Tworzenie kulistych kształtów

Koraliki są materiałem obszernym. Aby zrobić kulki z koralików, a raczej produktów jak najbliżej ich kształtu, tkane są wielościany. Istnieją co najmniej trzy podstawowe kształty oparte na 3, 4 i 5 koralikach. Aby je wykonać, będziesz potrzebować bardzo niewielu koralików: odpowiednio 6, 12 i 30 sztuk. W zależności od wielkości koralików kulki mają średnicę od 1 do 10 cm.

W przypadku najprostszej figury wolumetrycznej lepiej wziąć większe koraliki, w przeciwnym razie będzie bardzo małe. Oto krótki warsztat tworzenia kulek z trzech koralików:

 1. Nabrać 3 koraliki i zamknąć w pierścień. Pozostaw jedną krawędź nici roboczej o długości 10-15 centymetrów dla łatwego dokręcenia gotowej figury.

 2. Dodaj jeszcze 2 koraliki do nici roboczej. Zabezpiecz je, kolejno nawlekając igłę przez pierwszy i drugi koralik..
 3. Narzuć szósty koralik, przełóż igłę przez czwarty, drugi i trzeci.
 4. Uzupełnij kształt, ponownie łącząc piąty, szósty i trzeci koralik. Wątek można ukryć.

Jeśli chcesz utkać fuleren z koralików, wzór tkania kulek zaczyna się od 5 koralików. Początkowy etap tworzenia takiej kuli przypomina tkanie kwiatu. Przy użyciu małych koralików takie kulki można zawiesić na haczyku i kolczykach, a także wykorzystać jako elementy naszyjników, bransoletek, breloczków..

Większe koraliki można zaadaptować jako podkład pod konstrukcje przekładkowe. Takie okazy przyciągną uwagę nie tylko poprawnymi geometrycznymi kształtami, ale również jasną grą światła na krawędziach. Do takich modeli dobrze nadają się fasetowane koraliki i bikony..

Tkanie mozaiki

Jeśli rzemieślniczka nie posiada szydełka, a jednolity wzór piłki jest bardzo atrakcyjny, możesz użyć tkania mozaiki.

Tkanie mozaiki

Opracowano tutaj dwie metody:

 • od krawędzi do środka;
 • od środka do krawędzi.

Wydaje się, że różnica w metodach jest niewielka, ale bardzo znacząca. W pierwszym przypadku powstają 2 połówki, które są następnie przyszywane do ramy. W drugim najpierw tka się „pas” na dwóch nitkach, a następnie wykonuje się półkule. Różnorodność uzyskiwanych wzorów jest duża, a przy użyciu koralików o różnych rozmiarach ma tendencję do nieskończoności.

Dziewiarskie zabawki na choince

Wzór piłki choinki

Inną ciekawą metodą tworzenia ozdób choinkowych może być tkanie szydełkiem. Do tej pracy potrzebny będzie specjalny wzór, cienka włóczka, mały haczyk na 0,7-0,8 i dużo cierpliwości.

Schemat pracy jest w przybliżeniu taki sam jak przy tworzeniu uprzęży. Zgodnie z układem nanieś wymaganą liczbę koralików na nitkę. Następnie zacznij robić na drutach piłkę, przestrzegając zasady koła 6 klinów. Lepiej używać z pierścieniem amigurumi, wtedy początkowy rząd można zawsze dokręcić. Podczas dziania stosuje się spiralny kurs i pojedyncze szydełko. Ważne jest, aby nić nie przylegała do już dzianych koralików. W takich wzorach z reguły wskazany jest kierunek zestawu koralików i przebieg dziania. Będą przeciwne.

Dzięki tej technice możesz tworzyć całe obrazki choinkowe. W zależności od ostatecznego rozmiaru może być potrzebna podstawa. Odpowiednie są dla niej zarówno stara, wyblakła dekoracja świąteczna, jak i piłka do ping-ponga lub piłka-niespodzianka..

