Jak zaparzyć herbatę Koporye

W Rosji tradycje picia herbaty istnieją od XII wieku, choć prawdziwa chińska herbata doszła do tego stanu dopiero w XVIII wieku. Faktem jest, że Rosja słynęła z szerokiej gamy ziół i roślin leczniczych, więc czajniki zaczęły je warzyć według własnych receptur. Chcesz wiedzieć, jaki jest sekret herbaty Ivan-tea lub herbaty Koporsky? W tym artykule opowiemy o tym, jak prawidłowo zaparzyć herbatę Koporye w domu. Mamy nadzieję, że nasze pomocne wskazówki pomogą Ci w pełni doświadczyć aromatu tego niesamowitego napoju..

Herbata Koporskiego. Historia

Wcześniej herbatę Koporye wytwarzano w następujący sposób: liście wierzbownicy zbierano, suszono, a następnie oblewano wrzątkiem i rozdrabniano w drewnianym korycie. Powstałą mieszankę pachnących liści ułożono na blachach do pieczenia i suszono w prawdziwych rosyjskich piecach. Następnie liście zostały ponownie zmięte i zapakowane. Ponieważ rosyjscy marynarze zabierali tę herbatę ze sobą w podróż, stała się ona znana na całym świecie i stanowiła dobrą konkurencję dla prawdziwej indyjskiej herbaty..

Następnie liście zostały ponownie zmięte i zapakowane. Ponieważ rosyjscy marynarze zabierali tę herbatę ze sobą w podróż, stała się znana na całym świecie i była dobrym konkurentem prawdziwej indyjskiej herbaty.Herbata Koporskiego

Niestety, z powodu zawirowań gospodarczych i sporów między konkurującymi krajami, zakup herbaty Koporye w Rosji zaczął spadać, a po rewolucji 1917 r. całkowicie ustał. Dziś znów przypomnieli sobie o tym leczniczym napoju, więc zaistniała potrzeba nauczenia się parzenia herbaty Ivan..

Obejrzyj wideo: Przepis na herbatę Ivan

Jak zaparzyć herbatę Koporye

Herbata Ivan lub herbata Koporsky często stosowany w medycynie ludowej, ponieważ ma wiele przydatnych właściwości. Weź 30 gramów wierzbownicy (nazwa naukowa Ivan-herbata) i 300 ml wody. Zagotuj i pozostaw do zaparzenia na 20-30 minut. Ten napar może być stosowany w chorobach jelit z dróg żółciowych. Aby to zrobić, wypij kilka łyżek stołowych przed każdym posiłkiem..

Herbata Koporye ma właściwości przeciwutleniające i przeciwnowotworowe, poprawia odporność i łagodzi drażliwość. Jeśli chcesz go użyć do leczenia ran lub płukania, musisz zalać trzy łyżki wierzbownicy szklanką wody i gotować przez 15 minut.

Obejrzyj wideo: Herbata Ivan. Musisz zaparzyć poprawnie

Jeśli chcesz cieszyć się pachnącym napojem zrobionym przez siebie, zaparz herbatę Koporye zgodnie z następującym schematem.

  1. Opłucz czajnik wrzątkiem.
  2. Proporcja 2-3 łyżek wierzbownicy na 500 ml wody.
  3. Herbatę iwan zalać wrzątkiem, ale najpierw 1/3 czajnika.
  4. Pozostaw do zaparzenia przez 5 minut, ale nie zawijaj czajnika.
  5. Uzupełnij wrzątkiem i pozostaw na kolejne 10 minut.
  6. Teraz możesz cieszyć się pachnącym napojem.

Proporcje wierzbownicy i wody mogą się różnić w zależności od preferencji. Ten napój można również spożywać na zimno. Nie wyrzucaj liści herbaty od razu, ponieważ herbata Koporye nie traci swoich właściwości, nawet jeśli wylejesz ją 2 lub 3 razy..

Proporcje wierzbownicy i wody mogą się różnić w zależności od preferencji. Ten napój można również spożywać na zimno. Nie wyrzucaj liści herbaty od razu, ponieważ herbata Koporye nie traci swoich właściwości, nawet jeśli wylejesz ją 2 lub 3 razy.Iwan-kwiaty herbaty

Mam nadzieję, że pomocne porady dotyczące tego, jak, jak zaparzyć herbatę Koporye pomoże Ci poczuć aromat herbaty, która była bardzo popularna od XII do XVIII wieku.