Jak zrobić choinkę z jednorazowych widelców. MK

Plastikowe naczynia są dziś bardzo popularne, ponieważ stają się niezastąpione, gdy przybywa duża liczba gości, pikniki czy wędrówki. Po raz pierwszy plastikowe szklanki zaczęto produkować w USA, a później pojawiły się plastikowe talerze, łyżki, widelce i noże, które są szeroko stosowane na całym świecie. Współczesne szwaczki znalazły inne zastosowanie dla plastikowych widelców: nauczyły się robić z nich oryginalne rzemiosło. W tym artykule dowiesz się, jak zrobić śnieżnobiały jodełka wykonana z plastikowych widelców.

Materiały (edytuj):

– jednorazowy kieliszek do wina;

– plastikowy stojak na kieliszek do wina;

– widelce jednorazowe -76 szt.;

– pistolet na klej;

– patyczki kosmetyczne.

Klasa mistrzowska: Choinka wykonana z plastikowych widelców

Kup wcześniej kilka paczek widelców, aby wystarczyły do ​​wykonania rzemiosła. Weź czystą i suchą plastikową szklankę – przykleisz do niej widelce.

Kup wcześniej kilka paczek widelców, aby wystarczyły do ​​wykonania rzemiosła. Weź czystą i suchą plastikową szklankę - przykleisz do niej widelce.

Na kieliszek do wina weź dwie podstawki, które chcesz skleić. Będziesz mieć solidną podstawę pod choinkę..

Na kieliszek do wina weź dwie podstawki, które chcesz skleić. Będziesz miał solidną podstawę dla drzewa.

Teraz odwróć szkło i przyklej je szeroką częścią do przedmiotu obrabianego z podstawek. Masz kształt stożka na choinkę..

Teraz odwróć szklankę i przyklej ją szeroką częścią do przedmiotu obrabianego z podstawek. Masz teraz stożkowy kształt drzewa.

Przeczytaj też: Choinka wykonana z butelki szampana i czekoladek

Odetnij niektóre widelce, ale ważne jest, aby wszystkie były tej samej długości. Rozpocznij klejenie widelców choinkowych od spodu szklanki.

Odetnij niektóre widelce, ale ważne jest, aby wszystkie były tej samej długości. Rozpocznij klejenie widelców od spodu szklanki.

Po sklejeniu dolnego rzędu przejdź do następnego, podczas gdy widły są sklejone w szachownicę. Kontynuuj przyklejanie widelców aż do wierzchołka drzewa. Robiąc to, stopniowo skracaj plastikowy uchwyt..

Po sklejeniu dolnego rzędu przejdź do następnego, podczas gdy widły są sklejone w szachownicę. Kontynuuj przyklejanie widelców aż do wierzchołka drzewa. Robiąc to, stopniowo skracaj plastikowy uchwyt.

Weź kilka wacików i złóż je na krzyż. Będziesz miał płatek śniegu. Można go przykleić do wierzchołka drzewka.

Weź kilka wacików i złóż je na krzyż. Będziesz miał płatek śniegu. Można go przykleić do wierzchołka drzewa.

Jeśli chcesz, aby statek był zielony, pokryj drzewo farbą w sprayu. Zimowe piękno jest gotowe.

Jeśli chcesz, aby statek był zielony, pokryj drzewo farbą w sprayu. Zimowe piękno jest gotowe.

Choinkę wykonaną z plastikowych widelców można wykonać na różne sposoby. Na przykład, jeśli nie masz jednorazowych okularów i stojaków na nie, użyj kilku plastikowych kubków z kwaśną śmietaną. Podstawową zasadą rzemiosła jest przygotowanie podstawy w kształcie stożka i przyklejenie jej jednorazowymi widelcami. Możesz zrobić ramkę drzewa z tektury lub plastikowej butelki własnymi rękami..

Piękna plastikowa choinka może posłużyć jako zimowy wystrój wnętrza. Takie rzemiosło jest łatwe do zrobienia z dziećmi w przedszkolu, ponieważ wymaga minimalnych kosztów i wygląda bardzo kreatywnie. Nie spiesz się, aby wyrzucić zużytą jednorazową zastawę stołową, ponieważ można ją wykorzystać do robótek ręcznych.