręcznych, po opanowaniu którego można tworzyć prawdziwe arcydzieła. Współczesne rzemieślniczki wyplatają nie tylko papierowe kosze, ale także piękne zwierzęta, statki z żaglami, domki dla lalek, a nawet karmniki dla ptaków. Radzimy początkującym, aby najpierw opanowali technikę skręcania samych rur, a następnie spróbowali własnoręcznie zrobić stojak na zeszyty z gazet.

Jak zrobić tuby gazetowe

Do przygotowania słomek nadaje się zupełnie inny papier. Idealną opcją jest czyste biuro, ponieważ jest nietoksyczne i znacznie łatwiejsze do przemalowania na dowolny inny kolor. Do pracy potrzebujesz igły dziewiarskiej, nożyczek i kleju. Pokrój kartkę papieru na paski o szerokości od 7 do 13 cm, im dłuższa rurka, tym lepiej, w przeciwnym razie będziesz musiał ją stale budować. Pamiętaj jednak, że paski, które są zbyt długie, również trudno skręcić..

Obejrzyj wideo: Jak skręcać tuby z gazet

Teraz weź igłę do robienia na drutach i zacznij nawijać wokół niej pasek papieru od dolnego rogu. W ten sposób musisz całkowicie owinąć papier wokół igły dziewiarskiej. Pamiętaj, aby przykleić brzeg klejem i wyciągnąć igłę. Możesz natychmiast pomalować słomki. Najlepiej przechowywać je w pozycji pionowej, aby nie marszczyły się do czasu, gdy zaczniesz robić rękodzieło.

Klasa mistrzowska: Stojak na ołówki lub zeszyty

Najpierw weź kawałek tektury i wytnij z niego spód dla swojego rzemiosła. Rozmiar może być dowolny, w zależności od tego, co będziesz przechowywać na stoisku. Przykryj spód tapetą lub kolorowym papierem o odpowiednim odcieniu. Powinieneś mieć dwie połówki tego samego rozmiaru na spód, ponieważ będziesz musiał je później skleić, aby ukryć tuby gazety..

Najpierw weź kawałek tektury i wytnij z niego spód dla swojego rzemiosła. Rozmiar może być dowolny, w zależności od tego, co będziesz przechowywać na stoisku. Przykryj spód tapetą lub kolorowym papierem o odpowiednim odcieniu. Powinieneś mieć dwie połówki tego samego rozmiaru na spód, ponieważ będziesz musiał je skleić, aby ukryć tuby gazety.

Przygotuj wystarczającą ilość papieru biurowego lub tub gazetowych. Zaznacz długopisem na tekturowym dnie miejsce na rurki rozpórkowe. Ważne jest, aby zrobić to pod linijką, aby gotowe rzemiosło było piękne. Aby ułatwić przyczepność, weź taśmę dwustronną i przyklej ją do spodu. Następnie przygotowane tuby nałożyć zgodnie z oznaczeniem. Nałóż klej na wierzch i przyklej drugą część podstawy. Dzięki temu będziesz miał piękny blank na dole stojaka i 4 tuby-stojak po wąskiej stronie, a po szerokiej – 9 tub do tkania.

Nałóż klej na wierzch i przyklej drugą część podstawy. W rezultacie otrzymasz piękny blank na dole stojaka i 4 tuby-stojak po wąskiej stronie, a po szerokiej - 9 tub do tkania.

Obrabiany przedmiot powinien dobrze wyschnąć, a następnie można przystąpić do dalszego tkania. Dla urody możesz zapleść bazę piękną koronką lub warkoczem o odpowiednim kolorze. Lub weź gazetową tubę i zapleć spód w prosty sposób. Teraz podnieś wszystkie stojaki. Aby to zrobić, nawiń rurkę pod dwie sąsiednie i podnieś. Za pomocą igły dziewiarskiej możesz podnieść i zabezpieczyć dwie pozostałe rurki..

Teraz podnieś wszystkie stojaki. Aby to zrobić, nawiń rurkę pod dwie sąsiednie i podnieś. Za pomocą igły dziewiarskiej możesz podnieść i zabezpieczyć dwie pozostałe rurki.

Przydatny artykuł: Tkanie z tub gazetowych

Następnie ponownie weź dwie tuby gazetowe i zapleć stojaki sznurkiem. Tą metodą będziesz musiał zapleść około 9 rzędów, a następnie zmienić kąt nachylenia, aby wykonać ażurowy element.

Następnie ponownie weź dwie tuby gazetowe i zapleć stojaki sznurkiem. Dzięki tej metodzie będziesz musiał zapleść około 9 rzędów,

Wytnij trójkąt z tapety lub pięknego, teksturowanego papieru, a następnie włóż go przez jedną rurkę między stojakami, aby dobrze go zamocować.

Wytnij trójkąt z tapety lub pięknego, teksturowanego papieru, a następnie włóż go przez jedną rurkę między stojakami, aby dobrze go zamocować.

Następnie możesz kontynuować tkanie za pomocą sznurka dwóch rurek. Splot około 4 rzędów. Łatwo ukryć krawędzie rurek za pomocą igły dziewiarskiej. Aby rurka była dłuższa, przyklej do niej kolejny PVA.

Następnie możesz kontynuować tkanie za pomocą sznurka dwóch rurek. Splot około 4 rzędów. Łatwo ukryć krawędzie rurek za pomocą igły dziewiarskiej. Aby rurka była dłuższa, przyklej do niej kolejny PVA.

Z przodu podstawka jest solidnie utkana, dzięki czemu notebooki nie wypadają. Z drugiej strony rzemiosło składa się z plecionej części i ażuru, a sam projekt możesz przemyśleć. Nie jest konieczne wykonanie wkładki papierowej.

Z przodu podstawka jest solidnie utkana, dzięki czemu notebooki nie wypadają. Z drugiej strony rzemiosło składa się z plecionej części i ażuru, a sam projekt możesz przemyśleć. Nie jest konieczne wykonanie wkładki papierowej.

Kiedy plecionka jest skończona, musisz wykończyć krawędzie. Aby to zrobić, rurki stojaka są przeplatane i opuszczane pod splotem. Wystające rurki można następnie odciąć..

Kiedy plecionka jest skończona, musisz wykończyć krawędzie. Aby to zrobić, rurki stojaka są przeplatane i opuszczane pod splotem. Wystające rurki można następnie odciąć.

Przeczytaj także: Czym jest kolor? Jak malować tuby gazetowe

Pozostaje pomalować swój produkt farbą akrylową i lakierem. Jeśli chcesz, możesz ozdobić podkładki kwiatami lub innymi motywami, korzystając z techniki quilling..

Pozostaje pomalować swój produkt farbą akrylową i lakierem. Jeśli chcesz, możesz ozdobić podstawki kwiatami lub innymi motywami, korzystając z techniki quilling.Gotowy stojak na lampę

Zobacz także zdjęcia rękodzieła z tub gazetowych:

zdjęcie rękodzieła z tub gazetowych

słomki do gazetKosz i statek

Na pierwszy rzut oka może się to wydawać skomplikowane robienie koszy lub stojaków z tub gazetowych. Ale jeśli zrozumiesz, jak prawidłowo i starannie je przeplatasz, twoje pierwsze rzemiosło będzie całkiem piękne.