Kulki o średnicy do 2,5-3 cm mogą obejść się bez ramy, zachowają swój kształt dzięki gęstości dziania.

Dekoracja kulek

Rozważane metody zakładają brak kuli szkieletowej lub jej całkowite ukrycie przed oczami obserwatorów. Ale to nie jedyne użycie koralików do stworzenia noworocznego piękna. Jeśli w twoim pudełku z biżuterią leży nudna monochromatyczna kula, możesz dać jej drugą szansę. Aby to zrobić, wystarczy zapleść kulkę koralikami..

Podobnie jak w przypadku tworzenia mozaiki, rzemieślniczki mają wolne ręce, ponieważ istnieje tak wiele sposobów na splatanie bombek z koralikami. Jednak ze względu na kulistość wiązanego obiektu na ogół sięgają po różnego rodzaju siatki. Mogą to być solidne siatki lub „peleryny” z zawieszkami i bez.

Schemat wiązania kulek

Rozważmy prosty schemat splatania piłki noworocznej koralikami – siatkę na całą piłkę. Aby stworzyć taką torbę, musisz wziąć koraliki w różnych kolorach, 2-2,5 m żyłki lub nici, igłę i plecioną kulkę. Po wybraniu 2 kolorów skup się na węzłach przecięcia siatki. Przy dużej liczbie zmieni się kolor poziomów.

Siatka na piłki świąteczne

Aby uzyskać siatkę dwukolorową, zacznij od zestawu jednego koralika w kolorze bazowym i przypnij go do żyłki. Następnie naprzemiennie 1 węzeł i 3 główne, aż na nitce znajdzie się 7 koralików drugiego koloru. Zakończ zestaw jednym koralikiem pierwszego koloru i nawlecz igłę w skrajny węzeł.

Tak wygląda pierwszy rząd. Aby utworzyć siatkę, wpisz 3 żółte i jedną niebieską. Przymocuj komórkę do trzeciego ściegu węzłowego początkowego rzędu. Powtórz do końca. Następnie, biorąc pod uwagę dziane koraliki, rysuje się 6 niebieskich koralików. Uzupełnij skrajny element: tarcza 3 główna, jeden węzłowy i jeszcze jeden żółty.

Aby rozpocząć drugi rząd oczek, przeciągnij nić przez właśnie zrobiony niebieski koralik. Tkanie powtarza się do długości równej średnicy kuli minus szerokość boku komórki. Po dotarciu do niego siatkę zamyka się, zbierając trzy żółte koraliki i używając koralików pierwszego rzędu jako koralików narożnych.

Teraz musisz związać górę i dół piłki. Załóż siatkę na zabawkę, a na nowym wątku roboczym wpisz koraliki głównego koloru. Liczbę koralików bierze się z obliczenia rogów wzdłuż krawędzi siatki (około 16-18). Połącz je w pierścień. Aby określić rozmiar, potrzebujesz dobrego oka, w przeciwnym razie będziesz musiał empirycznie przejść przez długość rzędu. W zależności od wielkości koralików może to być 10 koralików lub więcej..

Przełóż powstały łańcuszek przez pierwszy róg i przełóż nitkę do początkowego pierścienia przez wszystkie koraliki w łańcuszku. Chwyć drugi koralik z pierścienia, powtórz procedurę. To tkanie jest podobne do techniki igłowej z tą różnicą, że ścieg narożny działa jak ścieg obrotowy na siatce, a nie w rzędzie składu.

Pozostała połowa kuli jest zamykana dokładnie w ten sam sposób. Jeśli chcesz, możesz ozdobić tę część wisiorkiem, do tego potrzebujesz fasetowanego koralika lub kropelki.

Kulki z zawieszkami

Wisiorek lub chwost jest wykonywany jako ostatni, kiedy jest tkane ostatnie “żebro”. Zbierz żądaną liczbę koralików, a następnie ostatnią „kroplę” i przełóż igłę przez nawleczone koraliki. Zamocuj zawieszenie tak, aby znajdowało się dokładnie na środku kuli.

