Topiary sizalowe. Klasa mistrzowska ze zdjęciem

Topiary sizalowe – świetny prezent na wesele lub inne święto. To ręcznie robione drzewo ozdobne jest szeroko stosowane do dekoracji wnętrz na całym świecie. Wykonanie topiary jest dość proste, najważniejsze jest posiadanie wszystkich niezbędnych do tego materiałów i narzędzi. W tym artykule znajdziesz lekcję mistrzowską krok po kroku, jak zrobić topiary z sizalu.

Materiały:

– piłka plastikowa lub piankowa;

– biała farba akrylowa;

– gałęzie lub drut do pnia;

– doniczka na topiary;

– małe piankowe kulki;

– koraliki, wstążki;

– gips;

– woda;

– pistolet na klej.

Topiary sizalowe krok po kroku, klasa mistrzowska

Sizal to naturalne włókno palmowe, które można barwić na wszystkie kolory tęczy. Sprzedawany jest w rolkach lub w postaci zwiniętych kulek. Do topiary potrzebna jest ostatnia wersja materiału..

Weź plastikową lub styropianową kulkę o średnicy około 7 cm i pomaluj ją na biało. Pomaluj również gałęzie topiary farbą akrylową. Poczekaj, aż farba całkowicie wyschnie, a następnie wykonaj otwór w dnie kuli, posmaruj klejem i włóż do niego gałązki. Powinieneś uzyskać dość gęstą strukturę..

Weź plastikową lub styropianową kulkę o średnicy około 7 cm i pomaluj ją na biało. Pomaluj również gałęzie topiary farbą akrylową.

Weź włókno sizalowe, mleczne lub inny kolor. Zacznij zwijać sizal w kulki. Jeśli sizal nie toczy się dobrze, zmocz lekko ręce wodą. Przygotuj dużo tych kulek, aby mogły całkowicie skleić piankową kulkę.

Weź włókno sizalowe, mleczne lub inny kolor. Zacznij zwijać sizal w kulki. Jeśli sizal nie toczy się dobrze, zmocz lekko ręce wodą.

Przeczytaj także: Topiary szyszek, foto

Przygotuj wiele z tych kulek, abyś mógł całkowicie skleić z nimi piankową kulkę.

Zacznij kleić kulki od dołu. Podczas klejenia kulek sizalowych można ozdobić topiary, na przykład przykleić bukiet kwiatów lub koralików. Po posmarowaniu topiary sizalem pozostaw do wyschnięcia i przygotuj garnek.

Zacznij kleić kulki od dołu. Podczas klejenia kulek sizalowych można ozdobić topiary, na przykład przykleić bukiet kwiatów lub koralików. Po pokryciu całego topiary sizalem pozostaw do wyschnięcia i przygotuj doniczkę.

Rozpuść tynk Paris w zimnej wodzie i napełnij nim garnek. Natychmiast przyklej do niego pień topiary, aż tynk stwardnieje. Przytrzymaj trochę, aby drzewo zamarzło równomiernie i nie było przekrzywione. Od góry do dekoracji można użyć dekoracyjnego piasku, trawy lub kamyków, które należy przykleić.

Rozpuść tynk Paris w zimnej wodzie i napełnij nim garnek. Natychmiast przyklej do niego pień topiary, aż tynk stwardnieje. Przytrzymaj trochę, aby drzewo zamarzło równomiernie i nie było przekrzywione.

Możesz użyć małych piankowych kulek do dekoracji korony topiary. Na przykład pomaluj je farbą akrylową w kolorze różowym lub fioletowym i przyklej je do korony. Pień topiary można ozdobić satynową wstążką.

Możesz użyć małych piankowych kulek do dekoracji korony topiary. Na przykład pomaluj je farbą akrylową w kolorze różowym lub fioletowym i przyklej je do korony. Możesz ozdobić bagażnik topiary satynową wstążką.

Obejrzyj wideo: Topiary sizalowe

Piękne ozdobne drzewo jest gotowe. Jeśli zrobisz to w jasnych kolorach, możesz nim udekorować wnętrze sypialni..

zdjęcie topiary z sizalu

Jasny topiary będzie harmonijnie wyglądać w kuchni lub na korytarzu. Mamy nadzieję, że nasz artykuł na ten temat “Topiary sizalowe»Było przydatne i będziesz w stanie opanować pracę z tym materiałem.