rzemiosło na chrzest Chrystusa

Chrzest Pański to szczególna data w kalendarzu. W tym cudownym chrześcijańskim święcie wszystkie dzieci przydadzą się do samodzielnego wykonania różnych rzemiosł. W tym celu idealny jest gołąb, który symbolizuje to święto. Ponadto w naszym artykule przedstawimy resztę rzemiosło do chrztu Pańskiego.

Rękodzieło – Biały gołąb

Aby wykonać to rzemiosło, będziesz potrzebować: białej przędzy, skręconej z trzech nitek, mocnego prostokąta spoconego papieru o długości około 15 cm, kleju, nożyczek, niewielkiej ilości czarnego kartonu, motka nici nr 10, dwóch niebieskich guzików groszku.

rzemiosło na chrzest Chrystusa

Instrukcja produkcyjna:

 1. Najpierw weź prostokąt i owiń go białą włóczką. Włóczkę należy przerobić na jednym końcu nożyczkami i wyjąć z papierowej miarki..
 2. Ponadto wszystkie nici przędzy należy rozdzielić na cienkie oddzielne nici, które należy rozłożyć na trzy części. Te nici okażą się nie tylko cienkie, ale również będą miały falisty wygląd..
 3. Następnie należy pociągnąć drugą jedną nitką nici, aby przecięcie nici pozostało pośrodku. Następnie połóż się na stole. Zewnętrznie będzie wyglądać jak litera X.
 4. Powinieneś zrobić małe wcięcie od środka i jak najmocniej zaciągnąć uchwyty włóczki białą mocną nitką. Zgięty w pół. To będzie nasz blank na przód przyszłego gołębia..
 5. Trzecią część włóczki na środku należy ściągnąć mocną nitką..
 6. Teraz musisz wziąć białą włóczkę i wyskoczyć z niej kulkę, chowając ją na środku naszego blanku.
 7. Przeciągnij nitkę na bok. Powinieneś dostać taką głowę z długimi nitkami..
 8. Ten blank będzie musiał być ukryty za przodem gołębia.
 9. Za pomocą mocnej białej nici oderwij luźne pasma przędzy w ogonie gołębia.
 10. Teraz musisz wziąć paski czarnego kartonu i wyciąć z nich dziób. Powstały dziób należy przykleić do przodu gołębia.

rzemiosło na chrzest Chrystusa

Wystarczy przyszyć guziki i gotowe! Gołąb jest gotowy!

Inne rzemiosło

Warto też ofiarować trochę rzemiosła na chrzest Chrystusa. Warto zauważyć, że ich produkcja nie będzie zbyt trudna..rzemiosło na chrzest Chrystusa

Dla dzieci możesz kupić lub znaleźć w Internecie obrazek z wizerunkiem anioła, gołębicy lub cokolwiek chcesz. Ale właśnie na temat biblijny. Wybrany obrazek należy wydrukować i przedstawić dziecku z kolorowymi pisakami lub farbami. Dzieci będą bardzo szczęśliwe i chętnie pokolorują obrazek..

rzemiosło na chrzest Chrystusa

Możesz także kupić koraliki i utkać z nich krzyżyk na prezent dla dziecka..

Możesz poprosić swoją dorastającą córkę o zrobienie krzyża z koralików. Może przekazać to rzemiosło młodszym dzieciom lub zatrzymać się.

rzemiosło na chrzest Chrystusa

Więcej pomysłów dla każdego

Święta takie jak Trzech Króli można ozdobić rękodziełem dziecięcym. Możesz stworzyć symbol Ducha Świętego. rzemiosło na chrzcie pańskim

Potrzebujemy: nożyczek, kartki białego papieru, kleju z pędzelkiem.

Który z nich jest spójny i jak należy wykonać to rzemiosło? Porozmawiamy o tym bardziej szczegółowo poniżej..