Kulki z koralików tego rodzaju wyglądają bardzo efektownie i pod warunkiem, że są wykonane jak najdokładniej, wyglądają jak fabryczne. Mogą być wspaniałym niezapomnianym prezentem i godną ozdobą święta..

Jak utkać kulkę: narzędzia i materiały

Do kulki z koralików potrzebujesz:

 • koraliki lub koraliki w dowolnym kolorze;
 • nić, linka lub monofilament;
 • zroszona lub zwykła igła z cienkim oczkiem;
 • nożyce.

Aby wygodnie pracować z koralikami, możesz posypać je ręcznikiem lub inną antypoślizgową tkaniną. Dla początkujących lepiej zacząć próbować zrobić kulkę o tym samym rozmiarze, aby łatwiej nadać jej pożądany kształt. A kiedy dobrze nauczysz się tej techniki, możesz spróbować utkać piłkę z trąbkami, okrągłymi lub fasetowanymi koralikami o różnych rozmiarach, bikonami i tak dalej..

Zauważ, że te koraliki są tkane na bazie 3, 4 i 5 koralików startowych. W zależności od tego, ile koralików znajduje się u podstawy, wygląd kuli będzie bardzo różny. A w gotowym produkcie możesz użyć kulek o różnych rozmiarach.

Na trzech koralikach robimy lekką kulkę

Aby zrobić taką kulkę, potrzebujesz tylko 6 koralików. Dlatego zalecamy branie większych koralików, ponieważ ze zwykłych koralików #10 okażą się małe. Poniższy schemat pokazuje instrukcje krok po kroku, jak wykonać tę piłkę..

Krok 1. Weź nitkę i nałóż na nią 3 koraliki, połącz je w pierścień, ponownie przepuszczając igłę przez 1-yubiserina. Teraz ponownie przejdź przez wszystkie 3 koraliki, aby zacisnąć pierścień i zawiązać węzeł..

Krok 2. Nawlecz jeszcze 2 koraliki na nitkę i przełóż igłą przez koraliki o numerach 1 i 2. Należy dobrze naciągnąć nitkę, aby powstały produkt przypominał półkulę.

Krok 3. Przełóż igłę przez ostatni koralik i przełóż igłę do czwartego koralika, a następnie do drugiego, trzeciego, piątego i szóstego. Teraz znowu w 3 i 5 koralikach. Dobrze dokręć nić, a otrzymasz równą kulkę. Następnie zawiąż węzeł i odetnij nić. Aby końce nici nie wystawały i nie psuły wyglądu produktu, można je schować w koraliki. Aby węzeł nie zakwitł, możesz go naprawić superglue lub bezbarwnym lakierem do paznokci. Jak zauważyłeś, zrobienie kulki z koralików nie jest takie trudne..

Stwórz ozdobną kulę na 4 koralikach

Jeśli chcesz powiększyć kulkę, możesz utkać ją w 4 koraliki w początkowym kole. Aby go stworzyć, potrzebujesz 12 koralików i nici dłuższej niż 3 koraliki na kulkę. Wzór tkania takiej kuli jest dość prosty i niewiele różni się od poprzedniego:

Krok 1. Aby rozpocząć tkanie, nałóż 4 koraliki na nitkę i połącz je w pierścień. Zawiąż węzeł i nie zapomnij ponownie przebić igły przez wszystkie koraliki, aby uzyskać siłę..

Krok 2. Następnie nawlecz jeszcze 3 koraliki i dokręć nić tak, aby uzyskać małą ściankę kulki, przepuszczając igłę przez 1 i 2 koralik, jak na schemacie.

Krok 3. Teraz nawlecz jeszcze 2 koraliki na nitce. Dobre dokręcenie nici zapewni ciasną półkulę. Przewlecz przez 5., 2. i 3. koralik.

Krok 4. Ponownie nałóż 2 koraliki na nitkę i napraw je, przepuszczając igłę przez 8, 3, 4 i 7 koralik.

