Do czego służą pompony?

Tych puchów można użyć do ozdabiania dziecięcego szalika, czapki, rękawiczek.

Jeśli wykonasz kilka małych pomponów, całkiem możliwe jest udekorowanie nimi przedmiotów wewnętrznych, takich jak poszewki na poduszki na sofę, koc itp..

Z dużej liczby takich detali wyjdzie bogata i luksusowa stuła – ich stworzenie zajmie dużo czasu, a praca będzie trudna, ale wynik jest tego wart.

W naszych czasach bardzo modne są różne ozdoby z futra – broszki, breloczki, spinki do włosów. Wyglądają bardzo interesująco.

Zalety robienia pomponów własnymi rękami

Jak zrobić punpon w domu? Największe zapotrzebowanie na zakup pomponów występuje wśród osób, które poświęcają swój czas na cheerleading. Sklepy sportowe oferują dziś szeroką gamę niezbędnych atrybutów cheerleaderek, takich jak pompony. Jednocześnie warto rozważyć opcję wykonania pomponów własnymi rękami, biorąc pod uwagę szereg niezaprzeczalnych zalet:

 • zakup pompona w sklepie sportowym będzie wymagał znacznych inwestycji finansowych, a możliwość robienia zapasów własnymi rękami z improwizowanych środków jest znacznie bardziej ekonomiczną opcją;
 • Z reguły w sportowej garderobie przedstawicieli grupy wsparcia znajduje się kilka strojów, z których każdy wymaga pomponów odpowiednich stylistycznie i kolorystycznie – zakup kilku kompletów do każdej garderoby będzie bardzo kosztowny, natomiast nie zawsze można znaleźć pompony pasujące do styl stroju;
 • zespół cheerleaderek jest często duży, ale zakup tak wielu tego samego rodzaju sprzętu sportowego dla wszystkich członków zespołu może być trudnym zadaniem, a wytwarzanie produktów własnymi rękami przy użyciu jednej technologii może być prostym rozwiązaniem tego problemu;
 • robienie pomponów własnymi rękami jest dość proste, a sam proces może stać się przyjemnym hobby i wspólną pożyteczną i ekscytującą czynnością dla osoby dorosłej i dziecka.

Pompony cheerleaderek

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Wskazówki dotyczące robienia pomponów z przędzy

Aby stworzyć te piękne oryginalne kulki, musisz poznać tajniki ich wytwarzania. Pomoże to w stworzeniu zgrabnych, zakrzywionych produktów o odpowiednim kształcie:

 • Lepiej wybrać gęstą, porowatą przędzę, dzięki czemu element będzie wspanialszy i piękniejszy. Kolor może być w tonacji produktu, który ma być ozdobiony lub w kontrastowym odcieniu.
 • W zależności od wybranej metody produkcji będziesz potrzebować wzorów do wykonania kuli w kształcie koła, kwadratu lub podkowy..
 • Niezbędnym narzędziem w procesie twórczym są nożyczki, które powinny być jak najostrzejsze. Pomoże to nadać produktowi idealny kształt..
 • Każdy element należy mocować za pomocą gwintów, aby zachował swój kształt, a produkt na długo zachował swój pierwotny wygląd..
 • Jeśli chcesz stworzyć produkt ze wzorem lub wielokolorowy, musisz wydrukować zdjęcie wzoru i skupić się na nim, nawijając włóczkę.

Metody robienia pomponów

Robienie pomponów nie jest kłopotliwym biznesem, najważniejsze jest to, że masz specjalne urządzenie do robienia pomponów z tektury własnymi rękami lub plastiku – kupione w sklepie Pompony można wykonać za pomocą kartonowego lub plastikowego szablonu. Plastikowe urządzenie do robienia pomponów jest bezpieczniejsze, trwalsze i wygodniejsze, ale możesz samodzielnie wykonać kartonowe urządzenie do robienia pomponów, zamiast kupować je w sklepie rzemieślniczym. Do Ciebie należy decyzja, jaką metodą wykonać pompony, ale o każdym z nich szczegółowo opowiemy..

Aby zrobić takie bubo, potrzebujesz tylko włóczki i nożyczek..

