Klasa mistrzowska: drzewo zrób to sam z plastikowych łyżek

Z plastikowych naczyń można zrobić wiele oryginalnych majsterkowiczów. Jeśli Ty i Twoje dziecko zdecydujecie się spędzić ciekawy zimowy wieczór, spróbujcie dać drugie życie zwykłym plastikowym łyżeczkom. Możesz uzyskać bardzo kreatywną choinkę, jeśli pomalujesz jednorazową zastawę stołową na kolor vintage..

Materiały:

– łyżki jednorazowe;

– nożyce;

– stożek kartonowy;

– klej;

– malatura.

Jak zrobić choinkę z plastikowych łyżek

Najpierw będziesz musiał przyciąć uchwyty wszystkich łyżek, ponieważ statek będzie składał się tylko z podstaw. Możesz spróbować zrobić zieloną choinkę, w tym celu weź w sklepie zieloną jednorazową łyżkę. Jeśli znajdziesz tylko białe, nie zniechęcaj się, można je łatwo przemalować farbą w sprayu.

Najpierw będziesz musiał przyciąć uchwyty wszystkich łyżek, ponieważ statek będzie składał się tylko z podstaw. Możesz spróbować zrobić zieloną choinkę, w tym celu weź w sklepie zieloną jednorazową łyżkę. Jeśli znajdziesz tylko białe, nie zniechęcaj się, można je łatwo przemalować farbą w sprayu.

Rozłóż puste miejsca na białym prześcieradle i zacznij kolorować.

Rozłóż puste miejsca na białym prześcieradle i zacznij malować. Po wyschnięciu powierzchni łyżek odwróć je i pomaluj wnętrze.

Po wyschnięciu powierzchni łyżek odwróć je i pomaluj wnętrze..

łyżki do kolorowania plastikowej choinki

Teraz musisz przygotować bazę pod choinkę. Najczęściej używa się do tego zwykłego stożka tekturowego, który można wykonać samemu. Jeśli nie ma tektury, spróbuj wykonać zwężający się kształt za pomocą papier-mache lub plastikowej butelki..

Przeczytaj także: Choinka wykonana z plastikowych widelców

Wskazane jest, aby podstawa drzewa była w kolorze igieł łyżkowych, w przeciwnym razie będzie prześwitywać przez szczeliny między częściami.

Teraz musisz przygotować bazę pod choinkę. Najczęściej używa się do tego zwykłego tekturowego stożka, który można zrobić samemu. Jeśli nie masz tektury, spróbuj wykonać zwężający się kształt za pomocą papier-mache lub plastikowej butelki. Pożądane jest, aby podstawa drzewa była w kolorze igieł łyżkowych, w przeciwnym razie prześwituje przez szczeliny między częściami.Klej i farba do wykonania choinki z jednorazowej zastawy stołowej

Kontynuuj przyklejanie łyżek do podstawy. Najlepszym sposobem na to jest użycie pistoletu do klejenia. Zacznij od dolnego rzędu i przyklej kolejne łyżki w szachownicę, aby rzemiosło było schludne. Klej nakładać tylko w górnej części przygotowanej łyżki w okolicy uchwytu.

Kontynuuj przyklejanie łyżek do podstawy. Najlepszym sposobem na to jest użycie pistoletu do kleju. Zacznij od dolnego rzędu i przyklej kolejne łyżki w szachownicę, aby rzemiosło było schludne. Nałóż klej tylko w górnej części przygotowanej łyżki w okolicy rączki.

Nie próbuj sklejać przedmiotów bardzo blisko siebie, aby nie wystawały w różnych kierunkach. Rzemiosło powinno wyglądać jak prawdziwa choinka. Gdy zbliżysz się do szczytu stożka, będziesz miał mniejszą liczbę łyżek..

Nie próbuj sklejać przedmiotów bardzo blisko siebie, aby nie wystawały w różnych kierunkach. Rzemiosło powinno wyglądać jak prawdziwa choinka. Gdy zbliżysz się do szczytu stożka, będziesz miał mniej łyżek.

Kiedy Rzemiosło choinkowe z plastikowych łyżek będzie gotowy, udekoruj go według własnego gustu. Skończysz z bardzo kreatywnym rzemiosłem, które idealnie nadaje się do dekoracji nowoczesnych wnętrz. Jeśli przetniesz uchwyty łyżek, to Twoje dziecko może nawet samodzielnie przykleić igły na stożku lub zlecić mu zrobienie stożka z papieru. Jednorazowa zastawa stołowa jest dziś szeroko stosowana do wykonywania różnych wyrobów rzemieślniczych, ponieważ jest uważana za jeden z najtańszych materiałów do robótek ręcznych i jest łatwa w użyciu..

Gdy ozdoba choinkowa wykonana z plastikowych łyżek jest gotowa, udekoruj ją według własnego gustu. Skończysz z bardzo kreatywnym rzemiosłem, które idealnie nadaje się do dekoracji nowoczesnych wnętrz. Jeśli odetniesz rączki łyżek, Twoje dziecko