Krok 5. Dodaj ostatni 12 koralik, przechodząc przez 10, 4, 7, 6, 9, 11, 12 i 6 koralik, aby utworzyć kulkę. Zapinamy go, wiążąc nić w supeł, odcinając końce. Ukryj nitki w koralikach i zabezpiecz węzeł lakierem.

Jak stworzyć popularną 5-kulkową kulkę według wzoru

Ale najpopularniejszym wzorem tkania kulek jest wzór z 5 koralikami. Choć jest bardziej złożony niż dwa poprzednie, rezultatem są bardzo piękne i delikatne kawałki. Jedna taka kula wymaga 30 koralików i oczywiście więcej cierpliwości i czasu. Wzór tkania wygląda tak:

Krok 1. Na nitkę nałóż 5 koralików i zrób z nich pierścień. Przymocuj go według tej samej zasady, co w poprzednich 2 przypadkach, zawiązując węzeł i przeciągając nić przez wszystkie koraliki.

Krok 2. Nawlecz jeszcze 4 koraliki na nitce i, jak pokazano na schemacie, zrób z nich pierścień, przepuszczając igłę przez 1. i 2. koralik.

Krok 3. Teraz, podobnie dodając po 3 koraliki, splot pierwszy rząd kuli. Diagram bardzo wyraźnie pokazuje kolejność działań. W pierwszym rzędzie potrzeba łącznie 20 koralików.

Krok 4. Następnie przejdź do drugiego i ostatniego rzędu kulki z koralików. Zgodnie ze schematem zaczynamy tkać od 8. koralika, w tym celu nawlecz 3 koraliki na nitkę i aby je naprawić, przełóż nić przez 19, 8, 7 i 12 koralik.

Krok 5. W taki sam sposób jak w pierwszym rzędzie nabrać 2 koraliki tworząc pełny pierścień i zabezpieczyć koralik zgodnie ze schematem. Powtórz ten krok ponownie.

Krok 6. Po nawleczeniu 30. koralika na nitkę, zabezpiecz go, przepuszczając igłę przez 28., 17., 20., 23., 22., 25., 27., 29., 30. i 22. koralik. Dobrze dokręć nić i zawiąż węzeł. Ukryj końce i uszczelnij węzeł lakierem.

Bombka opleciona koralikami. Zdjęcie

Bombki choinkowe plecione z koralików

Bombki choinkowe plecione z koralików

Pszczoła

Tkanie pszczół odbywa się równolegle. Najlepiej utkać pszczołę na żyłce, wtedy statek okaże się miękki i bardziej obszerny, ale można oczywiście użyć cienkiego drutu do tkania.

Potrzebujemy koralików:

Jak utkać kulkę koralików: schemat i instrukcje krok po kroku dla początkujących

 • Rozpoczynamy tkanie od anten, zbieramy 3 czarne koraliki na środku linii, cofamy się przez 2 i 1 koraliki z jednym końcem linii (tkanie igłowe)
 • Na drugim końcu żyłki zbieramy jeden brązowy koralik i 3 czarne koraliki, z końcem żyłki przechodzimy przez 2 i 1 czarne koraliki.

Następnie tkamy pszczołę według schematu, zaczynamy od góry, na jednym końcu żyłki zbieramy 3 brązowe koraliki, drugim końcem żyłki przechodzimy przez te same trzy koraliki, a następnie na dwóch końce żyłki wyciągamy koraliki do antenek, następnie bierzemy 4 brązowe koraliki i robimy wszystko tak samo jak z trzema koralikami itd. wg schematu.Najtrudniejsze będzie chyba zrobienie skrzydełek : na jednym końcu linii zbieramy 1 brązowy koralik i 15 przezroczystych koralików, następnie ten sam koniec sznurka rozciągamy w brązowy koralik, a drugie skrzydło robimy w ten sam sposób. na drugim końcu żyłki naciągamy również 1 brązowy i 15 przezroczystych koralików, rozciągamy koniec żyłki w brązowy koralik. No to wszystko jest zgodnie ze schematem. Na koniec zawiązujemy końce żyłki węzłem morskim, a jeśli chcesz użyć pszczoły jako breloczka, odłóż końce żyłki, aby następnie przymocować pszczołę do przedmiotu, który chcesz.

