Co można zrobić, aby kwiaty cięte były dłuższe?

Aby przedłużyć żywotność kwiatów, musisz przestrzegać kilku zaleceń:

  • Kwiaty sprzedawane w gotowych bukietach są najprawdopodobniej mocno odwodnione. Po zakupie bukietu należy wykonać nowe cięcia pod wodą i usunąć wszystkie liście z dna, a następnie włożyć bukiet do ciepłej wody, aby kwiaty wchłonęły niezbędną wilgoć. Jeśli kwiat ma miękką łodygę, cięcie na nim jest długie i ukośne, co pozwoli mu wchłonąć więcej wody..
  • Woda w wazonie musi być okresowo sprawdzana, zmieniając ją na świeżą. Zepsuta woda może spowodować, że bukiet zniknie natychmiast..
  • Cukier można dodać do wody lub roztworu amonu, a także dowolny środek dezynfekujący lub specjalny nawóz sprzedawany w każdej kwiaciarni.
  • Nie należy umieszczać bukietu w miejscu bezpośrednio nasłonecznionym lub w pobliżu kaloryferów..
  • Usuń zamierające kwiaty, jeśli na łodydze jest ich kilka, pozwoli to kwiatom dłużej stać..
  • Spryskaj bukiet wodą, to nada mu świeżości i przyjemnego naturalnego aromatu.

Jak dłużej zachować świeżość kwiatów ciętych??

Jak dłużej zachować świeżość kwiatów ciętych?

Pielęgnacja tulipanów

Bukiet tulipanów bardzo szybko zanika, ale jeśli włożysz ich łodygi do gorącej wody, aż do przywrócenia pierwotnego wyglądu. Wcześniej musisz wykonać nowe nacięcia na każdej łodydze. A czas trwania takiego powrotu do zdrowia zależy od stanu kwiatów..

Pielęgnacja róż

Aby zachować długowieczność bukietu róż, musisz odciąć wszystkie ciernie i niepotrzebne liście z łodyg. Cięcie należy wykonać ukośnie, a na samym dole podzielić każdą łodygę na kilka części. Jeśli róże znów zaczęły opadać, musisz ponownie odnowić cięcia i opuścić je w gorącej wodzie. Nie można łączyć bukietu róż z innymi rodzajami kwiatów.

Pielęgnacja gerbery

Łodyga gerbery jest źle przechowywana w wodzie, z tego powodu wazon przygotowany na gerberę należy dokładnie wypłukać i zalać wodą, dodając do niej środek dezynfekujący lub specjalny nawóz do bukietów. Taki bukiet należy jak najszybciej włożyć do wody i pozostawić w tej pozycji na 3-4 godziny. Ilość wody nie powinna być zbyt duża, a aby zapobiec zakażeniu różnymi infekcjami bakteryjnymi, można wrzucić do niej kilka kropli chloru. Dopiero po stwardnieniu łodyg można z gerbery tworzyć bukiety. Ale na wypadek, gdyby nie mogły wchłonąć wymaganej ilości i nie mogły stać się silniejsze, możesz użyć drutu, aby je wzmocnić..

Usuń nadmiar wzrostu z łodyg i używaj tylko czystego wazonu. Woda musi być zawsze świeża z dodatkiem opatrunków na kwiaty cięte lub kropli chloru. Z gerberą trzeba bardzo uważać, ponieważ jest bardzo delikatna i wszelkie uszkodzenia na pewno pojawią się następnego dnia..

Łodyga gerbery jest bardzo miękka. A żeby przedłużyć żywotność gerbery, łodygę należy ciąć tylko bardzo ostrym nożem, a cięcie musi być ukośne.

Pielęgnacja liliowa

Gałązka bzu wycięta z dużego krzewu ma bardzo twardą łodygę.

Gałązka bzu wycięta z dużego krzewu ma bardzo twardą łodygę. Dlatego należy go przetwarzać w taki sam sposób, jak w przypadku róży, po usunięciu wszystkich liści z gałęzi, aby nie było przez nie dodatkowego parowania..

Pielęgnacja żonkila

W łodygach żonkili znajduje się mleczny sok, który zaczyna się wyróżniać po ścięciu. Psuje jakość wody, dlatego codziennie trzeba ją wymieniać na świeżą. Przywrócenie żonkili, jeśli lekko wyblakły, może być dość proste, wystarczy umieścić je w ciepłej wodzie. Bukiet żonkili nie lubi sąsiedztwa z różami w sprayu, goździkami i hiacyntami. Ale potrafią dogadać się z innymi kwiatami, najważniejsze jest, aby mogły stać same w wodzie przez co najmniej trzy godziny.

Pielęgnacja lilii

Bukiet lilii może trwać nawet dziesięć dni. Pyłek może silnie plamić otaczające przedmioty, dlatego zaleca się usunięcie pręcików. Po wyschnięciu kwiaty można usunąć.

Goździki mogą stać w wodzie w doskonałym stanie przez całe trzy tygodnie, ale warto pamiętać, że nie lubią „siedzieć w wazonie” z innymi rodzajami kwiatów, w rzeczywistości lubią konwalie.

Jak dbać o kwiaty cięte (wideo)

Florist.ru: Jak dbać o kwiaty cięteFlorist.ru: Jak dbać o kwiaty cięte