bukiet dla nauczyciela słodyczy własnymi rękami

Zbliża się 1 września, który jest uważany za dzień odpowiedzialny za uczniów, rodziców i ich nauczycieli. Oczywiście mądrzej jest przygotować się do tego święta z wyprzedzeniem. Oprócz doboru materiałów i strojów warto zastanowić się nad nauczycielem. Jeśli chcesz go naprawdę zaskoczyć, to ręcznie robiony bukiet dla nauczyciela ze słodyczy będzie w tym przypadku wspaniałym prezentem, z którego każdy nauczyciel będzie zadowolony. W tej publikacji zbierzemy dla Ciebie najlepsze pomysły na bukiety, a także będziemy mogli zaoferować kilka kursów mistrzowskich..

Bukiety wykonujemy sami. Zalecenia

Oczywiście początkujący powinni zwrócić uwagę na te produkty, które będą bardzo łatwe do wykonania. W szczególności początkujący powinni stworzyć takie bukiety, które będą składały się ze słodyczy zawiniętych zgodnie z zasadą trufli..

bukiet słodyczy dla nauczyciela 1 września

Przede wszystkim kupione cukierki są przymocowane taśmą do szaszłyków. Z tektury falistej dowolnego koloru wytnij płatki, które będą miały odpowiedni kształt i rozmiar. Zwróć uwagę na zdjęcie, za ich pomocą będzie można wykonać różne płatki.bukiet słodyczy na dzień nauczycielski

bukiet dla nauczyciela słodyczy własnymi rękami

jak zrobić bukiet słodyczy własnymi rękami

Oczywiście, aby bukiet był kompletny, konieczne jest wykonanie niektórych dekoracji. Przykłady tych dekoracji można zobaczyć na poniższych zdjęciach..

Numer klasy mistrzowskiej 1.

bukiet słodyczy na dzień nauczycielski

Teraz nadszedł czas, aby zaproponować Ci pomysły na tworzenie różnych bukietów. Bukiet słodyczy w kształcie ananasa wygląda uroczyście. Absolutnie każdy nauczyciel ucieszy się z jego otrzymania. Ponadto taki bukiet można zaprezentować zarówno 1 września, jak i w Dzień Nauczyciela. Tak więc, aby zrobić prezent, możesz potrzebować:

 • 1,5 litrowa pusta plastikowa butelka,
 • Papier samoprzylepny i falisty,
 • Słodycze w złotym okrągłym opakowaniu.

bukiet słodyczy dla nauczyciela 1 września

Postęp:

 1. Tak więc pusta butelka będzie podstawą prezentu. Wskazane jest użycie butelki z brzuszkiem. Produkt należy pokroić na kilka kawałków. W takim przypadku będzie wyglądać bardziej estetycznie. Ponadto zaleca się wsunięcie dolnej części w górną.
 2. Gotową bazę należy wkleić w rzędach. Jednocześnie staraj się, aby rzędy były równe.
 3. Teraz weź zieloną tekturę falistą i wytnij z niej płatki, które z powodzeniem imitują liście ananasa..
 4. Następnie liście należy włożyć w szyjkę butelki..

Numer klasy mistrzowskiej 2.

bukiet słodyczy na dzień nauczycielski

Warto zauważyć, że nauczycielowi nie jest trudno zrobić bukiet słodyczy 1 września. Najważniejsze jest, aby mieć pragnienie w tej sprawie. Kolejny bukiet jest również prosty w wykonaniu. W jego tworzeniu warto wykorzystać tekturę falistą. Ponadto możesz potrzebować:

 • Zwykła donica wewnętrzna wykonana z tworzywa sztucznego,
 • Cukierki zawinięte w folię brokatową,
 • Papier falisty w kolorze czerwonym i białym,
 • Taśma klejąca, styropian, drewniane szpikulce.

Postęp:

 1. Garnek jest szczelnie wypełniony pianką.
 2. Papier jest cięty na kwadraty o wymiarach 10 na 10 cm, a następnie każdy kwadrat w środku jest przebijany szpikulcem. Następnie papier jest kruszony, aby zrobić kwiat.bukiet dla nauczyciela słodyczy własnymi rękami
 3. Następnie podstawę kwiatu mocuje się taśmą klejącą..
 4. Cukierki należy sadzić na zwykłych szaszłykach bez czerwonego papieru. Następnie te szaszłyki ze słodyczami wkłada się do garnka z pianką.
 5. Rezultatem jest bardzo piękny kosz z jadalnymi bukietami. Teraz pozostaje owinąć kompozycję jasnym papierem falistym i związać piękną wstążką.

bukiet dla nauczyciela słodyczy własnymi rękami

Numer klasy mistrzowskiej 3.

jak zrobić bukiet słodyczy własnymi rękami

Czy zdecydowałeś się dać nauczycielowi bukiet słodyczy 1 września? Następnie musisz zwrócić uwagę na następną klasę mistrzowską. Aby zrobić kolejny uroczy bukiet warto przygotować:

 • Plastikowa doniczka o małym rozmiarze.
 • Słodycze, które mają dwa ogonki.
 • Wstążki do pakowania kwiatów i kolorowej ceraty.
 • Gruby i długi drut.
 • Zielona taśma klejąca, szczypce i nożyczki.
 • Styropian.

Postęp:

 1. Zacznij od przygotowania podkładu. Włóż ceratę do garnka i ułóż piankę na wierzchu gęstą warstwą. Aby ukryć piankę, weź folię, która ją zakrywa od góry.
 2. Następnie zacznij robić gałązki. W tym celu warto przymocować taśmą trzy cukierki na drucie.
 3. Każda gałąź jest owinięta kolorową ceratą. Następnie jest wiązana wstążką na kwiaty, która jest wstępnie skręcona.
 4. W następnym kroku wszystkie gałęzie są wbijane w doniczkę podstawową. To wszystko prosty i piękny bukiet jest gotowy.

Numer klasy mistrzowskiej 4.

bukiet słodyczy dla nauczyciela 1 wrześniaJeśli użyjesz tkaniny perkalowej z atrakcyjnym wzorem, możesz zrobić wspaniały bukiet jako prezent dla swojego nauczyciela. Aby dokonać tego cudu, weź:

 • Kawałki tkaniny o wymiarach 10 x 10 cm. Tkanina może być: różowa, czerwona i biała.
 • Kawałek zielonego filcu.
 • Zielona taśma klejąca, szpikulce i nożyczki.

Postęp:

 1. Tak więc słodycze muszą być owinięte w szmatkę. Rezultatem powinien być bukiet tulipanów. Jeśli masz słodycze z płaską podstawą, powinieneś wziąć dwa z nich, aby stworzyć bukiet..bukiet słodyczy dla nauczyciela 1 września
 2. Teraz musisz przymocować szpikulec do spodu pąka, a także związać strukturę zieloną taśmą. Warto też owinąć cały szpikulec do końca w zieloną taśmę klejącą..
 3. Teraz z zielonego filcu warto wyciąć liście, a także za pomocą taśmy klejącejbukiet słodyczy dla nauczyciela 1 września
 4. W ten sposób możesz stworzyć liczbę kolorów, których potrzebujesz. Gotowy bukiet przewiązany piękną satynową wstążką.

Podsumowując

Niewątpliwie ten artykuł jest zarówno zabawny, jak i użyteczny. Dowolny bukiet słodyczy można również podarować w Dzień Nauczyciela. Wszystkie pomysły, które zostały tu przedstawione, można również uzupełnić swoją wyobraźnią. Ogólnie rzecz biorąc, twórz i daj coś, co może pozostawić w pamięci nauczyciela tylko pozytywne emocje..