 1. Owiń nić wystarczająco grubą warstwą na czterech palcach lewej ręki (patrz zdjęcie).
 2. Ostrożnie zdejmij uzwojenie z lewej ręki.
 3. Trzymając go na środku palcami, odmierz 20-25 cm nici i odetnij nożyczkami z kulki.
 4. Owiń tę nić kilka razy wokół środka uzwojenia i przywiąż ją do węzła za pomocą pętli powietrza..
 5. Masz dwie pętle, które trzeba przeciąć na środku nożyczkami..
 6. Teraz spulchnij końce nici, aby uzyskać piłkę.

Im bardziej kręta, tym bardziej puszysta i obszerna będzie Twoja piłka..

Korzystanie z formularzy

Istnieje również bardziej złożona technika, która pozwala wykonać zgrabny pompon o dowolnym rozmiarze. Jako kształt powinieneś wziąć 2 kółka z tektury z wyciętymi środkami.

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Wielkość pompona zależy od grubości ścianki formy. Osnowy są składane i owijane nitką. Następnie formy są rozsuwane, nitki są ciasno naciągane w środku, a obrabiany przedmiot jest cięty między wkładkami kartonowymi. Dzięki temu produkt jest dokładniejszy..

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Plastikowe urządzenie do robienia pomponów

Najlepiej zaopatrzyć się w zestaw plastikowych szablonów do robienia pomponów. Ułatwią one pracę, ponieważ możesz nawijać wokół nich włóczkę bezpośrednio z kłębka. Możesz kupić szablon o potrzebnej średnicy lub zaopatrzyć się w zestaw zawierający szablony o różnych rozmiarach, np. o średnicach: 3,3; 4,5; 5,5 i 9 cm. Do wykonania jednego pompona potrzebne będą dwa półszablony, czyli dwa plastikowe półkola z jednego zestawu.

urządzenie do robienia pomponów

Tekturowy uchwyt do robienia pomponów

Oczywiście możesz zrobić okrągłe szablony z tektury, ale będziesz musiał odciąć kilka metrów nici, aby przewlec ją przez otwór w szablonie (motek przędzy nie przejdzie). Aby to zrobić, nawlecz długą nitkę w igłę do cerowania i przeciągnij ją raz za razem przez otwór w tekturowym szablonie. Możesz zrobić taki szablon w następujący sposób:

1. Na grubym kartonie narysuj okrąg z kompasem, a w nim jeszcze jeden okrąg. Wykonaj dwa z tych kartonowych szablonów o następujących średnicach: 3,3 / 1,2 cm; 4,5/1,9 cm; 5,5 / 2,5 cm; 9/4 cm.

2. Ostrożnie wytnij szablony nożem.

Przeczytaj więcej o tym, jak zrobić pompon własnymi rękami za pomocą kartonowego urządzenia do robienia pomponów tutaj..

Robienie pomponów: jak prawidłowo zrobić pompony

1. Złóż oba półszablony razem z paskami łączącymi na zewnątrz..

2. Nawiń włóczkę możliwie równomiernie i ciasno, prawie na całą wysokość nadproża – w zależności od wybranego rozmiaru.

robienie pomponów

3. Nakręcaj, aż cały półwzór będzie pełny. Powtórz to samo, korzystając z pozostałych dwóch pół-szablonów. Końce nitek powinny zawsze znajdować się na zewnątrz.

4. Odetnij nić z kulki i połącz ze sobą dwie pary półwzorów. Za pomocą ostrych nożyczek krawieckich odetnij nitki wzdłuż zewnętrznej krawędzi między półwykrojami..

robienie pomponów

5. Przeciągnij nić łączącą przędzy tego samego koloru przez szczelinę między dwoma półwzorami i zawiąż ją mocno w supeł, najlepiej podwójny. Ostrożnie usuń wszystkie szablony.

6. Za pomocą nożyczek przytnij wystające nitki, aby uformować kulkę w pomponie. Im gładszy pompon, tym gęstszy się pojawi..

jak poprawnie zrobić pompony

Robiąc zabawki z pomponów, może być konieczne wykonanie wielokolorowego pomponu.