Jak widać zrobienie pszczoły z koralików wcale nie jest trudne, tylko jedna rada, użyj koralików tego samego rozmiaru.

Tkanie zroszony siatki

Aby wykonać dowolny produkt z koralików, a siatka z koralików nie jest wyjątkiem, należy zacząć od wyboru koloru i struktury. Znajomość cech jakości koralików tutaj nie zaszkodzi. Opracowując produkt, przede wszystkim określamy jego kształt i wielkość, projekt i rozwiązanie artystyczne. Aby to zrobić, warto opracować szkic, sporządzić schemat i wybrać technikę tkania siatki. Po wybraniu kolorów koralików można przystąpić do pracy.

Zroszony wzór tkania siatki

zroszony wzór tkania siatki

Produkty są bardzo piękne i harmonijne, o różnych kombinacjach kolorystycznych, dobranych ze smakiem. Ponieważ koraliki mają bogatą paletę wyboru kolorów i faktur, nie będzie tu żadnych trudności..

Podczas tkania siatki z koralików należy zwrócić uwagę na równomierne naprężenie nici, ponieważ może to wpłynąć na końcowy efekt pracy. Warto również zadbać o gładkie krawędzie produktu, oraz o zgrabne zakończenie nitek. Aby ukryć nitkę podczas tkania siatki, igłę i nić przepuszcza się po raz drugi przez zgrubienie zarówno na początku, jak i na końcu tkania. Aby nić się nie puszyła, lepiej obrobić ją klejem lub woskiem.

Schemat siatki z koralikami

naszyjnik z koralikami schemat siatki

Siatkę z koralików można wykorzystać jako ozdobę wielu różnych produktów. Mogą to być obrusy, sukienki, zasłony. Naszyjnik utkany z siateczki prezentuje się oryginalnie. Tkanie siatki z koralików to lot wyobraźni. Więcej szczegółów na temat tkania siatki z koralików.

Gdzie jest używana siatka z koralików??

Powszechną opcją jest tworzenie bransoletek i naszyjników na rękę. Istnieje możliwość utkania bransoletek o zupełnie innych odcieniach, pasujących do kwiatów i pod niezbędne ubrania.

Wskazówki dotyczące tkania koralików z siatki

Początkujące szwaczki będą również potrzebować porady od bardziej doświadczonych rzemieślniczek..

Lepiej więc utkać siatkę koralików na jednej nitce. Ponieważ wszelkie połączenia gwintowe będą bardzo widoczne na siatce. Ale praca z długim wątkiem jest również niewygodna. W takim przypadku musisz to zrobić: przewinąć 3 metry nici (aby uzyskać siatkę o długości 45-50 centymetrów). Musisz zacząć tkać siatkę z koralików od środka nici, a resztę nawijać na szpulkę. A kiedy ten kawałek nici się skończy, należy zacząć tkać od drugiego końca nici, ale w innym kierunku siatki.

Kolejna rekomendacja dla tych, którzy nie planują haftowania siatki kamieniami. W takim przypadku najlepszą opcją do tkania jest nylonowa nić złożona na pół. Podwójne składanie jest ważne, aby produkt nie rozpadł się, jeśli jedno pasmo zerwie się przypadkowo..

Technologia tkania równoległego

Jak utkać kulkę koralików: schemat i instrukcje krok po kroku dla początkujących

Specyfika tej techniki polega na tworzeniu krótkich równoległych rzędów, spiętych razem tylko na początku i na końcu. Zgodnie ze schematem na drucie nawleczona jest pewna ilość koralików. Końce drutów powinny przechodzić przez wykręcane koraliki do siebie. Frezowanie w równoległych rzędach jest bardzo wygodne dla początkujących:

 • szybkie wykonanie i łatwy odczyt obwodu;
 • nawet niedoświadczony mistrz może podążać dokładnie według wzoru;
 • istnieje możliwość zastosowania różnych rozmiarów i klas koralików.

