ręcznie robiona sowa z naturalnego materiału

Sowa to symbol wiedzy i mądrości. I tak od dawna jest akceptowany. Ponadto ptaki te przyciągają swoją tajemniczością. Ale co najważniejsze, sowa pozwala osiągnąć sukces w nauce. Wynika z tego, że sowę można przedstawić nauczycielowi w tak cudowne święto, jak Dzień Nauczyciela. Dlatego w tym artykule podamy Ci rękodzieło sowy, które będzie odpowiednie na Dzień Nauczyciela..

Pomysły na rękodzieło

Sowa pocztówka.

W naszym kraju często powstają rzemiosło papierowe. Sowa, która również jest wykonana z tego materiału, wygląda bardzo atrakcyjnie. Jednak w tym przypadku postaramy się zrobić piękną pocztówkę. Potrzebujesz więc następujących materiałów:

 • Ciężka kalka kreślarska, tektura i kolorowy papier.
 • Ołówek, klej i nożyczki.

rękodzieło sowa wolumetryczna

Postęp:

 1. Najpierw musisz wydrukować szablon sowy. Można go znaleźć w dalszej części tego artykułu. Gotowy szablon jest wycinany, a jego kontury przenoszone na papier.rękodzieło sowa wolumetryczna
 2. W kolejnym kroku zewnętrzna strona karty jest pokryta klejem. Przyklej blankiet wycięty z kolorowego papieru do tekturowej podstawy.rękodzieło sowa wolumetryczna
 3. Teraz skrzydło sowy oklejone jest od wewnątrz kolorowym papierem.rękodzieło sowa wolumetryczna
 4. Szablon głowy jest przenoszony na kolorowy karton. Część jest wycinana i przyklejana do podstawy.rękodzieło sowa wolumetryczna
 5. W kolejnym kroku przyklej oczy i pierś. Nie zapomnij dodać pięknego życzenia do swojej pracy..rękodzieło sowa wolumetryczna
 6. A żeby nasza pocztówka została uznana za kompletną, konieczne jest uzupełnienie jej piękną wstążką..rękodzieło sowa wolumetryczna

Kolejna urocza pocztówka.

Każdy nauczyciel nie może się doczekać tego dnia – 5 października. A to wszystko dlatego, że w tym dniu zwyczajowo daje się prezenty. Jeśli zdecydujesz się zadowolić również swojego nauczyciela, przyjrzyj się bliżej następującemu pomysłowi. Aby stworzyć rękodzieło, będziesz potrzebować:

 • Biała tektura i papier,
 • Papier kolorowy, dwustronny.
 • Zielony papier falisty.
 • Taśma dwustronna, klej i drut.

sowa z papieru

Postęp:

 1. Tak więc do pracy potrzebujesz pomarańczowego i brązowego papieru. Ten papier jest pocięty na paski. Ich szerokość powinna wynosić 5 mm. Ale liczba pasków zależy od wielkości sowy, którą chcesz zrobić..sowa z papieru
 2. Zwiń pasek pomarańczowego papieru na zwykłą wykałaczkę. Przyklej końcówkę i przyklej następny pasek. Ponownie przekręć pasek i przyklej kolejny. I należy to zrobić, aż utworzy się krąg potrzebnych rozmiarów..
 3. Następnie do tego koła przykleja się brązowe paski. W rezultacie powinieneś mieć ciało sowy..sowa z papieru
 4. Teraz z papieru wycinane są paski o szerokości 3 mm: czarny, beżowy i jasnobrązowy.
 5. Aby wykonać bazę pod kapelusz sowy, musisz użyć czarnego papieru. Wycina się z niego kilka pasków, które następnie są skręcane. Z czarnego papieru wycięty jest kolejny kwadrat, który będzie czubkiem kapelusza.
 6. Paski o grubości 2 mm należy wyciąć z beżowego i jasnobrązowego papieru. Skręć kółka tych dwóch kolorów. W takim przypadku beżowy kolor powinien znajdować się pośrodku, usunąć palcami po bokach i uformować owale, z których powinno być 6 sztuk. Teraz owale muszą być sklejone, aby można było uzyskać skrzydła.
 7. Owal jest ponownie skręcony z beżowego paska. Powinien być mały. Ten element będzie dziobem.
 8. Kwadrat w kształcie papirusu jest skręcony z białego papieru. Na pocztówce sowa będzie trzymać go skrzydłem..sowa z papieru

