Kiedy nurkować kapustę po wykiełkowaniu. Wideo

Trudno wyobrazić sobie ogród warzywny bez kapusty, więc mieszkańcy lata próbują na różne sposoby uprawiać to warzywo na własnej działce. Kapusta może być wcześnie dojrzewająca, średnio dojrzewająca i późno dojrzewająca. W zależności od okresu dojrzewania uprawiana jest metodą sadzonkową i bezsiewną. Jeśli zdecydujesz się zasiać nasiona kapusty i zdobyć sadzonki w domu, będziesz musiał dowiedzieć się, kiedy i jak nurkować w kapuście po pędach. Jeśli zastosujesz się do naszych zaleceń, własnymi rękami będziesz w stanie wyhodować dobre zbiory..

Wysiew nasion do sadzonek kapusty

Pick jest wygodny do przeprowadzenia, jeśli natychmiast zasiejesz nasiona prawidłowo. Aby to zrobić, weź pudełka, napełnij je przygotowaną glebą i wykonaj rowki o głębokości 1 cm Pozostaw odległość między rowkami około 3 cm.Zasiej nasiona i przykryj je ziemią, a następnie niewielką warstwą piasku, aby powstała skorupa nie tworzy się po podlaniu. Przykryj pudełka szkłem i pozostaw w pomieszczeniu, w którym temperatura nie spadnie poniżej 25 stopni. W takich warunkach sadzonki powinny pojawić się wystarczająco szybko. Jeśli nie, podlewanie należy powtórzyć..

Pick jest wygodny do przeprowadzenia, jeśli natychmiast zasiejesz nasiona prawidłowo. W tym celu weź pudła, wypełnij je przygotowaną ziemią i wykonaj rowki o głębokości 1 cm. Zostaw odległość między rowkami około 3 cm.

Po tygodniu powinny pojawić się pierwsze pędy, więc warunki opieki będą musiały ulec zmianie. Na kilka dni obniż temperaturę do 8-16 stopni, w tym celu przenieś pudełka do chłodniejszego pomieszczenia. W tym okresie podlewaj kapustę roztworem nadmanganianu potasu, rozcieńcz 5 g na 1 litr wody. Stopniowo zwiększaj poziom światła sadzonek, aby zapobiec więdnięciu liści. Uważaj na pchłę krzyżową, która uszkadza sadzonki kapusty. W celu zapobiegania spryskaj środkami owadobójczymi i posyp popiołem.

Co to jest zbieranie?

Ogrodnicy często używają słowa „wybierz” podczas przesadzania sadzonek. Ten proces polega na sadzeniu sadzonek ze wspólnego pojemnika do oddzielnych. W rezultacie każda mała roślina otrzymuje własną doniczkę do pełnego rozwoju i wzrostu. Kiedy nurkować sadzonki kapusty? Jak tylko pojawią się 1-2 liście, możesz zacząć zbierać. Do tego nadają się zwykłe garnki lub plastikowe kubki..

Ogrodnicy często używają słowa „wybierz” podczas przesadzania sadzonek. Ten proces polega na sadzeniu sadzonek ze wspólnego pojemnika do oddzielnych. W rezultacie każda mała roślina otrzymuje własną doniczkę.

Do czego służy zbieranie? Pick pomoże wzmocnić korzenie, poprawić odżywianie sadzonek. Rosnące rośliny pobierają z ziemi przydatne składniki odżywcze, więc zbieranie pomoże odnowić skład gleby, a każda sadzonka będzie miała wszystkie niezbędne warunki do wzrostu. Ponieważ sadzonki kapusty są dość delikatne, zbiór odbywa się tylko raz..

Obejrzyj wideo: Jak uprawiać sadzonki kapusty. Kiszone sadzonki kapusty

Po zbiorze doniczki z kapustą umieszcza się w ciepłym pomieszczeniu i kontynuuje dalszą pielęgnację sadzonek. Aby sadzonki szybko się zakorzeniły, najlepiej utrzymywać temperaturę około 20 stopni. Po tym, jak rośliny zakorzenią się i zaczną rosnąć, należy je karmić mieszanką dziewanny, nalotu ptaków i superfosfatu. Gdy sadzonki kapusty wzmocnią się, a warunki pogodowe sprzyjają, można bezpiecznie sadzić sadzonki na otwartym terenie.

Po zbiorze doniczki z kapustą umieszcza się w ciepłym pomieszczeniu i kontynuuje dalszą pielęgnację sadzonek.

Przydatny artykuł: Opis Miodowy Różowy Miód ze zdjęciem

Co musisz wiedzieć o zbieraniu kapusty? Konieczne jest nurkowanie po wykiełkowaniu, gdy pojawią się pierwsze liście. Nie zapomnij nawozić sadzonek i monitorować reżim temperaturowy, wtedy w domu będziesz mógł wyhodować zdrowe sadzonki z dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym. Podobnie nurkują brokuły i kalafiory. Mamy nadzieję, że wszystkie te wskazówki będą dla Ciebie przydatne i możesz uprawiać w połowie sezonu lub wczesną kapustę z własnych sadzonek..