Kolor do tub gazetowych, rodzaje, metody malowania

Jak wiecie, istnieje łącznie 15 000 odcieni i tonów kolorów. Każda kreatywna osoba musi mieć do dyspozycji dużą paletę różnych kolorów do pracy, na przykład do napraw w domu lub do samodzielnego wykonania rzemiosła..

Z reguły dostępny jest prosty zestaw farb o standardowych kolorach, które po zmieszaniu nie dają pożądanego odcienia. Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie schematu kolorów, dzięki któremu uzyskuje się pożądany ton..

Co to jest kolorystyka? Jak malować tuby gazetowe

Co to jest kolorystyka? To ta sama farba, ale w bardziej nasyconym kolorze. Służy do uzyskania pożądanego tonu..

Barwienie to zmiana schematu kolorów. Kohler można stosować na różne sposoby. Jest dodawany do farby w określonej proporcji lub nakładany w postaci gotowej na małe obszary samej powierzchni.

Ta metoda jest stosowana głównie podczas pracy z betonem, cegłą lub podczas wykonywania prac szpachlowych. Kolorystyka ma obowiązkowo zastosowanie podczas dekoracji elewacji budynku i wystroju wnętrza, a także przy malowaniu tub z gazet na wiklinowy kosz.

Możesz wykonać barwienie własnymi rękami i kupić bardziej złożone kolory w sklepie z materiałami budowlanymi. Złożone odcienie obejmują kolory składające się z kilku odcieni, na przykład kolor mandarynki, zawiera odcienie pomarańczowe i żółte..

Jakie są kolory? W sumie są ich 2 rodzaje - barwniki (bogata konsystencja) i koncentraty (delikatne odcienie).

Jakie są kolory? W sumie są ich 2 rodzaje – barwniki (bogata konsystencja) i koncentraty (delikatne odcienie).

Podczas dodawania koloru do farby należy przestrzegać właściwych proporcji. Kolorystyka nie powinna przekraczać 20% farby na bazie akrylu, w przypadku farby olejnej należy dodać 1,5%, maksymalnie 7% do reszty farby. Warunek ten tłumaczy się nasyceniem koloru.

Zwróć uwagę, że jeśli do białej farby zostanie dodany rozpuszczalny w wodzie kolor, kolor nie będzie jasny. Kolorystyka składa się z pigmentów organicznych (podatnych na alkalia i światło) oraz pigmentów nieorganicznych (niezbyt plastycznych, ale z mniejszą ilością tonów i nie tak jasnymi).

Jak malować tuby gazetowe kolorem

Jak malować tuby gazetowe kolorem

Naszym celem jest pomalowanie rzemiosła 2 kolorami, które należy ze sobą łączyć. Bierzemy schemat kolorów pożądanego tonu i dodajemy go do białej farby w ścisłym stosunku. Teraz kompozycję należy wymieszać. W ten sposób, wraz ze stopniową zmianą ilości koloru, uzyskujemy wymagany ton.

Jeśli jesteś zadowolony z uzyskanego koloru, przejdź do kolorowania koszyka. Pamiętaj, że przed zmieszaniem farb pamiętaj, aby dodać trochę wody do schematu kolorów i mieszać farbę, aż będzie gładka..

Dodaj kolor kropla po kropli. Najpierw spróbuj poeksperymentować w małym pojemniku, aby stworzyć pożądany ton.

Dodaj kolor kropla po kropli. Najpierw spróbuj poeksperymentować w małym pojemniku, aby stworzyć pożądany ton. Barwienie wykonujemy wyłącznie białą farbą. Najpierw pomaluj jedną stronę jednostki, a następnie rozcieńcz farbę w większej objętości, ale w tym samym stosunku.

Powiązane wideo: Jak malować tuby gazetowe

Jeśli ton nie jest do końca właściwy, dodaj schemat kolorów ponownie, aż pojawi się wymagany odcień do tkania z tub gazetowych..