zdjęcia kamieni własnymi rękami zdjęcie

W naszym świecie istnieje wiele atrakcyjnych pomysłów na kreatywność. Jeśli chcesz stworzyć coś wyjątkowego i radosnego dla swojej duszy, najpierw powinieneś zdecydować o swoich pragnieniach. A potem zadbaj o materiały, z których powstanie ten lub inny produkt. W naturze jest wiele takich materiałów. W takim przypadku wystarczą nawet zwykłe kamienie, które mogą zrobić świetne zdjęcia. Jeśli poświęcisz czas na przestudiowanie tego artykułu, nauczysz się tworzyć obrazy z kamieni własnymi rękami. Tutaj znajdziesz ich zdjęcia i szczegółowe instrukcje, jak je tworzyć..

Wybór materiału

Zaleca się tworzenie obrazów z kamyków. Takie kamienie mają idealnie gładką powierzchnię. A to wszystko dlatego, że zostały wypiaskowane przez morze. Takie kamienie można układać w prosty sposób lub ozdobić farbami lub pisakami..

Do malowania nadają się również kamienie naturalne i minerały. To mógłby być:

  • Granit,
  • Onyks,
  • Malachit,
  • bursztyn.

Kamienie te nadają się do tworzenia obrazów o szerokiej gamie opcji. W szczególności takimi zdjęciami mogą być: krajobrazy przyrody, motywy turystyczne, fale morskie i inne. Oczywiście kamienie sprzedawane są w wyspecjalizowanych sklepach. Ale jeśli istnieje możliwość zdobycia kamyków z brzegu morza, zdecydowanie powinieneś z tego skorzystać..

obrazy z kamieni morskich

Jak zrobić obraz

Jeśli masz już kamień dekoracyjny, możesz z niego zrobić ładny panel. Nawiasem mówiąc, ten rodzaj sztuki jest dziś uważany za najpopularniejszy. Dzięki niemu dzieci i dorośli mogą rozwijać swoje umiejętności i wyobraźnię. Kamyczki stanowią doskonałe kompozycje do dekoracji. Oczywiście musisz zacząć tworzyć swój panel od wstępnego rysunku. Możesz również potrzebować następujących materiałów:

  • Ramka do paneli.
  • Różne kamyki o różnych rozmiarach i kształtach.
  • Farby i pędzle akrylowe.
  • Pistolet na klej.
  • Specjalny podkład, na którym uformujesz swój panel.

Gdy wszystko będzie gotowe, w kolejnym etapie należy wybrać elementy kamieni do malowania. Jeśli panel w tym przypadku okaże się nudny, to warto dodać do niego jeszcze kilka dodatkowych elementów. W takim przypadku obraz na pewno wygra i będzie wyglądał jeszcze ciekawiej..

Instrukcja pracy z kamieniem

Aby Twój dom się pojawił obrazy z kamieni morskich, musisz przestrzegać pewnych zaleceń. Tak więc przygotowana ramka musi zostać pomalowana lub polakierowana. Jako tło możesz użyć zdjęcia, które będzie tłem. Oczywiście dobrze będą wyglądały zdjęcia dowolnego krajobrazu..

Obrazy z kamieni można zawiesić w absolutnie każdym pomieszczeniu. A jeśli stworzysz taki panel do pokoju dziecinnego, musisz zebrać takie kamienie, na których możesz w przyszłości malować różne jasne obrazy farbami. Nawiasem mówiąc, takie zadanie dzieci mogą zrobić z przyjemnością..

Po pomalowaniu kamieni można je przykleić do podłoża. Jednak na początek do podstawy przykleja się drobny piasek. Również na tym etapie sklejane są gałązki i kamyki, które również powinny być małe. Dopiero potem można ułożyć i przykleić figurki z kamieni, które malowały dzieci.

ozdobne panele kamienne

Używanie bursztynowych wiórów do tworzenia obrazów

Wióry bursztynu to kamień naturalny. Dlatego nauczymy Cię, jak tworzyć obrazy i panele z wiórów bursztynu. Z reguły cięcie drzewa nadaje się do takiego arcydzieła jako podstawy. Aby uzyskać taki obraz, przede wszystkim musisz wybrać odpowiedni rysunek. A sama praca z bursztynem nie będzie trudna. Jeśli nie masz w głowie pomysłów, sugerujemy zwrócenie uwagi na: motywy naturalne lub morskie.

Jeśli chodzi o cięcie drzewa, jego grubość powinna wynosić 1,5-2 cm, w tym celu należy przeszlifować cięcie papierem ściernym. Dopiero potem będzie można zastosować rysunek..

W następnym kroku musisz dobrze przykleić elementy do podstawy. W tym celu potrzebny jest roztwór kleju PVA i wody. Nakłada się go pędzlem na cięcie i pozostawia do wyschnięcia. Rysunek jest nanoszony farbami olejnymi.

Warto pamiętać, że bursztyn zostanie przyklejony do drewnianej podstawy za pomocą kleju PVA. Oczywiście rysunek wykonany akwarelą i gwaszem może przeciekać przed takim efektem. Dlatego baza jest traktowana tylko farbami olejnymi. W takim przypadku rysunek należy zastosować dwukrotnie. Pierwsza warstwa powinna być płynna. Po wyschnięciu nałóż bardziej soczystą warstwę farby.

obrazy i panele z wiórów bursztynowych

Kiedy obraz jest suchy, musisz zrobić wkładkę. W takim przypadku wióry bursztynowe należy układać w miejscach, w których jest to potrzebne. W tym przypadku kawałki o większym rozmiarze układane są w obszarach masy liściastej. A małe należy wkleić między duże.

Aby nie obciążać kompozycji, kamienie nie sklejają się jeden po drugim!

Początkującym radzimy zrobić panel, na którym będzie brzoza.

Pomysły na kreatywność

Aby stworzyć obraz kamieni, najpierw potrzebujesz samych kamieni, których powinno być kilka kawałków. Wszystkie powinny różnić się od siebie kolorem i kształtem. Warto też wykazać się umiejętnością i ułożyć kamienie w odpowiedniej kolejności na panelu. Tylko w tym przypadku fabuła okaże się lakoniczna..zdjęcia kamieni własnymi rękami zdjęcie

Aby obraz był jeszcze bardziej wyrazisty, dodaje się do niego materiał. To może być sucha gałązka. Oczywiście wniesie nowy akcent do obrazu. Dzięki temu obraz stanie się lekki i wyrazisty..

Wreszcie

Jeśli uważnie przeczytałeś tę publikację, w przyszłości nie będziesz mieć żadnych pytań dotyczących tworzenia takich arcydzieł. Panel z kamieni, który stworzyłeś własnymi rękami, będzie wspaniałym prezentem dla bliskich. Przede wszystkim taka rzecz będzie wyjątkowa. A po drugie – to produkt, który powstał z cząsteczką ciepła.

Otrzymując taki prezent, bliscy z pewnością będą zaskoczeni. Najważniejsze w tym przypadku jest wybranie odpowiedniego motywu dla panelu i uwzględnienie warunków, w których zostanie on następnie umieszczony..