Wykonywanie pomponów z przędzy o różnych kolorach (pompony wielokolorowe)

Jeśli owiniesz szablony włóczką w różnych kolorach (dwie, trzy lub więcej nitek), otrzymasz pompon z efektem melanżu. Owijając każdy pół-wzór włóczką w różnych kolorach lub nawijając przędzę o różnych kolorach na małych odcinkach w całym wzorze, możesz wykonać pompony w najróżniejszych kolorach. Jeśli nawiniesz różnokolorową włóczkę kolejno w różne części półwzoru – obok nitki pierwszego koloru i nad nitką pierwszego koloru – otrzymasz kolorową kropkę lub, przy dalszym nawijaniu, pasek.

Plamę lub kropkę można również wykonać, nawijając przędzę innego koloru między nitki tego samego koloru..

Jeśli instrukcje do zabawek z pomponami zawierają instrukcje dotyczące robienia pomponów, takie jak „ćwiartka na niebiesko”, „trzy czwarte na żółto”, „na połowie powierzchni”, „do połowy grubości”, pamiętaj, że są przybliżone, ponieważ wszystko zależy od grubości użytej przędzy. Na przykład, jeśli użyjesz grubszej przędzy lub nawiniesz ją luźno, instrukcje nawijania nie będą już odpowiadać rozmiarowi szablonu. Dlatego w razie wątpliwości najpierw wykonaj próbne uzwojenie..

Pompon na widelcu

Wygodną podstawą do tworzenia oryginalnych kulek jest widelec. Ta ozdoba będzie doskonałym rozwiązaniem na szaliki, trzewiki dziecięce i bluzki. Wykorzystywane są również jako nietypowy wystrój na koce i narzuty..

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Aby stworzyć pompon, nić należy owinąć wokół zębów do pożądanej objętości i dokręcić nitką mocującą między środkowymi zębami widelca. Otrzymasz rodzaj łuku, którego łuki można wyciąć zarówno na urządzeniu, jak i wyjmując produkt z widelca.

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Produkcja półpoduszek

Aby zrobić półpodkładki (na przykład, aby zrobić stopy lub dłonie zabawek z pomponów amigurumi), musisz nawinąć przędzę tylko na jeden pół-wzór.

Przed przecięciem przędzy przełóż cienki drucik wzdłuż półwykroju pod nitkami..

1. Między częściami półwzoru przełóż cienki drut (o średnicy 0,25-0,4 mm) pod nitkami uzwojenia..

2. Skręć ze sobą końce drutu. Wzdłuż górnej krawędzi odetnij przędzę nawiniętą na półwykrój i zawiąż półpom nitką łączącą.

robienie pomponów

Jak zrobić pędzel z pomponami

Frędzel to jedna z odmian pompona. Służą do ozdabiania zasłon, dywaników, biżuterii i innych przedmiotów. Wykonanie pędzla wcale nie jest trudne. Do pracy trzeba wziąć włóczkę, nożyczki i prostokątny kartonowy szablon.

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Proces produkcji:

 • Owiń przędzę o wymaganej ilości na kartonowym szablonie..
 • Od górnej strony przedmiotu obrabianego zawiąż nitki pośrodku.
 • Od spodu szablonu odetnij nitki wzdłuż zagięcia.
 • Usuń tekturę i ponownie zrób przędzę w odległości 1-2 cm od początku frędzla.
 • Przytnij końce pędzla nożyczkami.

Możesz szydełkować sznurek, aby zabezpieczyć chwost..

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak łatwo i szybko zrobić wiele małych pomponów?

– Odwracamy stołek lub stolik dziecięcy;

– Owijamy 2, 3 lub 4 nogi włóczką (w zależności od tego, ile pączków potrzeba);

– Tą samą nicią przechodzimy przez całe stado, zawiązując mocne węzły w równych odległościach.

– Usuń uzwojenie i wytnij w środku każdego segmentu.

Im więcej nawiniesz przędzy, tym wspanialsza będzie pompa..

Zdejmowany pompon

Taki puszysty jest zupełnie nie do odróżnienia od zwykłego, przyszytego do czapki lub szalika. Ale takie produkty są znacznie łatwiejsze w pielęgnacji. W końcu o wiele wygodniej jest po prostu odpiąć futro, umyć rzecz, a następnie ponownie ją zapiąć. Brak konieczności ciągłego szycia i krojenia.