Można zastosować technikę tkania w długich rzędach, jednak wtedy należy dodatkowo co kilka koralików przymocować do koralików poprzedniego rzędu..

Na zdjęciu gotowego produktu najczęściej nie widać dokładnie, w jaki sposób kulki są zamocowane – tylko przy krawędzi lub co 2-3 kulki, ale uformowane równoległe rzędy i relief kulek są wyraźnie widoczne. Początkującym zaleca się wykonanie kwiatu za pomocą równoległego tkania. Najprostsze z nich o cienkich wielobarwnych liściach wymagają odrobiny materiału i rozwijają umiejętności.

Przygotowanie i dobór materiału

Technologia tkania jaj

Przed przystąpieniem do pracy powinieneś znaleźć wszystkie niezbędne materiały do ​​stworzenia koralików wielkanocnych. Materiały te są takie same, a ich wybór nie zależy od preferowanej techniki pracy z koralikami. Do tej lekcji potrzebujesz:

 1. Półfabrykaty (kształt jajka lub podobny).
 2. Koraliki w różnych kolorach i preferowanych rozmiarach.
 3. Klej.
 4. Igły z koralików.
 5. Nić koralikowa lub żyłka wędkarska.

Możesz łatwo znaleźć blank w specjalistycznych sklepach do robótek ręcznych i koralików. Wystarczą zwykłe półfabrykaty wykonane z drewna lub plastiku..

Wskazówki dotyczące tkania jaj

A także do gotowania produktu można użyć skorupki ze zwykłego jajka. To wymaga:

 1. Zrób małe otwory (na końcach) i usuń całą zawartość.
 2. Pozostałe muszle wzmocnij, przyklejając je kawałkami gazety lub innego miękkiego papieru.

Znając dobrze tę technikę, możesz obejść się bez powłoki. Po prostu warto zrobić blankiet z kawałków miękkiego papieru w wymaganym kształcie. Ze względu na stabilność podstawa jest płaska. Aby nadać przedmiotowi piękny wygląd, górne warstwy papieru wyrównuje się papierem ściernym i pokrywa farbą..

Każdy koralik nadaje się do pracy. Koraliki czeskie są wyjątkowej jakości. W przypadku ich nieobecności zrobią to również Chińczycy..

Wybór kolorów i wielkości koralików uzależniony jest od wybranego wzoru i wzoru..

Kolory tła są zwykle wybierane w pastelowych kolorach. Wystarczą białe, niebieskie, jasnoróżowe i inne neutralne kolory. Ze względu na znaczenie gatunku wzór wykonany jest z jasnej i chwytliwej palety kolorów we wszystkich odmianach.

Koraliki sprzedawane są na wagę, a nie na ilość. Konieczna jest dokładna znajomość wymaganej masy produktu. Jego definicja jest możliwa dzięki obecności schematu i specjalnej tabeli..

Wzór tkania jajek

Nici (linie) i igły do ​​pracy znajdują się w tych samych sklepach, w których sprzedają wykroje. Wybierając nić, powinieneś preferować te najcieńsze i najtrwalsze, aby pasowały pod istniejący otwór w koraliku. Igła również powinna być cienka, z małym oczkiem.

Wklejanie jajek z koralikami

Początkujące szwaczki czasami boją się zaplatać jajka wielkanocne koralikami, schematy wydają im się bardzo skomplikowane. W takich przypadkach należy uciekać się do wklejania.

Potrzebne są naturalne jajka, barwniki spożywcze, sól, ocet, klej PVA, wykałaczki, żyłka wędkarska, nylonowa lub elastyczna nić, koraliki i koraliki. Jajka na twardo przed dekorowaniem.

Jak zapleść jajko?