 1. Aby zrobić brwi dla sowy, musisz wziąć pasek o jasnobrązowym kolorze. Przyklej oczy i przyklej pasek na górze. Teraz warto je przekręcić wykałaczką..
 2. Czas uformować sowę ze wszystkich elementów. Przymocuj oczy do ciała, a następnie dziób. Załóż swoją czapkę. Skręcone czarne kółko jest przyklejone do głowy sowy.
 3. Przyklej skrzydła i pod jednym z nich umieść papirus.
 4. Z beżowego papieru wycinane są paski o grubości 2-3 mm. Przekręć i naciśnij je, aby utworzyć owale. Zrób 6 takich owali. Następnie są sklejane na 3 kawałki w formie nóżek. Następnie nogi przykleja się do sowy.
 5. To wszystko, co sowa jest gotowa. Teraz czas na wykonanie pozostałych elementów pocztówki. Bierzemy szkarłatny papier, również kroimy w paski i skręcamy z nich kółka. W rezultacie musisz zrobić 15 kółek. Ponadto 5 powinno być duże, a 10 kilka razy mniejsze. Przede wszystkim każde koło powinno zostać zamienione w owal. Następnie owal należy ścisnąć tak, aby rogi tworzyły się od dołu i od góry.
 6. Każdy płatek składa się z jednej dużej części i dwóch małych. Części są sklejone i przyklejone paskiem karmazynowego papieru. Dlatego konieczne jest wykonanie 5 takich płatków..
 7. W ten sposób przygotowuje się 3 małe kółka, aby uformować z nich pąki..sowa z papieru
 8. Z beżowego papieru wycięty jest mały prostokąt. Zrób z niego środek kwiatu. Nieco dalej niż środek prostokąta wycina się grzywkę i przykręca wykałaczką. Koniec prostokąta jest przyklejony.
 9. Uformuj kwiat. W tym celu skleja się 3 płatki. Środek jest wklejony wewnątrz. Następnie przykleja się również pozostałe kilka płatków. Frędzle są przewijane wykałaczką.
 10. Liść klonu jest narysowany na beżowym papierze. Wtedy warto ciąć.
 11. W kolejnym etapie zaczniemy tworzyć księgę..sowa z papieru
 12. Obszerny statek sowy nie zostanie uznany za kompletny bez książki. Łatwo to zrobić. Wytnij pasek jasnobrązowego papieru. To jest okładka książki. Złóż go na pół, a następnie złóż krawędzie do środka. Strony książki wykonane są z białego papieru. Są sklejane lub zszywane..sowa z papieru
 13. Bierzemy jasnobrązowy papier i tniemy paski o szerokości 6-7 mm. Skręć je w kikut sowy.
 14. Złóż i napraw części pocztówki. Do liścia klonu przyklejony jest kikut. Kładziemy sowę na pniu. Następnie dołączamy książkę, a mieczyk jest dołączony do książki..sowa z papieru
 15. Przygotuj napis „Szczęśliwy Dzień Nauczyciela” i przyklej go do książki. Na pasku z napisem musisz przekręcić krawędzie wykałaczką.
 16. Bierzemy piękny błyszczący karton i wycinamy z niego prostokąt, który będzie podstawą pocztówki..
 17. Z pasków o szerokości 3 mm zrób 6 listków na zielono. Powinny być wykonane według zasady, według której powstały pąki..sowa z papieru
 18. Do każdego pąka dołączone są 2 zielone liście.
 19. Teraz weź drut i owiń go zielonym papierem. Następnie przyklej do niego pąki po kolei. Następnie spód każdego pąka jest owinięty papierem falistym.
 20. Teraz przyklej liść klonu do podstawy i przymocuj gałąź z pąkami do podstawy. Dzięki temu Twoja pocztówka będzie gotowa..

Sowa wykonana z naturalnych materiałów.

Warto powiedzieć, że można również wykonać sowią rękodzieło z naturalnych materiałów, których w naszym świecie jest mnóstwo. Minisowa jest dość łatwa do zrobienia z szyszek. I każdy nauczyciel z przyjemnością otrzyma taki prezent. W tym celu warto przygotować:

ręcznie robiona sowa z naturalnego materiału

 • Kilka czepków żołędzi.
 • Kilka żółtych i wysuszonych liści.
 • Pistolet na klej.
 • Koraliki lub guziki do oczu.
 • Na nogi kawałek filcu lub kartonu.
 • Szyszka sosnowa i okrągła tektura o dobrej gęstości.

Postęp:

 1. Najpierw ze stożka usuwa się kilka płatków. Odbywa się to tak, aby oczy dobrze się trzymały..
 2. Umieść stożek na tekturze za pomocą gęstego kleju..
 3. Żołądź oddziela się od kapelusza. Kapelusz wkleja się w miejsce, które zostało uwolnione po usunięciu płatków.
 4. Teraz części na nogi i dziób są wycięte.
 5. W kolejnym etapie do sowy przykleja się liście, które będą imitować skrzydła..

I jeszcze kilka opcji dla sów rzemieślniczych dla nauczyciela.

ręcznie robiona sowa z naturalnego materiału

ręcznie robiona sowa z naturalnego materiału

ręcznie robiona sowa z naturalnego materiału

ręcznie robiona sowa z naturalnego materiału

ręcznie robiona sowa z naturalnego materiału

ręcznie robiona sowa z naturalnego materiału

Wreszcie

Niewątpliwie każde rzemiosło stworzone jako prezent dla nauczyciela to prawdziwa radość. A to wszystko dlatego, że podczas tworzenia zainwestowano w taki produkt, który jest w stanie dostarczyć miłych wrażeń i ciepłych wspomnień, ciepłe emocje..