Reprodukcja fiołków przez liść w domu. Zdjęcie

Fiolet to jedna z najpiękniejszych i najdelikatniejszych roślin domowych. Obecnie istnieje ponad 500 gatunków fiołków, z których każdy ma niepowtarzalny kolor lub kształt płatka.. Reprodukcja fiołków przez liść nawet początkujący miłośnicy roślin mogą to zrobić w domu. Proponujemy, aby dowiedzieć się więcej o metodach hodowli fiołków, a następnie wyhodować nowe okazy bez żadnych kosztów.

Jak wyhodować fiołek

Jeśli zdecydujesz się posadzić fiołki, pamiętaj, że istnieją cztery sposoby.

  1. Ogonek
  2. Arkusz
  3. Cholewka
  4. Pasierb

Każda z tych opcji ma swoje zalety, ale powiemy Ci, jak posadzić fiołek z liściem, ponieważ uważamy go za najprostszy. Prawie wszystkie fiołki można podzielić liściem, z wyjątkiem Saintpaulia Chimera, dla niej będziesz musiał opanować metody 1 i 4 z listy.

Każda z tych opcji ma swoje zalety, ale powiemy Ci, jak posadzić fiołek z liściem, ponieważ uważamy go za najprostszy.Pasierb do hodowli fiołków

Warto rozpocząć rozmnażanie fiołków z wybranej rośliny, która musi być zdrowa, nie uszkadzana przez szkodniki. Następnie ważne jest, aby wybrać odpowiedni liść fiołka. Jeśli przyjrzysz się uważnie roślinie, zauważysz, że liście rosną w regularnych rzędach. Najniższy rząd nie jest zalecany do rozmnażania, ponieważ po przesadzeniu liście nie dają dzieciom przez długi czas.

W środku fioletu liście również nie są odpowiednie, są albo małe, albo trudno będzie je zerwać bez uszkodzenia kwiatu. Optymalny rząd do uzyskania liścia to drugi lub trzeci. Dobrze się zakorzenią i szybko pojawią się z nich nowe liście. Wybierając liście, zwróć uwagę na następujące parametry:

W środku fioletu liście również nie są odpowiednie, są albo małe, albo trudno będzie je zerwać bez uszkodzenia kwiatu

  • Liść powinien być nieuszkodzony
  • Na arkuszu nie powinno być plam, pęknięć ani śladów szkodników
  • Liść nie powinien być ospały.

Jeśli wziąłeś od kogoś liść lub przyniosłeś go z rynku, włóż go do wody z nadmanganianem potasu na kilka godzin.

reprodukcja fiołków

Po zebraniu liścia rozmnażania Saintpaulia należy go prawidłowo odciąć. Aby nie zaszkodzić roślinie, nie odłamuj liścia. Wytnij tak, aby pozostała kolumna około 0,5 cm, cięcie powinno być pod kątem 45 stopni. Na roślinie macierzystej trzeba będzie posypać cięcie węglem aktywnym.

Jeśli wziąłeś od kogoś liść lub przyniosłeś go z rynku, włóż go do wody z nadmanganianem potasu na kilka godzin.Jak wyciąć liść

Teraz pozostaje ukorzenić roślinę. Aby to zrobić, liść umieszcza się w szklance wody, do której dodaje się tabletkę z węglem aktywnym. Po kilku dniach zobaczysz korzenie. Roślina jest gotowa do sadzenia w gruncie. Jeśli liść zacznie gnić, odetnij go ponownie i umieść w szklance czystej przegotowanej wody..

Teraz pozostaje ukorzenić roślinę. Aby to zrobić, liść umieszcza się w szklance wody, do której dodaje się tabletkę z węglem aktywnym.

Posadź fiołki w specjalnej glebie, a po kilku miesiącach zobaczysz młode pędy. Twoja roślina zapuściła korzenie.

Fiolet można ukorzenić nie tylko w wodzie, ale także w ziemi. W tym celu do szkła wlewa się warstwę materiału drenażowego, na przykład pianki. Następnie przykrywają go ziemią i sadzą liść. Ta szklanka z otworami jest wkładana do szklanki bez otworów i jest okresowo podlewana. Jeśli w pomieszczeniu nie ma wystarczającej wilgotności, połóż plastikową torbę na szkle..

Fiolet można ukorzenić nie tylko w wodzie, ale także w ziemi. W tym celu do szkła wlewa się warstwę materiału drenażowego, na przykład pianki.Pojawienie się nowych pędów

Przeczytaj także: Fiołki, opieka domowa. Zdjęcie

Rozmnażanie liści fiołków to dość prosty proces, dzięki czemu można łatwo posadzić kilka kopii tego samego gatunku. Wyhoduj kwiaty własnymi rękami i podaruj fiołki bliskim.

iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org