Choinka wykonana z butelki szampana i czekoladek

Jak zrobić szampańską choinkę?

Piękne rękodzieło może stać się nie tylko ozdobą wnętrza, ale także oryginalną ozdobą świątecznego stołu lub kreatywnym prezentem. Ostatnio doceniono praktyczność prezentów, dlatego nawet na wesele nowożeńcy nie otrzymują kwiatów, a szampana i słodycze. Jeśli wybierasz się z wizytą lub na wesele zimą, spróbuj udekorować butelkę szampana w formie choinki. Wykonanie takiego rzemiosła jest bardzo proste, najważniejsze jest, aby nie bać się fantazjować.

Jak zrobić choinkę z szampana i cukierków

Aby wykonać takie rzemiosło, będziesz potrzebować:

– pistolet na klej;

– butelka szampana;

– drut;

– taśma taśmowa;

– Koraliki;

– cukierki;

– zszywacz;

– organza;

– papier falisty.

Z grubej tektury wytnij koło o średnicy 24-25 cm, które posłuży jako podstawka pod choinkę. Następnie weź papier falisty i wytnij kawałek, aby ozdobić koło po obu stronach. Użyj pistoletu do klejenia, aby przykleić go do kartonu. Następnie wyciąć w kółko, ale tak, aby pozostało 1-2 cm do owinięcia z drugiej strony..

Z grubej tektury wytnij koło o średnicy 24-25 cm, które posłuży jako podstawka pod choinkę. Następnie weź papier falisty i wytnij kawałek, aby ozdobić koło po obu stronach. Przyklej go pistoletem do kleju do kartonu

Następnie weź resztę papieru, przyklej go do koła i odetnij nadmiar. Aby drzewo było stabilne, wykonaj spinacz do drutu. Owiń drut wokół podstawy, aby określić rozmiar ustalacza. Drut musi być ozdobiony taśmą lub innym materiałem.

Następnie weź resztę papieru, przyklej go do koła i odetnij nadmiar. Aby drzewo było stabilne, wykonaj spinacz do drutu. Owiń drut wokół podstawy, aby określić rozmiar ustalacza.

Przeczytaj także: DIY makaronowe drzewo, lekcje mistrzowskie

Teraz zacznij robić igły do ​​drzewa. Potrzebny będzie filc kwiatowy i organizer. Pokrój materiały na 10 cm kwadraty, a następnie weź dwa zielone kwadraty z filcu florystycznego i złóż je ukośnie. Złóż boki, aby utworzyć kopertę. Zabezpiecz obrabiany przedmiot zszywaczem. Połącz kwadraty z filcu i organzy, aby stworzyć oryginalne rękodzieło.

Teraz zacznij robić igły do ​​drzewa. Potrzebny będzie filc kwiatowy i organizer. Pokrój materiały na 10 cm kwadraty, a następnie weź dwa zielone kwadraty z filcu florystycznego i złóż je ukośnie.

Kiedy masz dużo półfabrykatów, zacznij dekorować butelkę. Rozpocznij sklejanie kopert od dołu gorącym klejem. Powinieneś mieć 8 pustych miejsc w pierwszym rzędzie, a potem sam się przekonaj. Najważniejsze, że drzewo jest bujne. Możesz dodatkowo zakleić rząd kopert dla wytrzymałości..

Kiedy masz dużo półfabrykatów, zacznij dekorować butelkę. Rozpocznij sklejanie kopert od dołu gorącym klejem. Powinieneś mieć 8 pustych miejsc w pierwszym rzędzie, a potem sam się przekonaj. Najważniejsze, że drzewo jest bujne.

Do dekoracji może użyć cukierków, które można skleić razem z wykrojami. Z satynowej wstążki zrób kokardę i udekoruj butelkę. Choinka z szampana i słodyczy jest gotowa.

Do dekoracji może użyć cukierków, które można skleić razem z wykrojami. Z satynowej wstążki zrób kokardę i udekoruj butelkę. Choinka z szampana i słodyczy jest gotowa.

Choinka DIY na stole

Możesz spróbować zrobić kolejną choinkę z butelki szampana, która stanie się oryginalną ozdobą świątecznego stołu. Do wykonania igieł użyjemy organzy, koralików i wstążek..

Możesz spróbować zrobić kolejną choinkę z butelki szampana, która stanie się oryginalną ozdobą świątecznego stołu. Organza, koraliki i wstążki posłużą jako materiał do wykonania igieł.

Pokrój organzę na kwadraty o różnych długościach boków. Potrzebujesz 30 kwadratów o boku 14 cm, 30 kawałków o boku 8 cm, a pozostałą organzę pociąć z 2,5 metra na kwadraty o boku 10 cm.

Pokrój organzę na kwadraty o różnych długościach boków. Potrzebujesz 30 kwadratów o boku 14 cm, 30 kawałków o boku 8 cm, a pozostałą organzę pociąć z 2,5 metra na kwadraty o boku 10 cm.

Będziesz musiał zrobić puste miejsca w postaci trójkątów wolumetrycznych. Użyj pistoletu do klejenia, aby zabezpieczyć formę..

Będziesz musiał zrobić puste miejsca w postaci trójkątów wolumetrycznych. Użyj pistoletu do klejenia, aby zabezpieczyć formę.

Następnie możesz zacząć kleić puste miejsca. Przymocuj największe na dole, a najmniejsze na górze..

Udekoruj drzewo koralikami i wstążkami.

Udekoruj drzewo koralikami i wstążkami.

Jak widzisz, zrobić choinkę z butelki szampana i słodyczy możesz w ciągu godziny. Dziś jest tak wiele pomysłów na majsterkowanie, które pomogą Ci stać się kreatywnym..