Aby farba bez problemu położyła się na jajku, przed gotowaniem zanurza się je w occie, który rozcieńcza się ciepłą wodą. Następnie są spłukiwane w zimnej wodzie i wysyłane do gotowania przez dosłownie 10 minut..

Dopóki jajka nie ostygną, należy je zanurzyć w barwniku, odwrócić tak, aby wszystkie boki były zamalowane. Następnie układa się je na serwetce do wyschnięcia. Aby stworzyć niezwykłe jajka wielkanocne za pomocą koralików, należy dobrać barwniki, które nie są szczególnie jasne, aby koraliki nie zgubiły się na głównym tle. Lepiej jest zbierać farbę o przeciwnym lub prostym kolorze..

Zobacz też: Jak utkać sowę z gumek na procy, krośnie lub haczyku

Gdy jajka są całkowicie chłodne i suche, możesz zacząć je ozdabiać koralikami. Aby to zrobić, musisz zastosować przyszły wzór ołówkiem na muszli. Możesz wybrać najróżniejsze tematy lub wybrać standardowy w postaci zwykłych krzyżyków lub liter „ХВ”.

Klej nakłada się wzdłuż najcieńszych linii na powłokę. Następnie za pomocą wykałaczki przykleja się różne koraliki według wzoru. Sama praca jest żmudna i wymaga wytrwałości, ale efekt jest tego wart.

Korzystanie z bombek

Drugą opcją dekorowania jajek na Wielkanoc jest wklejanie gotowych bombek z koralików. Bombki mogą być w jednym wątku lub w kilku.

Wzór plecionki

Wokół jajka zostanie nawinięty sznur koralików, który początkowo jest posmarowany klejem. Możesz rozpocząć proces wklejania nie tylko od końca, ale także od środka jajka. Najważniejsze jest, aby mocno zapiąć i przykleić końce nici..

Jeśli sama bombka jest szeroka, po połączeniu jej średnica powinna być wyraźnie dopasowana do średnicy jajka od najszerszej części. Pasek z gotowym wzorem nakłada się i przykleja do skorupki na środku jajka. Od utworzonego pasa do zwężających się końców jajko jest wklejane pojedynczymi koralikami lub przyklejane są jednorzędowe nitki z koralikami.

Diamentowa siatka z koralikami

Schemat jest jednocześnie prosty i elegancki. Korzystając z tej metody, możesz wykonać oszałamiającą dekorację pisanek, umieszczając je w swego rodzaju kokonie. Początkującym łatwo jest nauczyć się zaplatać jajko koralikami. Kursy mistrzowskie krok po kroku są doskonałymi pomocnikami.

Oplatanie jajek

Przede wszystkim powinieneś przygotować wszystkie niezbędne materiały. Tutaj potrzebujesz koralików, igły, która może przejść przez otwór i elastycznej żyłki wędkarskiej. Pracę rozpoczynamy od nawlekania koralików na żyłkę wędkarską. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że gotowy produkt musi całkowicie pokryć jajko w najszerszej części. Liczba kulek nawleczonych na pierwszą nitkę powinna być wielokrotnością 6. Będzie to potrzebne do symetrii gotowego produktu. Powstała nić jest zamykana w pierścień, wysuwając igłę końcem żyłki do pierwszego zgrubienia rzędu.

Następnym krokiem jest nawleczenie pięciu koralików i wbicie igły w szósty koralik gotowego rzędu. Jeśli wszystko zostanie zrobione poprawnie, powinieneś dostać mały schludny diament. Ponadto, zgodnie z tym samym schematem, powstają pozostałe romby. Za każdym razem naciąga się pięć koralików, łańcuszek jest wciągany do co szóstej podstawy.

Kiedy pierwszy rząd siatki jest gotowy, możesz zacząć go budować. Na żyłce umieszcza się pięć koralików, które są wkładane do środka wcześniej uzyskanych rombów, czyli do trzeciego koralika pętli. W ten prosty sposób nić bazowa jest ściągana razem, tworząc kolejny rząd rombów. W ten sam sposób należy zrobić jeszcze dwa rzędy.

