Jak zrobić papierowe serce z serwetek. Klasa mistrzowska

Serwetki papierowe to wygodny materiał na kreatywność, z którym poradzą sobie nawet małe dzieci. Oryginalne przedmioty dekoracyjne i pocztówki można wykonać własnymi rękami i zaprezentować jako prezent dla mamy lub ukochanej osoby. Spróbuj z dziećmi opanować mistrzowską klasę rzemieślniczą w kształcie serca, ponieważ każda twórcza praca ma pozytywny wpływ na ich rozwój.

Materiały:

– karton;

– serwetki trójwarstwowe;

– nożyce;

– cienka taśma;

– klej w sztyfcie.

Serwetka zrób to sam

Wydrukuj swój szablon serca online i najpierw wytnij go ze zwykłego papieru. Następnie możesz przenieść obrabiany przedmiot na karton. Bardzo wygodna jest praca z kolorowym kartonem, aby nie było widać przerw od serwetek.

Narysuj własną rękę lub dłoń dziecka na kartce papieru i wytnij również szablon. Przenieś kontur dłoni na wycięte z tektury serce..

Weź biało-czerwone serwetki i pokrój je w paski o szerokości około 3 cm. Następnie każdy pasek należy pociąć na małe kwadraty.

Weź białe i czerwone serwetki i pokrój je w paski o szerokości około 3 cm, po czym każdy pasek należy pokroić na małe kwadraty.

Przeczytaj także: DIY serce

Nie musisz rozkładać serwetki podczas pracy, ponieważ w przyszłości będziesz musiał skręcić razem 4 kwadraty. Powierz dziecku składanie serwetek, ponieważ ma to dobry wpływ na rozwój umiejętności motorycznych..

Nie musisz rozkładać serwetki podczas pracy, ponieważ w przyszłości będziesz musiał skręcić razem 4 kwadraty. Powierz dziecku składanie serwetek, ponieważ jest to dobre dla rozwoju umiejętności motorycznych.

Wskazane jest zwijanie osobno białych i osobno czerwonych serwetek, aby później można było zrobić kolorową aplikację na sercu.

Wytnij kawałek z cienkiej wstążki, aby zrobić pętlę na sercu. Możesz przykleić go do kartonu za pomocą pistoletu do klejenia lub taśmy..

Wytnij kawałek z cienkiej wstążki, aby zrobić pętlę na sercu. Możesz przykleić go do kartonu za pomocą pistoletu do klejenia lub taśmy.

Zacznij napełniać serce ręką. Najpierw zacznij przyklejać białe, złożone serwetki wzdłuż konturu, a następnie stopniowo wypełniaj środek.

Następnie weź czerwone grudki i przyklej je wzdłuż konturu samego serca, a następnie w środkowej części. Musisz całkowicie wypełnić rzemiosło w kształcie serca grudkami serwetek. Poczekaj, aż produkt wyschnie. Na odwrocie możesz napisać życzenia lub narysować obrazek.

Rękodzieło papierowe można nazwać najczęstszym, ponieważ ich wykonanie zajmuje niewiele czasu, a surowce są tanie. Karty w kształcie serca można prezentować na każdą okazję, a jeśli ozdobisz je serwetkami, rzemiosło okaże się obszerne. Bądź kreatywny i twórz kreatywne rękodzieła.