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jedyną ważną zasadą jest tutaj to, że guzik musi pasować do pompona. Nie powinien być widoczny, ale powinien też bardzo dobrze trzymać. W przeciwnym razie po prostu zgubisz pompon w wietrzny dzień..

Jak zrobić takie akcesorium? Prosto i łatwo! Pompon tworzony jest w taki sam sposób jak opisano wcześniej, a guzik jest odpinany i jedna połowa jest przyczepiona do czapki, a druga do pompona.

Jak zrobić pędzle własnymi rękami?

Rzemieślniczki często chcą ozdobić swoje produkty frędzlami. Na przykład szalik, kurtka, torba, czapka …

Jak szybko i łatwo zrobić pędzel?

– Układamy kilka kawałków nici.

– Zawiązujemy go na środku tą samą nitką.

– Złóż go na pół i cofając się o 1-2 cm, wykonaj kilka obrotów, mocno przymocuj.

– Ukryj końcówkę wewnątrz pędzla.

Jak zrobić pędzel

Jeśli potrzebujesz zrobić duży pędzel, ułóż wiele warstw nici. Jeśli potrzebujesz długiego pędzla, odetnij długie odcinki nici, krótkie – małe.

Drugi sposób dotyczy tektury:

– Umieść nić w poprzek szablonu.

– Rozpocznij nawijanie prostopadle do ułożonej przędzy.

– Kiedy skończysz nawijanie, zawiąż włóczkę nitką ułożoną w poprzek.

– Wycofaj się 1-2 cm i mocno pociągnij.

– Jeśli końcówki nie są proste, obcinamy je.

Frędzle z przędzy

Warsztaty robienia pomponów futrzanych – wideo

Wideo z lekcjami klasy mistrzowskiej

Oferujemy wybór filmów z lekcjami mistrzowskimi, które pokażą Ci, jak szybko samodzielnie wykonać pompony z włóczki..

 • W tym samouczku wideo dowiesz się, jak wykonać duży i obszerny pompon z włóczki..

 • Jeśli nie wiesz, jak zrobić piękny pompon z włóczki na czapkę, obejrzyj ten krótki film.

 • Film o tym, jak zrobić bańki włóczki na pięć różnych sposobów.

 • W tym samouczku wideo poznasz inny sposób tworzenia bubo wolumetrycznego.

 • Samouczek wideo, jak szybko zrobić bubo jedną ręką.

 • Film o tym, jak zrobić bubo z gotowego plastikowego szablonu w kształcie widelca.

 • Jeśli nauczyłeś się już robić buboe na różne sposoby, oferujemy ci mistrzowską klasę robienia z nich koca..

 • A ten film pokazuje przykład tkania dywanu z wielokolorowych bubo, który może ozdobić sypialnię dziecięcą, łazienkę i salon..

 • Ta klasa mistrzowska nie pozostawi nikogo obojętnym, ponieważ dzięki niej nauczysz się robić jasne i oryginalne bubos w postaci owoców i jagód.

 • W tym filmie dowiesz się, jak ukształtować bubo w kształcie koali, który docenią małe dzieci..

Jeśli lubisz robić na drutach, zwracamy uwagę na dwa kolejne samouczki wideo na temat robienia na drutach — produkty z dzianiny — które będą dla Ciebie przydatne:

 • W tym filmie poznasz wzór dziania — woreczki z dzianiny—.

Chcielibyśmy podzielić się z Wami jeszcze jedną przydatną informacją o włóczce z wełny alpaki. Nawiasem mówiąc, pompony z niego okazują się szczególnie piękne i puszyste..

Mamy nadzieję, że te umiejętności na pewno przydadzą się przy tworzeniu dzianin. A jeśli pokażesz swoją wyobraźnię, możesz zrobić bardzo kreatywne rzeczy z buboes. Być może znasz inne sposoby tworzenia pomponów, a następnie podziel się nimi w komentarzach..

