Jak zrobić świąteczną kulę z nici własnymi rękami

Tutaj w przeddzień Nowego Roku. Cudowne wakacje dla całej rodziny. Wkrótce do domu pojawi się główne pachnące piękno, głównym atrybutem Nowego Roku jest drzewo. Puszyste igły można ozdobić różnymi zabawkami i girlandami. Ale jak przyjemnie będzie zrobić dekorację własnymi rękami. A jeśli zaangażujesz również dziecko w tę czynność, wynik przekroczy wszelkie oczekiwania. Spróbuj zrobić oryginalne kulki z nici. To rzemiosło jest bardzo łatwe do wykonania i nie wymaga długich przygotowań ani drogich materiałów. Jest też ogromne pole do kreatywności. Zacznijmy?

Aby zrobić kulkę nici, będziesz potrzebować:

Aby zrobić kulkę nici, będziesz potrzebować:

  • Balony zwykłe, im prostsze tym lepiej.
  • Wątki. Możesz użyć absolutnie dowolnej nici dostępnej w gospodarstwie. Tylko w przypadku miniaturowego produktu preferowane będzie stosowanie cieńszych nici. A także nie bierz nici, których materiału nie można zaimpregnować klejem..
  • Klej PVA. Należy pamiętać, że należy używać tylko tego kleju. Ponieważ krzemian w końcu zamieni się w piasek i kruszy.

Zobacz też: MK jak zrobić słoik ze śniegiem

Zacznijmy własnoręcznie robić naszą bombkę z nici

Zacznijmy robić naszą świąteczną kulę z wątków własnymi rękami:

  • Nadmuchujemy piłki. Ważne jest, aby wybrane kulki miały okrągły kształt. Kształt gruszki lub jakikolwiek inny nie będzie działał. Napompujemy piłkę dokładnie na tyle, na ile planujesz noworoczną zabawkę.

Klej PVA rozcieńczamy wodą około 1:1

  • Klej PVA rozcieńczamy wodą około 1:1. Jeśli masz wątpliwości co do jakości wybranego kleju, zatrzymaj się na konsystencji jednej części wody na dwie części kleju..

Nadmuchujemy piłki. Ważne jest, aby wybrane kulki miały okrągły kształt.

  • Namocz nici. Można je pozostawić w roztworze kleju na kilka minut..
  • Owiń piłkę w krzyżyk.
  • Czekamy, aż nici całkowicie wyschną i “drewno”. Ten proces może potrwać od 12 do 24 godzin. W zależności od tego, ile warstw nici nałożysz na piłkę.
  • Usuwamy piłkę. Wystarczy przebić go igłą i delikatnie wyciągnąć z naczynia.

Bombki choinkowe wykonane z mistrzowskiej klasy nici

Wszystko gotowe. Wystarczy zapiąć dodatkową pętlę do zapięcia lub dodać wybrany przez siebie dekor. A może w ogóle wymyśliłeś, aby zrobić wazon z nici i napełnić go pachnącymi mandarynkami i podać na noworoczny stół? Wszystko jest w Twoich rękach, lot Twojej wyobraźni nie jest niczym ograniczony. Szczęśliwego Nowego Roku!