Postęp:

 1. Najpierw musisz wziąć kartkę papieru i podzielić ją na pół..
 2. Następnie ponownie podziel jedną stronę na pół..
 3. Następnie – ćwierć arkusza również należy przeciąć na pół. Będziesz musiał złożyć ćwierć liścia jak akordeon.rzemiosło na chrzest Pana
 4. Kartkę papieru należy złożyć na pół, a końce przyciąć narożnikiem. Aby ogon wyglądał pięknie i wspaniale, musisz odciąć jeszcze dwa rogi nieco wyżej. Ale bez przecinania papieru.rzemiosło na chrzest Pana
 5. To będą skrzydła. 8. część kartki papieru należy złożyć w taki sam sposób z harmonijką o tej samej szerokości, jak przy składaniu połowy kartki. Jedną część złożonego w harmonijkę skrzydła należy przyciąć w taki sam sposób, jak przy składaniu skrzydeł. Dostaniemy kucyk.
 6. Na połowie arkusza za pomocą ołówka musisz narysować sylwetkę naszego przyszłego ptaka i wyciąć go. Na środku arkusza należy wykonać pionowe cięcie. Jest to konieczne, aby można było przez nią przewlec nasze przygotowanie skrzydeł ptaka. Przez to wycięcie należy bardzo ostrożnie wcisnąć skrzydła i rozłożyć.
 7. Przy wykroju na ogon musisz znaleźć środek i posmarować klejem bardzo dolną część rozkładówki akordeonu.rzemiosło na chrzest Pana
 8. Następnie musisz przykleić go do ciała. Musi być również posmarowany klejem po obu stronach. Wystarczy narysować oczy czarnym ołówkiem i przykleić dziób. Musisz go wyciąć z czarnego papieru.

Jeszcze kilka rzemiosł

Rękodzieło na temat Chrztu Pańskiego w przedszkolu można wykonać z nauczycielem w Wigilię Trzech Króli.

Potrzebujemy: kolorowy karton, wata, pudełko, klej, styropian, kredki, blichtr, srebrna folia.rzemiosło na chrzcie pańskim

Metoda przygotowania:

 1. Najpierw musisz wziąć arkusz niebieskiego kartonu i przykleić go do górnej części pudełka..
 2. Na spodzie pudełka należy przykleić watę i srebrną folię.
 3. Z pozostałych arkuszy folii trzeba wyciąć brzozę z krzakami i przykleić je do niebieskiego kartonu.
 4. Teraz musisz wziąć kawałek cynamonowej tektury i wyciąć sylwetkę, przyklejając ją do środka obrazu. W ten sam sposób wytnij dach zębami i też go przyklej.
 5. Następnie musisz wziąć styropian i zaznaczyć na nim sylwetkę króliczka. Należy go wyciąć i przykleić do boku chaty. Musisz także nasmarować zająca klejem..
 6. Teraz musisz zmielić blichtr i całkowicie posypać królika.
 7. Musisz wziąć srebrną folię i wyciąć z niej miesiąc z gwiazdkami. Musisz je przykleić na górze chaty na niebieskim kartonowym tle.

rzemiosło na chrzcie pańskim

Warto zauważyć, że wszystkie dzieci mają bardzo bogatą wyobraźnię. Mogą ozdobić powstały obraz choinkami wyciętymi z kartki zielonego papieru, posypać watą cekinami lub blichtrem, narysować okna w pobliżu chaty.

Tworzenie aniołów

Nasze babcie i prababcie obchodziły w tym samym czasie takie święta jak Boże Narodzenie i Trzech Króli. Na tej podstawie rozsądne jest wykonanie rzemiosła anioła.

Do wykonania takiego aniołka potrzebne są: akwarele, klej z pędzelkiem, wata, gruby biały papier, jednorazowy spodek.rzemiosło na chrzest Chrystusa

Instrukcje produkcji krok po kroku:

 1. Najpierw musisz wziąć spodek i pomalować go akwarelami na niebiesko..
 2. Następnie należy posmarować spodek klejem i nałożyć na niego watę.
 3. Na grubym białym papierze musisz zaznaczyć półkole i wyciąć nożyczkami. Boki półokręgu należy nasmarować klejem i połączyć tak, aby uzyskać stożek.
 4. Wynikową figurę należy wkleić kolorowym papierem. Do tych celów najlepiej używać kolorów niebieskich, zielonych lub różowych..
 5. Konieczne jest wycięcie głowy i skrzydeł z grubego papieru. Następnie powstałe części należy pomalować kredkami i przykleić je do stożka..
 6. Następnie możesz umieścić figurki aniołów na spodku. Wydaje się, że unoszą się na bujnej chmurze.

rzemiosło na chrzest Chrystusa