Jak szybko zrobić pompony z przędzy

Needlewomen znają wiele sposobów, jak szybko stworzyć piękne pompony do ozdabiania produktów z przędzy lub innych rzeczy, nadając im oryginalności i niepowtarzalności. Dzięki prostocie procesu i możliwości wykorzystania dostępnych, dostępnych narzędzi, nawet nastolatek może zrobić puszystą kulkę. W razie potrzeby możesz łatwo stworzyć jasny, wielokolorowy pompon, który doda rzeczom wyrafinowania.

Owoc

Pompony owocowe mogą być używane jako zabawki dla dzieci lub do ozdabiania dziecięcej odzieży. Poziom złożoności produkcji jest wyższy niż w przypadku produktów jednokolorowych.

Jak zrobić pompon z włóczki, aby uzyskać puszyste owoce, podano poniżej. Do pracy potrzebne będą ostre nożyczki, włóczka w kolorze owoców, duża igła, tektura o dużej gęstości.

Konieczne jest wycięcie z tekturowych wykrojów kształtu przypominającego podkowy. Ponadto, w zależności od owocu, należy nawinąć nitki w kolejności opisanej poniżej..

Truskawka

Postęp:

 1. Owiń czerwoną włóczkę na środku podkowy.
 2. Nawiń białą przędzę po obu stronach na czerwoną.
 3. Powtórz ten proces 2 razy.
 4. Owiń czerwoną przędzę na wierzchu.
 5. Aby zrobić ogon, nawiń zieloną nitkę na lewo od czerwonej.
 6. Za pomocą dużej igły z wciągniętą w nią nitką zawiąż węzeł na obrabianym przedmiocie, przeciągając igłę przez nawiniętą przędzę.
 7. Odetnij nitki z jednej strony. Dokręć węzeł mocniej.
 8. Nożyczki do uformowania pompona w truskawkę.

kiwi

Sekwencjonowanie:

 • Owiń białą przędzę w kilka warstw na tekturowym wykroju.
 • Owiń czarną włóczkę w kilku miejscach na wierzchu.

Jak zrobić dynię z przędzy. Instrukcje krok po kroku ze zdjęciami, filmami

 • Owiń biało-czarną włóczkę zieloną włóczką.
 • Aby uzyskać pół kiwi, nawiń zieloną włóczkę, a także pozostałe krawędzie kartonowego szablonu brązową włóczką..
 • Aby stworzyć drugą połowę kiwi, owiń cały kartonowy szablon brązową przędzą..
 • Złóż 2 połówki półfabrykatów i pokrój.
 • Użyj nożyczek, aby uformować produkt w kiwi.
 • Podczas cięcia nożyczkami nie przecinaj nici trzymającej owoc w środku.

Arbuz

Opis:

 1. Owiń różową włóczkę wokół przedmiotu, na górze – trochę czarnej włóczki.
 2. Owiń drugi ten sam blank zielonymi nitkami w dwóch odcieniach: ciemnym i jasnym. Owiń białą nitkę na wierzchu.
 3. Zastosuj różowe nitki do białej przędzy.
 4. Połącz ze sobą dwa szablony do nawijania, zwiąż i wytnij nożyczkami.
 5. Użyj nożyczek, aby uformować pompon, aż będzie wyglądał jak plasterek arbuza.

Cytrynowy

Jak zrobić pompon z włóczki w kształcie cytryny:

 • Na pierwszą połowę cytryny owiń białą przędzę wokół obrabianego przedmiotu.

Jak zrobić dynię z przędzy. Instrukcje krok po kroku ze zdjęciami, filmami

 • Owiń żółtą przędzę na wierzchu, pozostawiając mały kawałek białej przędzy pośrodku rozwinięty.
 • Owiń z białym wzorem środka przędzy.
 • Owiń warstwę żółtej przędzy na wierzchu o mniejszej szerokości niż poprzednia żółta warstwa.
 • Znowu warstwa białej przędzy.
 • Ostatnim krokiem będzie nawinięcie żółtej przędzy..
 • Aby stworzyć drugą połowę cytryny, nałóż na szablon tylko żółtą przędzę..
 • Zawiąż 2 wzory i wytnij.
 • Wyprostuj kształt nożyczkami, nadając pomponowi wygląd cytryny.

