Pomysły, jak zrobić choinkę z wacików. Klasa mistrzowska

Choinka to wiecznie zielone drzewo, które zimą zdobi parki i skwery. Każde dziecko chciałoby mieć w domu małą choinkę, która ozdobi jego pokój dziecinny. Aby odświeżyć pokój malucha i nadać wnętrzu zimową atmosferę, spróbuj zrobić urocze jodełka z wacików Zrób to sam. Takie rzemiosło wprowadzi do twojego domu zimową bajkę. Możesz także spróbować zrobić sztuczną choinkę własnymi rękami w przedszkolu lub szkole.

Choinka z wacików, klasa mistrzowska

Współczesne szwaczki zaproponowały już wiele pomysłów na wykonanie rzemiosła z wacików. Główną zaletą takich produktów jest to, że są przyjazne dla środowiska, a w niektórych przypadkach można je złożyć. Aby zrobić choinkę, musisz zrobić ramkę..

Do jego produkcji można użyć zwykłej tektury. Zaznacz wycinek koła na kartonie kompasem i wytnij go. Następnie przekręć stożek i przyklej go pistoletem do klejenia, PVA lub zszywaczem. Jeśli wykonałeś ramkę z kolorowego kartonu, pomaluj ją na biało, w przeciwnym razie będzie widoczna przez śnieżnobiałe waciki. Bardzo wygodne jest wykonanie ramki na choinkę z bawełnianych podkładek piankowych. W takim przypadku nie będziesz kleić “igieł”, tylko przymocujesz je szpilkami.

Bardzo wygodne jest wykonanie ramki na choinkę z bawełnianych podkładek piankowych. W takim przypadku nie będziesz kleić „igieł”, ale przymocujesz je szpilkami.

Po przygotowaniu ramki przejdź do półfabrykatów z wacików. Aby to zrobić, każdy dysk jest składany na pół i ponownie na pół. Przebij róg szpilką. Trzeba zrobić dużo takich wykrojów na raz, z całej paczki wacików. Następnie po prostu przymocuj bawełniane igły do ​​ramy. Możesz nawet przebić tekturową podstawę.

Po przygotowaniu ramki przejdź do półfabrykatów z wacików. Aby to zrobić, każdy dysk jest składany na pół i ponownie na pół. Przebij róg szpilką. Trzeba zrobić dużo takich wykrojów na raz, z całej paczki wacików. Następnie po prostu przymocuj bawełniane igły do ​​ramy. Możesz nawet przebić tekturową podstawę.

Jeśli chcesz, aby twoje rzemiosło było trwałe, przyklej waciki do podstawy. Drzewko waty jest gotowe!

Jeśli chcesz, aby twoje rzemiosło było trwałe, przyklej waciki do podstawy. Drzewko z waty jest gotowe!Choinka wykonana z wacików na nodze

Stwórz choinkę z wacików

Czy chcesz zrobić choinkę z wacików, ale pierwsza klasa mistrzowska wydawała ci się żmudna? Oferujemy proste rzemiosło choinkowe DIY, które zajmie jeszcze mniej wacików, ale będziesz potrzebować farb i iskier.

Czy chcesz zrobić choinkę z wacików, ale pierwsza klasa mistrzowska wydawała ci się żmudna? Oferujemy proste rzemiosło choinkowe DIY, które zajmie jeszcze mniej wacików, ale będziesz potrzebować farb i brokatów.

Zalecamy wykonanie tekturowej ramki, ponieważ łatwo będzie na niej przykleić watę za pomocą PVA. Weź zwykłe akwarele, zanurz pędzel w wodzie i pomaluj, a następnie zwilż brzegi wacików kolorową wodą. Jeśli chcesz, aby Twoja choinka świeciła w słońcu, brzegi wacików posyp brokatem. Aby to naprawić, nie zapomnij zwilżyć bawełnianej powierzchni klejem..

Zalecamy wykonanie tekturowej ramki, ponieważ łatwo będzie na niej przykleić watę za pomocą PVA. Weź zwykłe akwarele, zanurz pędzel w wodzie i pomaluj, a następnie zwilż brzegi wacików kolorową wodą.

Przeczytaj także: DIY tiulowe drzewo

Poczekaj, aż płatki bawełniane całkowicie wyschną, zanim przystąpisz do klejenia przygotowanych „igieł”. Możesz przyspieszyć ten proces, jeśli umieścisz je na baterii. Pozostaje przykleić waciki do tekturowego stożka. Zacznij od dołu, przyklejając szczegóły we wzór szachownicy, aby wizualnie choinka wyglądała puszysto.

Pozostaje przykleić waciki do tekturowego stożka. Zacznij od dołu, przyklejając detale we wzór szachownicy, aby Twoja choinka wyglądała puszysto.

Jest jeszcze jeden prosty i oryginalny pomysł na zrobienie małej choinki. Aby to zrobić, potrzebujesz drewnianego szpikulca, nożyczek i wacików. Wykonuj okrągłe wykroje za pomocą wacików o różnych rozmiarach. Najniższy poziom drzewa będzie wykonany z kawałków wacika o standardowych rozmiarach, a resztę stopniowo zmniejszamy. W razie potrzeby możesz pomalować przedmioty akwarelami lub błyszczącą farbą w sprayu. Nie rób zbyt długiej choinki, spróbuj wykonać kilka rzemiosł o różnych rozmiarach.

Jest jeszcze jeden prosty i oryginalny pomysł na zrobienie małej choinki. Aby to zrobić, potrzebujesz drewnianego szpikulca, nożyczek i wacików.Prosta choinka wykonana z wacików

Wykonanie choinki z wacików można wykonać na różne sposoby. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i dostępnych materiałów. Twórz własnoręcznie całe kolekcje choinek ze złomu i spędzaj z dziećmi ciekawy czas wolny.