Wielkanocne rzemiosło makaronowe krok po kroku zdjęcie

Wszyscy wiedzą, że na święta – Wielkanoc zwyczajowo wykonuje się różnorodne rękodzieła. Rzeczywiście, wiele osób na ten dzień wykonuje różnorodne wyroby rzemieślnicze z tradycyjnych i niekonwencjonalnych materiałów. Dość często rzemiosło wielkanocne jest robione z makaronu. Trzeba powiedzieć, że z makaronu uzyskuje się zabawne drobiazgi, które w niektórych przypadkach zajmują pierwsze miejsca na specjalnych wystawach. A jeśli zdecydujesz się zrobić DIY rękodzieło makaronowe na Wielkanoc 2017, to w tym artykule znajdziesz najwspanialsze pomysły.

Kreatywne rzemiosło makaronowe

Duże jajko wielkanocne.

Makaronowe rzemiosło jajeczne jest najpopularniejszym rzemiosłem wykonywanym przez wiele osób. Aby stworzyć tak obszerne rzemiosło, musisz ciężko pracować. Warto też przygotować wszystko, czego potrzebujesz. Tak więc, aby stworzyć rzemiosło, możesz potrzebować:

 • 3-4 rodzaje makaronów,
 • Balon,
 • stać na rzemiosło,
 • fajny pistolet,
 • talerz na makaron,
 • farba w sprayu.

DIY rzemiosło makaronowe na Wielkanoc 2017DIY rzemiosło makaronowe na Wielkanoc 2017DIY rzemiosło makaronowe na Wielkanoc 2017

Postęp:

 1. Najpierw nadmuchaj balon i umieść go na stojaku. Weź trochę makaronu i włóż je do miski z klejem. Powinny tam być przez 2-3 minuty. Następnie zacznij kleić kulkę tym makaronem. Spróbuj skleić je bliżej siebie..
 2. Gdy cała kulka zostanie pokryta makaronem, należy ją pozostawić w spokoju, aby wyschła..
 3. Jeśli twój statek jest suchy, możesz przebić piłkę igłą i usunąć wszystkie pozostałości.
 4. Następnie bierzesz inny rodzaj makaronu i zaczynasz nim dekorować rzemiosło..
 5. Jeśli ozdobiłeś swoje rzemiosło, wynieś je na zewnątrz, aby je pomalować.

Wielkanocne rzemiosło makaronowe

Dekorujemy wiadro makaronem. Oryginalny wazon.

Wielkanocne rękodzieło z makaronu może być praktycznym rozwiązaniem w Twoim domu. Rzuć okiem na zdjęcie krok po kroku i zobacz, jak można stworzyć tak piękne, a ponadto praktyczne produkty..

Wielkanocne rzemiosło makaronowe

 • Aby stworzyć kolejne rzemiosło, potrzebujesz zwykłego wiadra z majonezem.
 • Wklej to z makaronem.
 • Po wyschnięciu produktu udekoruj go kręconymi makaronikami.
 • Na koniec pomaluj rzemiosło złotą farbą..

DIY Wielkanocne rękodzieło z makaronem

Świecznik do makaronu.

Chcesz kupić świecznik do swojego domu? Wtedy nie powinieneś go kupować i wydawać na to pieniędzy. A wszystko dlatego, że tę dekorację można wykonać ze zwykłego makaronu. Aby wykonać to rzemiosło, musisz wziąć: farbę, makaron i klej.

Aby zrobić takie rzemiosło, wybierz wytłaczany makaron. Są sklejone, tworząc kosz. Świecznik można pomalować. Umieść świecę w środku, a twój świecznik jest gotowy.

Wielkanocne rzemiosło makaronowe krok po kroku zdjęcie

Kosz z makaronem.

Na tej samej zasadzie, na której zrobiłeś świecznik, możesz zrobić kosz. Taki produkt z pewnością będzie w stanie przyciągnąć uwagę wielu.

Wielkanocne rzemiosło makaronowe

Ramka do makaronu.

W tak jasne wakacje zwyczajowo daje się sobie prezenty. Ręcznie robiony produkt może być miłym prezentem. Proponujemy zrobić ramkę, którą później podarujesz ukochanej osobie..

Wielkanocne rzemiosło makaronowe

Wielkanocny wieniec z makaronu.

Aby wykonać taką dekorację, musisz pomalować makaron. Potrzebne będą również wstążki do dekoracji. Przymocuj makaron do okrągłej podstawy. W tej pracy powinieneś użyć kleju. Dołącz makaron do swoich upodobań. Nie zapomnij ozdobić kompozycji wstążkami..

Wielkanocne rzemiosło makaronowe

Makaron anioł.

Wielkanocne rzemiosło makaronowe pozwala na związanie rodziny. Obejrzyj dowolną lekcję mistrzowską i spróbuj zrobić coś oryginalnego z dziećmi. Aby zrobić anioła, potrzebujesz długiego makaronu, który będzie ciałem rzemiosła. Makaron w kształcie kwiatka jest odpowiedni na szyję. Ale aby zrobić głowę, użyj koralika lub żołędzia. Połącz wszystkie części razem za pomocą kleju. Aby zrobić włosy, sklej głowę małym makaronem. A żeby zrobić skrzydła, użyj kokardki do makaronu.

Mistrzowska klasa makaronów wielkanocnych

DIY trumny.

Aby zrobić piękne pudełka własnymi rękami, będziesz potrzebować pustych słoików po kremie. Są po prostu wklejane makaronem i malowane na dowolny kolor..

Wielkanocne rzemiosło makaronowe

Wielkanocne rzemiosło makaronowe

Anioł wolumetryczny.

Mistrzowska klasa makaronów wielkanocnych

Aby stworzyć takie magiczne rzemiosło, musisz wziąć:

 • makaron,
 • karton,
 • klej.

Postęp:

 1. Najpierw wykonujemy wykrój z tektury. Utwórz głowę i stożek. Wytnij skrzydełka z tektury.
 2. Zacznij kleić makaron na blankiecie.
 3. Zakończ malując go srebrną farbą w sprayu..

Wielkanocne rzemiosło makaronowe krok po kroku zdjęcie

Wreszcie

Jak widać, możesz zrobić wiele różnych rękodzieł z makaronu na Wielkanoc. Wszystkie te produkty są na swój sposób wyjątkowe. Mają jednak wspólną właściwość – piękno. Dlatego zróbcie te ciekawe rzeczy ze swoimi dziećmi i czerpcie z tej aktywności wspaniałe emocje szczęścia..