Śliczne małe rzeczy wykonane z futrzanych pomponów

Oczywiście fantazja fashionistek nie mogła się zatrzymać na jednym zastosowaniu tak uroczego drobiazgu jak futrzany pompon. A teraz widzimy:

 • Szalik z futrzanych pomponów jest dziś u szczytu mody.
 • Broszka z pomponem. Ta oryginalność ożywi najnudniejszy strój..
 • Pom-pom z breloczkiem na torbie. Nie tylko ozdabia torbę, ale też działa uspokajająco na gospodynię, gdy go głaszcze.

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Taka torebka z pewnością zwróci uwagę swojego właściciela.

 • Krawat z pomponem, manicure z pomponem, kolczyki z pomponem … Ogólnie ta biżuteria przeniknęła dziś wszędzie..

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Cóż, czy to nie urocze – pompony na paznokciach?

Futrzany pompon sprawia, że ​​czapka jest bardzo elegancka. Im większy i grubszy pompon, tym piękniej wygląda kapelusz. Koszt dobrego pompona może być kilkakrotnie wyższy niż koszt samego kapelusza. Dlatego możesz spróbować zrobić futrzany pompon własnymi rękami. Będzie to wymagało kawałków futra, które mogą być starym kołnierzem lub nawet futrem. Trzeba uważać, aby nie uszkodzić futra, wyciąć koło brzytwą lub nożem biurowym. Przeprowadź ściegi wokół krawędzi mocną nitką. Umieść kawałek poliestru wyściełającego na środku. Teraz musisz ostrożnie ściągnąć krawędzie skóry, pociągając za nić. W razie potrzeby dodaj więcej poliestru wyściełającego. Zawiązujemy końce nici, tą samą nitką można przyszyć do produktu pompon.

Bierzemy kawałek futra – mięso ze stosem. Wycinamy koło wzdłuż miąższu o średnicy około dziesięciu centymetrów, jest to możliwe i mniej, wszystko zależy od wielkości pompona, który zamierzasz „przedstawić”. Robisz miękki wypełniacz (może to być kawałek gumy piankowej), owijasz go miąższem w środku i podwijasz w jednym miejscu. Okazuje się, że futro wystaje z piłki we wszystkich kierunkach.

Wszystko jest bardzo proste. Wytnij okrąg z papieru, zakreśl go na skórze, wytnij ostrzem wzdłuż narysowanego konturu. Zszyj brzeg niezbyt małymi ściegami, cofając się o 5–6 mm i zaciśnij. Przesunąłem koło i ponownie pół koła tak, aby końce nici znajdowały się po przeciwnych stronach. Możesz włożyć do środka kawałek poliestrowej wyściółki, aby utrzymać pompon w kształcie. Pociągnij kucyki nici, zwiąż mocno i to wszystko. Gotowy.

Tak więc zrobiony jest pompon z puszystego futra i przymocowany do twojej czapki. Jesteś zadowolony z efektów wykonanej pracy. Pozostaje tylko jedna rzecz do rozważenia – zakładając czapkę z pomponem nie zapomnij o uśmiechu i życzliwym wyrazie twarzy. Pompon na kapeluszu i pochmurna, zła twarz to rzeczy nie do pogodzenia!

Mocowanie pompona

 1. W ucho igły nawlekamy jeden koniec nici (lub taśmy). Przebijamy czubek głowy na czapce i naciągamy nić do środka.
 2. W ten sam sposób przekazujemy drugi koniec nici do środka..
 3. Mocno ściągamy pompon do czubka głowy (to ważne, inaczej będzie brzydko wisiał na czapce) i zawiązujemy kokardę. Jeśli chcesz, możesz najpierw zrobić węzeł, a następnie ukłon..

Dzięki tej metodzie mocowania pompona można go łatwo zdjąć, aby wyprać czapkę lub zmienić pompon na inny. Możesz, używając tej nici, po prostu przyszyć pompon do czapki.

Niektórzy ludzie przyczepiają pompon do kapelusza za pomocą guzika. W takim przypadku ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru guzika, aby nie wystawał spod pompona i jednocześnie mocno go trzymał. Kiedy podniesiesz guzik, będziesz musiał przyszyć jedną połowę do czapki, a drugą do pompona..

