przydatne rzemiosło na 1 września

Faceci, którzy dopiero pójdą do pierwszej klasy, nie mogą się doczekać początku jesieni. Rzeczywiście, pierwszy dzień jesieni odgrywa w ich życiu szczególną rolę. A wszystko dlatego, że od 1 września nastąpią pewne zmiany w życiu każdej pierwszoklasisty. Aby dzieci w tym dniu mniej niepokoiły się uroczystym władcą, zaproś je w klasie, aby zrobiły różne rękodzieła dla dzieci na dzień wiedzy. Zaproś nowych uczniów do wykonywania ciekawych prac rzemieślniczych, które staną się ich dobrymi towarzyszami.

Jakie rzemiosło robić 1 września?

Domowe pióro do pisania.

Lekcja kaligrafii, a właściwie wszystkie zajęcia w szkole, trudno sobie wyobrazić bez długopisów. Długopisy do pisania można kupić w sklepie lub wykonać własne. Warto powiedzieć, że do takich długopisów warto kupić tylko rdzeń w sklepie, ale można zrobić korpus ze zwykłego papieru.

co robić 1 września rzemiosłoAby zrobić długopis, oprócz pręta będziesz potrzebować również kartki papieru i kleju PVA..

Jeśli chodzi o produkcję, wszystko jest proste. Powinieneś ciasno owinąć wokół pręta kawałek papieru, który nie jest potrzebny. A z góry wystarczy owinąć taki uchwyt jasnym papierem do pakowania..

A oto gotowy długopis, który okazał się dzięki temu, że byłeś w stanie włożyć w to swój wysiłek..

rzemiosło DIY

Zabawne zakładki do ulubionych książek i podręczników.

Zajęcia w szkole nie mogą obejść się bez książek i podręczników. Jednak czytanie książek będzie przyjemniejsze, gdy takie zakładki będą w nich obecne. Co więcej, wykonanie takich prac jest bardzo łatwe. Do tej pracy warto przygotować:

 • arkusze tektury,
 • prosty ołówek,
 • nożyce,
 • klej w sztyfcie,
 • linijka,
 • różne ozdoby i flamastry.

co robić 1 września z uczniami własnymi rękami

Postęp:

Aby wykonać najprostszy rodzaj zakładki, wystarczy wziąć kopertę pocztową, z której zaleca się wyciąć róg. Następnie ten narożnik można ozdobić różnymi kwiatami, a na nim można przykleić koraliki lub cekiny..

rękodzieło na 1 wrześniarzemiosło ze studentami 1 wrześniaRękodzieło DIY na dzień wiedzyrękodzieło na 1 wrześniaRękodzieło DIY na 1 września1 września rzemiosło ze studentamico rzemiosło zrobić ze studentami 1 września?robimy rękodzieło ze studentami 1 wrześniadzień wiedzy rękodziełoproste rzemiosło ze złomu

Ale jeśli Twoim celem jest stworzenie pięknej i kreatywnej zakładki, powinieneś trochę popracować..

 1. Tak więc na prostym arkuszu krajobrazu powinieneś narysować 3 kwadraty o tym samym rozmiarze. (Wielkość takich kwadratów powinna wynosić około 6 cm).
 2. Teraz za pomocą linijki warto narysować ukośną linię w górnym i dolnym trójkącie. (Spójrz na zdjęcie, aby zrobić to dobrze).
 3. Następnie zacienione części odcina się nożyczkami. W rezultacie powinieneś otrzymać kwadrat z przylegającymi do niego trójkątami. Pamiętaj, że ta figurka będzie szablonem do tworzenia wszystkich przyszłych zabawnych zakładek..
 4. Teraz warto wziąć arkusz tektury i dołączyć do niego szablon. Następnie należy go obrysować prostym ołówkiem..
 5. Następnie za pomocą linijki warto narysować linie wzdłuż krawędzi trójkątów przylegających do kwadratu.
 6. Do zakładki warto wyciąć kwadrat z kolorowego papieru po czym za pomocą kleju-ołówka zaleca się przykleić go w ten sposób do obrabianego przedmiotu.
 7. Jeden trójkąt składamy do środka w taki sam sposób jak na zdjęciu.
 8. Teraz nakładamy klej na górny trójkąt i przyklejamy go do pierwszego trójkąta..
 9. Na wierzchu gotowej zakładki przyklej kawałek kolorowego papieru tego samego koloru co na dole.
 10. Aby zakładka była ciekawsza, udekoruj ją w ten sposób za pomocą dużych oczu i zabawnych zębów..

rękodzieło dla uczniów

Rzemiosło z plasteliny na dzień wiedzy.

1 września możesz z łatwością robić wspaniałe rzemiosło ze studentami. I do tego wszyscy uczniowie powinni przygotować pudełka z plasteliną. Aby stworzyć takiego słonia w zoo, musisz ugotować:

 • sama plastelina,
 • para koralików do ozdobnych oczu,
 • stosy do pracy,
 • Klej PVA.

Na obrazie można zobaczyć krok po kroku tworzenie słonia..

przydatne rękodzieło na dzień wiedzy

Kartka dla nauczyciela wykonana z papieru.

W tym artykule wymieniamy wszystkie majsterkowanie dla dzieci w wieku szkolnym. Wszystkie te ciekawe rzeczy może zrobić cała klasa po ceremonii i innych wydarzeniach. 1 września możesz łatwo zrobić pocztówkę dla nauczyciela. A to wymaga minimum akcesoriów. Pocztówki z kolorowego papieru i tektury są bardzo łatwe do wykonania. I tutaj każdy uczeń może pokazać swoją wyobraźnię i kreatywność. Jako podstawę możesz wziąć arkusz jasnego kartonu, który następnie jest ozdobiony aplikacjami. Mogą to być kwiaty lub jesienne kompozycje. A jak tylko pocztówka jest gotowa, powinna być podpisana pięknymi literami..

Rękodzieło DIY na 1 września

Wreszcie

Ten artykuł dał ci mały wybór rzemiosł, które mogą zamienić 1 września w niesamowitą przyjemność. Wszyscy uczniowie będą zachwyceni robieniem tych zabawnych drobiazgów, które być może mogą stać się dla nich niezawodnymi towarzyszami przez cały rok..