jak zrobić bałwana z gliny polimerowej własnymi rękami

Cóż, nadeszła długo wyczekiwana zima, dzięki której Ty i ja możemy poznać radości z gry w śnieżki, saneczkarstwa i jazdy na nartach, a także filcowania i toczenia bałwana! Nawiasem mówiąc, wielu organizuje nawet zawody na swoim podwórku, które nazywa się: „Czyj bałwan jest lepszy”!

Dzisiaj „toczymy” bałwana własnymi rękami nie ze śniegu, ale z gliny polimerowej! Taki bałwan nie stopi się i będzie obecny na obchodach Nowego Roku jako zabawka na choinkę lub zabawny drobiazg jako prezent dla jednego z twoich przyjaciół!

Najlepsze jest to, że bez względu na to, ile osób ulepi bałwana, każdy dostanie WŁASNEGO

Najlepsze jest to, że bez względu na to, ile osób ulepi bałwana, każdy otrzyma WŁASNEGO, INDYWIDUALNEGO, w przeciwieństwie do nikogo innego!

Bałwany z gliny polimerowej, zdjęcie

Mistrzowska klasa, rzeźbimy bałwany z gliny polimerowej

Jeśli uważasz, że jest to bardzo trudne, to bardzo się mylisz! Wystarczy wytoczyć z polimeru dwie lub trzy kulki o wymaganym rozmiarze, połączyć je drutem i ubrać jednego bałwana w czapkę, drugiego w wiadro (z tej samej gliny), trzeci w szeroki -kapelusz z rondem, a czwarty – załóż słuchawki! Nie zapomnij o tradycyjnej marchwi.!

Spójrzmy na kilka lekcji mistrzowskich na zdjęciu i możesz wybrać dla siebie najbardziej odpowiedniego bałwana!

Spójrzmy na kilka lekcji mistrzowskich na zdjęciu i możesz wybrać dla siebie najbardziej odpowiedniego bałwana.!

Bałwan z gliny polimerowej, fot. MK

# 1

Bałwan z gliny polimerowej, fot. MKBałwan z gliny polimerowej, fot. MK

nr 2

Mistrzowska klasa, rzeźbimy bałwany z gliny polimerowej

nr 3

DIY bałwan z gliny polimerowej

nr 4

Na koniec zróbmy taką zabawną trójkę bałwanów

Na koniec zróbmy właśnie taką zabawną trójkę bałwanów, które pod miniaturową choinką stworzą odpowiedni nastrój!

Takie bałwany będą składać się z dwóch „śnieżek”: jednej mniejszej w kształcie kuli, która będzie pełnić funkcję głowy, a drugiej – w kształcie łzy i większej (ciało bałwana). Zwiń też dwa uchwyty dla każdego bałwana, a z pomarańczowej gliny – obowiązkowy nos z marchewki! Małe czarne kółeczka pomogą Ci zrobić bałwankowe oczy i szczery, wesoły uśmiech.!

Małe czarne kółeczka pomogą Ci zrobić bałwankowe oczy i szczery, wesoły uśmiech.

Nakładamy uchwyty na ciało bałwana, przystępujemy do projektowania głowy bałwana, przyczepiając do niego oczy, marchewkę w nosie i uśmiech:

Rzuć małą kulkę z kawałków niebieskiej gliny i spłaszcz ją.

Z kawałków niebieskiej gliny zwiń małą kulkę i spłaszcz ją. Z dwóch pasków niebieskiej gliny robimy szalik dla bałwana, przecinając grzywkę na jego końcach stosem lub ostrym nożem:

Z dwóch pasków niebieskiej gliny robimy szalik na bałwana

Nakładamy kawałki szalika na ciało bałwana i otrzymujemy:

Nakładamy kawałki szalika na ciało bałwana i otrzymujemy:

Wracamy do głowy bałwana. Musimy go trochę „zaizolować”, więc słuchawki wykonujemy z paska liliowej gliny i dwóch małych kółek:

Musimy trochę

Jak widać, jeden z bałwanów ma inny szalik! Musimy zwinąć dwa długie sznury z różowej i białej gliny i wykręcić z nich taki sznur. Końce „szalika” powinny kończyć się frędzlami, co oznacza, że ​​do wykonania frędzli używamy noża lub stosu:

Końce „szalika” powinny kończyć się frędzlami

Ten szalik jest noszony tak:

Ten szalik jest noszony w ten sposób

Wystarczy założyć sobie głowę, przymocować drutem, nakłuć do samego dołu i upiec bałwany w… piekarniku!

Nie martw się, TE bałwany nie stopią się pod wpływem temperatury! Nabiorą niezbędnej siły i będą „przychodzić” do Twojego drzewa z roku na rok, ku uciesze wszystkich domowników!