Tiulowe pompony

Tiulowe pompony

Do produkcji będziesz potrzebować:

 • tiulowe paski o szerokości od 7 do 15 cm;
 • karton na szablon;
 • kawałek wstążki, liny.

Jak zrobić pompon z tiulowych pasków lub nici własnymi rękami

Decydujemy o wymaganej średnicy przyszłej dekoracji. Jako szablon użyjemy improwizowanego przedmiotu o dokładnie takiej średnicy..

Zakreślamy zewnętrzną średnicę szablonu.

Tiulowe pompony

Jeśli wiesz, jak możesz zrobić pompon własnymi rękami z przędzy, dalszy proces będzie dla ciebie bardzo łatwy do zrozumienia..

Zaznacz środek kawałka i wytnij mały okrągły otwór. Korzystając z tego szablonu wycinamy tę samą sekundę.

Można to zrobić jeszcze łatwiej, rysując kompasem dwa okręgi z jednego środka..

Krążek sznurka wykonujemy w kilku zwojach nici i kładziemy go na jednym z szablonów koncentrycznie z mniejszym wyciętym kołem.

Tiulowe pompony

Zamykamy nić drugim wzorem. Zaczynamy nawijać pasek tiulu na całej powierzchni szablonu.

Tiulowe pompony

Staramy się robić to równomiernie, bez przerw..

Tiulowe pompony

Po zakończeniu nawijania wykonujemy cięcie wzdłuż całej linii koła..

Tiulowe pompony

Delikatnie wyciągnij końce sznurka i zaciśnij je.

Tiulowe pompony

Wycinamy i usuwamy kartonowe szablony. Zaciśnij sznurek tak mocno, jak to możliwe. Pompon jest gotowy.

Tiulowe pompony

Jeśli planujesz udekorować pokój wykonanymi pomponami, zostaw dłuższy sznurek. Może być używany jako zapięcie.

Dla cheerleaderek ozdobę można przymocować do rączki lub zrobić wygodną pętlę.

Jak zrobić pompony cheerleaderek: life hack

Wskazówki dla potrzebujących na robienie pomponów

Jak zrobić pompon z nici własnymi rękami, aby był piękny i równy? Samodzielne wykonanie tej czynności jest dość łatwe i szybkie. W procesie tworzenia produktu warto przestrzegać kilku wskazówek:

 • Aby pompon wyglądał bujnie i obszernie, użyj nici o gęstej i porowatej fakturze. Najlepiej nadaje się do tego przędza z naturalnymi włóknami wełnianymi. Produkty wykonane z takiej przędzy lepiej zachowają swój kształt oraz staną się bardziej obszerne i puszyste.
 • Aby ułatwić tworzenie szablonu, możesz zakupić specjalne linijki. Zwykle stosuje się wzory w postaci koła lub kwadratu..
 • Nożyczki muszą być naostrzone.
 • Lepiej dobrać kolor pompona do produktu, który zamierzasz udekorować, lub skontrastować go.
 • Jeśli chcesz stworzyć przedmiot z projektem kilku kolorów, użyj do tego specjalnego schematu..
 • Aby produkt przez długi czas zachował schludny wygląd, pompon musi być ciasno zamocowany pośrodku nitką. Aby mocniej związać przędzę, możesz użyć do tego nici jedwabnych. Są mocniejsze i niewidoczne na gotowym przedmiocie. Aby uzyskać większą wytrzymałość, możesz kilkakrotnie zwilżyć nić i związać produkt. Możesz również naprawić produkt specjalnym węzłem – dusicielem. Ten węzeł jest bardzo mocny i można go mocno zacisnąć.
 • Pompony zaleca się prać wyłącznie ręcznie w temperaturze wody 30 stopni. Produkt suszy się w formie zawiesiny. Po wyschnięciu pompon jest czesany i przycinany nożyczkami..

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Zdjęcia przykładowych pomponów domowej roboty

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo

Jak zrobić pompon z przędzy i futra: instrukcje krok po kroku, wskazówki, przykłady zdjęć, lekcje mistrzowskie wideo