Następnym krokiem jest zabranie przedmiotu obrabianego. Może to być pusta skorupka jajka lub smoczek, na który nakłada się powstały fragment siatki. Teraz produkt musi być zwężony, tworząc kopułę. W tym celu zamiast pięciu koralików należy wziąć trzy kawałki, wciąż przechodząc koniec igły w środkowy koralik rombu. Będziesz musiał nawlec wszystko na koraliki w ostatnich rzędach. Połowa gotowej siatki powinna ciasno owinąć jajko.

Można zastosować prostszą technikę. Podczas formowania kopuły na igłę nawleczone są trzy koraliki, ale igła nie przechodzi przez każdy romb, ale przez jeden.

Kiedy kopuła całkowicie zakryje jajko z jednej strony, możesz zacząć formować drugą część. Gdy siatka w kształcie rombu jest gotowa, żyłka jest wciągana w mocny węzeł, odcinana, a jej końcówka z igłą jest schowana między koralikami.

Dwustronna metoda tkania

Ta technika jest świetna dla początkujących. Aby rozpocząć naukę tej techniki, użyj koralików w dwóch różnych kolorach. Jeden będzie używany do tkania rzędów parzystych, a drugi do rzędów nieparzystych. Pierwszy i drugi pasek są tkane w następujący sposób:

 1. Pierwsze dwa koraliki są nawleczone.
 2. Igła wraca i zaczyna się w pierwszym koraliku.
 3. Konieczne jest nawleczenie dwóch koralików na żyłkę (jak w punkcie 1).
 4. Wbij igłę w trzeci koralik.
 5. Splot w ten sposób dwa rzędy. Pierwszy rząd koralików jest połączony ze sobą, a w drugim koraliki trzymane są na pierwszym rzędzie.
 6. Łączenie pierwszego i przedostatniego koralika, drugiego z ostatnim. Przeciągnij żyłkę przez koraliki niesparowanego rzędu (3-4 szt.) Przeciągnij nić przez koraliki sparowanego rzędu. Zrób to samo, przekładając nić w 3 lub 4 koraliki nieparzystego rzędu po prawej stronie..

Rozpocznij pracę nad trzecim rzędem produktu. Aby to zrobić, musisz nawlec koralik i przewlec przez niego linkę. Następnie przełóż nić do ostatniego koralika i zrób na drutach. Powtórz te kroki i ostrożnie pracuj na płótnie zgodnie z istniejącym schematem.

Ta metoda służy do tworzenia pasa wokół najgrubszej części jaja. Rozmiar jednego paska dobierany jest na podstawie rozmiaru produktu (wysokość i szerokość). Zazwyczaj rozmiar pasa mieści się w zakresie 10 rzędów. Jego długość zależy od obwodu najszerszej części jaja..

Ważne niuanse

Dla wygody i lepszego dopasowania płótna warto wykonać pierwsze dwa rzędy paska, a następnie założyć je na jajko. Pozwoli to uniknąć błędów przy wyborze rozmiaru płótna, a szczelność koralików nada produktowi doskonały wygląd. Pozostałe końce paska należy spiąć, związując ze sobą resztę nici.

Oplatanie w zwężającej się części jaja należy rozpocząć po wykonaniu pasa. Aby działała prawidłowo, należy ostrożnie zmniejszać liczbę koralików z każdym nowym rzędem. Aby lepiej dopasować płótno, należy to zrobić równomiernie, przeciągając nić przez taką samą liczbę koralików z poprzedniego rzędu.

Jeśli podczas pracy pojawi się przekrzywienie lub zbyt duże odstępy między rzędami, należy natychmiast rozpuścić oplot i zrobić to ponownie. Ostatni koralik, znajdujący się w górnej części jajka, jest starannie zabezpieczony. Odbywa się to poprzez przewleczenie przez nią sznurka i sąsiednich koralików, które następnie zawiązuje się w węzeł. Reszta nici jest odcięta, a końce chowają się pod najbliższymi rzędami oplotu.