Jak zrobić nawilżacz do butelek w domu?

Wraz z nadejściem chłodów w domach zaczynają działać różne urządzenia grzewcze. Oprócz komfortu stwarzają też pewne problemy – osuszają powietrze w pomieszczeniu, co powoduje problemy z samopoczuciem. Aby tego uniknąć, powietrze w pomieszczeniu musi być nawilżane. Sklepy są zaopatrzone w różne nawilżacze, ale często nie są one dostępne. Dlatego taki aparat można i należy zaprojektować samodzielnie. Dowiedz się, jak zrobić nawilżacz w domu.

Zalecana literatura: zmiękczacz wody do mieszkania

Klasa mistrzowska: nawilżacz z plastikowej butelki

Nawilżacze domowej roboty mogą być tak proste, jak wykonane z podręcznych narzędzi lub bardziej wyrafinowanych narzędzi. Podstawową zasadą nawilżacza jest parowanie wody. Im efektywniej woda odparuje, tym wygodniej będzie oddychać w pomieszczeniu..

przy użyciu bardziej zaawansowanych urządzeń. Podstawową zasadą nawilżacza jest parowanie wody. Im efektywniej woda odparuje, tym wygodniej będzie oddychać w pomieszczeniu. W ap

Urządzenia wykorzystują różne metody odparowywania wody – jest to para zimna, w której woda jest rozpraszana za pomocą sprayu i drobnej siatki oraz za pomocą elementu grzejnego, gdy woda wyparowuje się do powietrza pod wpływem temperatury i za pomocą ultradźwięków, co zamienia wodę w mgłę..

Najbardziej elementarnym nawilżaczem pomieszczeń jest zbiornik z wodą stojący w pobliżu urządzeń grzewczych, których może być kilka. Wadą tej metody jest bardzo niska wydajność, ponieważ woda z pojemnika bardzo wolno odparowuje i nie odczuwa się specjalnego efektu.

Bardziej efektywne jest urządzenie, które można zbudować ze zwykłej półtora do dwóch litrów wody, dwóch kawałków gęstego materiału, ciętej gazy, taśmy samoprzylepnej. Konstrukcja przymocowana jest do rury wychodzącej z baterii centralnego ogrzewania. Procedura montażu: z boku butelki wycinany jest prostokąt o długości 10-12 cm i prześwicie 5-7 cm, następnie należy wziąć dwa kawałki tkaniny o takiej długości, aby wygodnie było powiesić butelka od nich do rury chłodnicy. Dla większej wytrzymałości i niezawodności można przymocować do butelki kawałki materiału za pomocą taśmy.

Bardziej efektywne jest urządzenie, które można zbudować ze zwykłej półtora do dwóch litrów wody, dwóch kawałków gęstego materiału, ciętej gazy, taśmy samoprzylepnej. Struktura jest dołączona do źródła

Następnym krokiem jest złożenie dużego kawałka gazy o długości co najmniej metra, aby uzyskać taśmę o szerokości około 10 cm. Jedna krawędź tej taśmy jest opuszczana do szczeliny w butelce, a druga jest owinięta spiralnie wokół rury. W celu zwiększenia parowania można użyć dwóch taśm. Wisząca butelka jest wypełniona wodą, a bezpłatny nawilżacz działa!

około 10 cm szerokości. Jedna krawędź tej taśmy jest opuszczana w szczelinę w butelce, a druga jest owinięta spiralnie wokół rury. W celu zwiększenia parowania można użyć dwóch taśm. Woda wlewa się do zawieszonej butelki iZdjęcie prostego sposobu na nawilżanie powietrza

Aby zrobić bardziej zmodernizowany nawilżacz z butelki, będziesz potrzebować chłodnicy komputerowej, taśmy klejącej i dużej plastikowej butelki (od 5 litrów). Górną część butelki należy odciąć, aby można było zainstalować chłodnicę. Naprawiają go taśmą klejącą lub taśmą elektryczną, a dla większej wytrzymałości i niezawodności można go przymocować na arkuszu grubego papieru. Do butelki wlewa się wodę, chłodnica jest podłączona do sieci, nawilżacz powietrza działa.

Obejrzyj wideo: Nawilżacz powietrza DIY

Warto zauważyć, że wszystkie powyższe metody nawilżania powietrza nie są wysoce skuteczne, ale doskonale nadają się jako karetka pogotowia lub do małych pomieszczeń, ponieważ komfortowe powietrze w pomieszczeniach zimą jest składnikiem dobrego zdrowia. Wiedząc, jak zrobić nawilżacz powietrza w domu z butelki, możesz zaoszczędzić na zakupie drogiego sprzętu, a jednocześnie dobrze jest nawilżać powietrze we własnym mieszkaniu własnymi rękami..