Czym udekorować przedszkole na dzień wiedzy

Święto światowej sławy – 1 września lub dzień wiedzy obchodzone jest w każdym zakątku naszego kraju. Jak wielu wie, zwyczajowo przygotowuje się do tego święta z wyprzedzeniem. Warto zauważyć, że takie święto obchodzone jest dziś nie tylko w szkołach. Okazuje się, że 1 września obchodzony jest nawet w przedszkolach. W tym dniu wychowawcy prowadzą kreatywne lekcje z dziećmi i organizują dla nich uroczyste kolejki, aby zapoznać przyszłych uczniów z tradycjami tego święta. Aby w tym dniu zanurzyć dzieci w magicznej atmosferze, przedszkole jest przekształcane. I tak w tym artykule postanowiliśmy opowiedzieć o tym, jak udekorować przedszkole 1 września. Mamy nadzieję, że na pewno spodobają się Wam nasze pomysły, a dzieciaki w tym dniu będą mogły w pełni zapoznać się z tym świętem..

Dekorujemy okna w przedszkolu 1 września

Kiedy dzieci wchodzą na podwórko przedszkola, zwracają uwagę na okna budynku. Dlatego w dniu poznania należy je najpierw udekorować..

Ciekawą opcją dekoracji okien w przedszkolu są jesienne liście. Takie ulotki można nawet zrobić z grupą uczniów na kreatywnej lekcji..

Do pracy powinieneś przygotować:

 • cienka przezroczysta folia,
 • Klej PVA,
 • kolorowy polietylen o jasnym kolorze,
 • pusty arkusz albumu,
 • ciemny marker i prosty ołówek.

dekoracja przedszkola na dzień wiedzy

Postęp:

 1. Tak więc przezroczystą folię należy złożyć na pół, aby zobaczyć przybliżone wymiary połowy..
 2. Klej należy nałożyć na połowę..
 3. Na wierzchu tego kleju warto położyć arkusz kolorowej folii.
 4. Teraz żółty papier do sfilmowania.
 5. Kawałki czerwonego papieru lub polietylenu należy przykleić do żółtego papieru lub polietylenu.
 6. Druga połowa polietylenu również powinna być pokryta klejem. Następnie tę połowę należy pokryć czerwono-żółtą warstwą. Teraz należy wygładzić aplikację rękami..
 7. Teraz folię należy wysuszyć.
 8. Podczas gdy film schnie, na arkuszu albumu warto narysować ołówkiem kontury jesiennego liścia. Warto wyciąć wzory liści.
 9. Następnie półfabrykaty należy przymocować do żółto-czerwonego arkusza polietylenowego i wyciąć z niego gotowy liść.

dekoracja przedszkola na dzień wiedzyjak udekorować przedszkole 1 wrześniadzień wiedzy jak urządzić przedszkolewystrój przedszkola na dzień wiedzyjak udekorować przedszkole 1 wrześniajak udekorować przedszkole na dzień wiedzyczym udekorować przedszkole na dzień wiedzy

dekoracja przedszkola dzień wiedzy

Jak udekorować grupę w przedszkolu na dzień wiedzy

Z tej publikacji dowiesz się, jak udekorować przedszkole 1 września. Tutaj zaproponujemy ciekawe pomysły na dekorację. Jakie wakacje możesz sobie wyobrazić bez balonów? A jeśli chcesz znaleźć ciekawy pomysł na dekorację przedszkola, 1 września udekoruj grupę balonami w jasnych kolorach.jak udekorować przedszkole 1 września

Twórz z piłek ciekawe kształty i po prostu umieszczaj je w pomieszczeniach, w których zaręczają się dzieci.

A to już ozdoba klasy na dzień wiedzy. Spójrz – to bardzo dobry pomysł. W ten sam sposób możesz udekorować dziecięce stoły i krzesła w przedszkolu. A po zakończeniu wakacji będą mogli zabrać te kulki do domu..

czym udekorować grupę w przedszkolu

jak ozdobić przedszkole 1 września własnymi rękami

Aby udekorować grupę w przedszkolu, możesz użyć figurek wyciętych z jasnego papieru. Na przykład z rodzicami możesz stworzyć tak jasną i bajeczną kompozycję, którą można umieścić na korytarzu przedszkola.

jak udekorować przedszkole 1 września

Kolejny przykład ciekawej kompozycji ściennej. Ponadto na przyczepach będzie można umieścić rysunki z zasadami życia.

DIY wystrój ogrodu

A oto kolejna ciekawa opcja dekoracji ścian przedszkola. Aby jednak stworzyć taką kompozycję, warto wcześniej zebrać wszystkie zdjęcia przyszłych pierwszoklasistów.

Dekoracja przedszkola DIY na dzień wiedzy

Również na ścianach grupy warto umieścić napisy „Od 1 września”.

jak udekorować przedszkole na dzień wiedzy

czym udekorować przedszkole na dzień wiedzyA te urocze ołówki mogą stać się godną ozdobą każdego przedszkola..

jak udekorować grupę w przedszkolu

Wreszcie

W tym poście byliśmy w stanie powiedzieć Ci, czego użyć, aby udekorować swoje przedszkole na Dzień Wiedzy. Mamy nadzieję, że nasze ciekawe pomysły pomogą Wam uczynić grupę w przedszkolu 1 września jaśniejszą i ciekawszą. A dzieciaki na wakacjach będą mogły zanurzyć się w magicznej atmosferze i być trochę starsze.

Podsumowując ten artykuł, należy powiedzieć, że w święta zwyczajowo daje się wszystkim prezenty. Dlatego w tym dniu daj przedszkolakom różne artykuły papiernicze, z których będą aktywnie korzystać na lekcjach kreatywności..