Zawieszki z żywicy DIY zdjęcie MK

W nowoczesnych sklepach jubilerskich dostępnych jest wiele różnych biżuterii, które doskonale uzupełnią każdy wygląd. Wisiorki były popularne nawet w starożytnym Egipcie: pierwsze wisiorki były wykonane z kości zwierzęcych, a dopiero później z żelaza i brązu. Kształt i wygląd tego typu dekoracji był zupełnie inny, na przykład geometryczne kształty czy litery imienia. Przez cały czas biżuteria mówiła o statusie właściciela i była uważana za symbol bogactwa i luksusu. W tym artykule dowiesz się, jak zrobić wisiorek z żywicy z żukiem w domu. Niezwykła biżuteria będzie dobrym prezentem, a także doda radości Twojemu wizerunkowi..

jak zrobić w domu wisiorek z żukiem z żywicyMateriały:

– suszone owady lub kwiaty;

– silikonowa forma do lodu;

– folia spożywcza;

– pinceta;

– katalizator;

– żywica poliestrowa.

Mistrzowska klasa wisiorka DIY wykonana z żywicy poliestrowej

1. Wlej żywicę poliestrową do plastikowego kubka i dodaj kilka kropli katalizatora zgodnie z instrukcją producenta. Musisz wymieszać szpikulcem do kebabu, aby uzyskać jednorodną mieszankę.

Mistrzowska klasa wisiorka DIY wykonana z żywicy poliestrowej

2. Następnie ostrożnie wlej żywicę do zagłębień formy silikonowej. Staraj się nie mieć bąbelków, w przeciwnym razie będą w gotowym produkcie. Najpierw wypełnij formularz na ¼.

Wlej żywicę poliestrową do plastikowego kubka i dodaj kilka kropli katalizatora3. Przykryj naczynie folią, aby zapobiec przedostawaniu się zanieczyszczeń do tac i odczekaj około 10 minut. Nie czekaj, aż żywica całkowicie stwardnieje.

Następnie delikatnie wlej żywicę do komórek formy silikonowej.

4. Delikatnie wyjmij owady lub kwiaty pęsetą i połóż je na powierzchni lekko utwardzonej żywicy..

5. Możesz teraz całkowicie wypełnić formę żywicą. Żywica stwardnieje w ciągu 3-4 godzin, jednak zaleca się nie dotykać formy przez kilka dni. Nieprzyjemny zapach żywicy powinien całkowicie zniknąć.

Półfabrykaty zawieszki można łatwo wyjąć z silikonowej formy

6. Półfabrykaty do zawieszki można łatwo wyjąć z silikonowej formy. Okażą się trochę matowe, więc aby powierzchnia błyszczała, przetrzyj ją mikrofibrą.

Wisiorek jest gotowy. Teraz pozostaje powiesić go na sznurku lub łańcuszku

7. Wisiorek jest gotowy. Teraz pozostaje powiesić go na sznurku lub łańcuszku. Przewiercić otwory w zawieszce i włożyć pierścień łączący.

Ręcznie robiona zawieszka stanie się oryginalną letnią ozdobą. Możesz użyć robaków lub kwiatów w różnych kolorach, wtedy każdy wisiorek będzie pasował do określonego rodzaju odzieży. Wisiorek jest piękną biżuterią nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Zawieszkę można również wykorzystać do wykonania innych ozdób oraz ozdabiania butów, ubrań czy torebek..

MK wideo: Biżuteria DIY – zawieszka

Teraz nie musisz kupować drogiej biżuterii, możesz zrobić piękne produkty własnymi rękami.